Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Át kellene engednem a lakást...

Át kellene engednem a lakást ingyen anyós nyomására? Rendbe hozható még a viszony?

Figyelt kérdés

Megpróbálom nem Ádám-Évától kezdeni. Idén hosszú évek kemény munkájával, nyilvánvalóan hitellel, és (ennek egyáltalán nem örülök) örökségből kapott pénzből sikerült vennünk férjemmel két panel lakást. Mindkettőnk szülei elváltak, mindketten borzalmas, szrdobálós, lakáson marakodós válást nézhettünk végig gyerekként, onnan jött a terv, hogy ha lakást veszünk akkor kettőt, egyik ő nevén, másik enyémen, nyilatkozunk hogy (válás esetén) külön vagyonként szeretnénk figyelembe venni; tehát ha kenyértörésre jut a dolog, én ide, ő oda és nincs hiszti, ha együtt maradunk akkor pedig csak jól jártunk. Egy 55 nm-es jó állapotú és egy 58 nm-es közepes állapotú lakást vettünk, kulturált környéken. A jó állapotút kiadjuk, a közepest szépen magunknak helyiségről helyiségre újítgatjuk, pofozgatjuk.

Nemrég szóba került a családban, hogy úgy néz ki, sikerül is bérlőt találni egy szimpatikus fiatal pár képében, megnézik majd mégegyszer de ha minden oké, aznap szerződhetünk. Erre még ott helyben nem szólt senki semmit, de férjemet felhívta a nagyapja tegnap este, hogy az édesanyja össze-vissza puffog a lakáson, tudjuk-e miért. Ma délelőtt áthívott minket, otthon volt sógornőm és az ő vőlegénye, és anyós. Kérdeztek mi a helyzet a lakással, ugyanazt tudtuk csak elmondani mint korábban. Érezhetően feszült volt a levegő és nyilvánvaló volt hogy nem csak ebédre lettünk hívva, így mikor rákérdeztem (“Zsuzsa, van valami gond?”) rámtámadott, hogy gondolta ő mindig is hogy mekkora pénzéhes rüfke vagyok de ez most minden határon túlmegy. Én azt sem tudtam mi van, férjemben egyből felszaladt a pumpa, kiabálni kezdett az anyjával, végül már mindannyian nyugtattuk őket. Sógornőm megszeppenve pislogott utána, ő bökte ki végül, hogy neki az anyja azt mondta, hogy mi odaadnánk nekik a kisebbik lakást, hogy legyen hol elkezdeni az életüket, ne heti váltásban legyenek valamelyik szülőnél, tudjanak félretenni stb és ezt akartuk épp megbeszélni velük ma.

Nekem meg gondolkodás nélkül kiszaladt a számon, hogy persze, 125-ért tettük fel, de 110 körül szerintem meg tudunk egyezni, mire jött a második kiabálás hullám, de ebbe már számomra érthetetlen módon sógornő párja is bekapcsolódott, hogy család, meg összetartás meg tudomisén. Negyedik éve vannak együtt, mint mondtam hol egyikük hol másikuk szüleinél vannak, nem fizetnek sehova, albérletbe nem akarnak menni (más zsebét nem tömik), önerőre az elmúlt évek során nem tettek félre. Mi sem azért nem mentünk Amerika körútra tavaly mert nem akarunk, de pont azzal 2 millióval is beljebb voltunk a lakásokhoz. Nincs autónk, biciklivel járunk, így BKK bérletet sem fizetünk, jól keresünk de nem szórjuk a pénzt, mindezt azért, hogy a lakások meglegyenek. Erre adjuk oda ingyen a kisebbik lakást mert csak. Egyébként kedvelem a fiatalokat de ennyire nem. Előre látom, hogy (főleg sógornő vőlegénye miatt) gyakorlatilag sosem tudnánk őket utána kirakni, akkor sem ha esetleg tényleg mondjuk válnánk és kellene a másik lakás. Nyomottabb áron bármikor, bár úgy is necces ha nem fizetnek de ingyen semmiképp. Férjem nagyon ideges lett, mindennek elhordta az anyját (aminek van igazság tartalma azért), aki visszaszólt hasonlóan, inkább eljöttünk. Férjem azóta is sík ideg, többet nem akar az anyjához se szólni, de a húga párjának is beígért egy nyaklevest ha meglátja.

Én azon gondolkodom, lehet e rendezni ezt az egészet úgy hogy nem adjuk oda ingyen a lakást hiszen mi sem ingyen kaptuk. Vagy tényleg én állok hozzá rosszul, és testvérek segítsék egymást korlátlanul?

Bocsi ha össze-vissza még kicsit nekem is remeg a kezem de valahogy szeretném rendezni a dolgokat mielőtt végleg elmérgesedik a viszony



2020. aug. 5. 14:06
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Még 110-ért se, ha más elfogadja a 125 ajánlatot.
2020. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan tudod a választ! Hogy lehet felnőtt ember ennyire bizonytalan egy evidenciában? Ne károsítsátok a saját egészségeteket olyasmin, ami fel sem merülhet kérdésként. Felejtsétek el az esetet is, és lehetőleg a rokonságot is! Folytassátok a saját életeteket nyugalomban, kitörölve ezt a napot belőle.
2020. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
100%

Ha sógorék, anyósék azt hiszik, hogy nektek olyan könnyű volt azt a lakást megvenni, és olyan egyszerű azt rendbe hozni... csinálják utánatok!!!

