Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy tudnék a párommal megbesz...

Hogy tudnék a párommal megbeszélni az anyósommal kapcsolatban egy dolgot úgy, hogy ne sertésem meg?

Figyelt kérdés
A lakás amiben élünk a barátommal, az anyósom nevén van. Úgy van vele anyósom, hogy amíg ő él, a fia a házát az ő nevén tartsa. Mert, ha házasság után ne adj Isten válás történne, senki más ne kapjon semmit a lakásból. Már ez is eléggé rosszul esett, mert pl amit én költök a lakásra, az mind kidobott pénz akkor, ha ne adj Isten a párom megcsalna, vagy csupán csak elhagyna? Mert ha évek múltán bármi gond adódna,akkor én mehetek amerre látok!? Vagy az ember minden egyes forintról írjon szerződést? Az milyen már!!!? Nem is ez a fő gond... Hanem az, hogy mivel anyósom nevén van a ház, apósommal akkor jönnek-mennek a házban, amikor épp gondolják. Ha nem vagyunk itthon és ők pl találkoznak ismerősükkel a városban, elhívják őket megnézni a lakást és még a hűtőben lévő dolgokat is végig mutogatják... Ez minden túlzás nélkül!!! Mert ha itthon vagyunk és akkor állítanak be valakivel, a WC-t, hűtő tartalmát, mindent megmutatnak. Úgy gondolom számunkra vadidegen embereknek ehhez semmi közük. 5 percre laknak anyósomék, így ezek a dolgok elég sűrűn előfordulnak. Pakol a hűtőben is, meg több helyen. Egy bugyit nem tudok kint hagyni száradni, ha elmegyünk itthonról, mert a párom szól, tegyem már el, ha ide jönne valaki esetleg. 30 év felett vagyunk amúgy mind a ketten. Nem gyerekek. Kezdek eléggé kiborulni ezektől a dolgoktól. Illetve rengeteg dologba beleszól anyósom. De nem szeretnék vitát,nagyon egy alkalmazkodó ember vagyok és tűrök. Viszont most már sok. Nem tudom, hogy tudnék erről úgy beszélni a párommal, hogy ne sértsem meg, de lássa be, hogy azért ez így nem a legnormálisabb dolog, mert egy kirakatban élünk. Semmi magánélet,mert ha itthon is vagyunk és jönnek át, akkor nem kopognak, hanem nyitják kulccsal az ajtót.
2020. aug. 11. 17:55
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
72%
Vibri az asztalra, tanga a széken, jöhet anyós mutogatni 😂.
2020. aug. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy kié a ház. A párodat ez a helyzet nem zavarja, így a vagy megszoksz vagy megszöksz variációk közül lehet választani
2020. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
46%
Zárcsere minél előbb.
2020. aug. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

3.kommemtelő.

Köszönöm a választ.

Nekem eszembe sem jutott volna az, hogy válásra gondoljak,ha ők nem jönnek azzal, hogy azért kell az anyósom nevén lenni a háznak, mert ha külön mennénk, nehogy illesse az embert valami is. (Ha más lenne a párja, akkor is. Nem ellenem irányul) Már ez is kiakasztott, nem így indul neki az ember az életnek normál esetben,hogy arra gondoljon, mi lesz ha.


Csak persze, hogy így joggal felmerül bennem, hogy én a lakásra költött pénzemet most kidobálom, ha bármi lenne részéről???!? Én magamban teljesen biztos vagyok, hogy a párommal szeretném leélni az életem. De függni senkitől nem szeretnék!! Azt szeretném, ha közös lakásunk lenne. Soha nem élősködtem senki. Kérdésedre a válasz. A haszonélvezeti jog is az anyósomé. Szóval minden.

2020. aug. 11. 18:50
 15/50 anonim ***** válasza:
88%
Már az első néhány hasonló alkalom után rendezni kellett volna a helyzetet, amennyiben a párodnak kellett volna szólnia saját anyjának, hogy a jó viszony tartós megmaradása érdekében ne látogassák a házat. Ő is megtehette volna, hogy lecseréli a zárakat. Értelmes emberek között a helyzet tisztázása nem okozhat nagy feszültséget, csak annyit amennyi szükséges ahhoz, hogy a párod anyja belássa, hogy az ő felnőtt fiáról és annak párjáról van szó, akikhez neki nagyon kevés köze van. A leírtak szerint viszont Te is erősen konfliktuskerülő vagy, holott egészen természetesek az igényeid. Hogy minden forintról papírt írni ? Először is feltehetően nem egyforintokról van szó, akár felújítás, akár berendezési tárgy kerül szóba, hanem ezrektől, tízezrekről, sőt... Ez nem házasság, ahol megfeleződnek a