Ne engedjétek be őket még ideiglenesen sem, az életbe sohasem fogjátok tudni kirakni. Anyóst pedig a továbbiakban nagy ívben kerülném, kavarjon a saját portáján.


Ha nektek eszetekbe sem jut, hogy két lakást vegyetek a megtakarított pénzeteken, akkor most ők hova is mennének lakni????


Ezt kérdezzétek meg tőlük!

2020. aug. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
98%

Jegyezd meg egy életre! Üzletben nincs rokon, nincs barát.

Sajnos, én a saját bőrömön tapasztaltam, hogy egy rokont nem szabad a lakásba engedni.

Mi a férjemmel a férjem unokaöccsét engedtük, hogy pár napra a lakásunkba költözzön, ahogy mondta, csak pár napról lenne szó, mert után megy ki külföldre. Belementünk. Megbeszéltük, hogy hétfőtől-péntekig maradhat, majd jövő héttől kiadjuk a lakást ahogy terveztük. A pár napból majdnem fél év lett. Nem, hogy albérletet, de még villanyt, rezsit, semmit nem fizetett. Mi fizettük 3 hónapig utána, mert naiv módon mindig elhittük, hogy fizetni fog. Végül mi kértük az ideiglenes kikapcsolásokat. Kikapcsoltattuk a gázt, villanyt, neten, kábelt töröltettük. De még így sem volt hajlandó elmenni. Próbáltunk a férjem nővérével beszélni, hogy vigye haza a felnőtt fiát, de még neki állt feljebb. Iszonyú veszekedések voltak, mert a nővére a fejébe vette, hogy az öccse (férjem) biztos nem dobná ki, csak én a ribi erőltetem. Amikor nekem jött, hogy megpofozzon, ott akadtam ki. Közöltem vele, hogy ha hozzám mer nyúlni eltöröm a kezét. Még aznap elmentünk a lakáshoz, és kidobtuk az unokaöcsit. Közöltük vele, hogy kap 1 órát, hogy elmenjen. Ha még ott lesz, rendőrt hívok, hogy betört a lakásomba. Elment. Az anyja( férjem nővére) engem feljelentett azzal, hogy én az életére akarok törni, és megfenyegettem, hogy eltöröm a kezét.

Mi nagyon megbántuk hogy segítettünk egy rokonnak. Soha többé.

Ha rám hallgatsz még pénzért se ad ki a lakásodat a sogórnődéknek. Nem fognak fizetni, és ha akkor kiteszed akkor még nagyobb balhék lesznek.

Inkább sértődjenek meg, de ne engedd a lakásodba.

2020. aug. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
100%

Ahh semmi képp se..

Gondolj csak bele,a lány terhes lesz aztán jön az érzelmi zsarolás: képes lennél terhesen/újszülött picivel utcára tenni őket? Vagy ha majd nagyobb lesz a gyereke: annyira szereti a saját szobáját a kislányom, mi innen nem megyünk sehová...

Gondold végig ennek az egésznek a következményét...

Telibe leszarnám családtag vagy nem.. Te is fizeted a hitelt nem? Attól hogy a bank a dolgozna az egyik családtagod attól még a hitelt 0forintig ki kell fizetned..

De ha megfogadod itt a sok egyhangú tanácsot akkor nem fogod őket még pénzért sem oda engedni.. Megint csak azt a példát tudom felhozni, hogy lehet eleinte még fizetnek is havonta de majd tudod most pelenkát kell venni, most babakocsira kell a pénz... Lécci ne a drága anyós röhögjön a markába hogy el érte amit akart.. Utálom az anyósokat.

2020. aug. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
100%
Anyós megunta a heti vendégeket. Jogos, de ne nektek kelljen ezt a problémát megoldani. Ingyen lakatni őket azt jelentené, hogy évi másfél millió forintot ajándékoznátok nekik, de csökkentett díjjal is legalább egymilliót. Ne akard a saját károtokon megőrizni a békét! Egy, az egyik fél számára súlyosan hátrányos álnyugalom nem lehet az élet célja.
2020. aug. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
100%
Semmikepp. Ok keressenek, ahol tudnak. Vesszenek ossze veletek. Es egy fel pillanatra ne legyen lelkiismeret-furdalasod.
2020. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Nem jó ötlet nekik pénzért sem kadni, mert egy esetleges áremelés neked is, nekik is kín lenne.

Lemondtatok a lakásokért sokmindenről, az most akkor félig hiábavaló lenne. Ha lenne 1-2-3 lakásod, de nem kellene a pénz belőle, akkor ingyen kiadhatnád nekik, de így hogy ti is felújítotok, plusz esetleg nyaralnátok, ingyen semmiképp, és pénzért sem javasolt.

NEM - gyakorold!

Anyós meg: Más f@$ával a csalánt, jó?

2020. aug. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
100%

Családdal SOHA ne bizniszelj!


Ingyen meg - szóba se jöhet!

2020. aug. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
93%
Össze hivnàm a helyedben a csalàdot és elmondanàm, hogy közjegyzôi okirat alapjàn pl 15% kedvezménnyel megkaptàk volna ha kérik tôletek, de mivel az anyós gusztustalan módon kavart miatt és a sógor vergôdése miatt NEM a vàlasz
2020. aug. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!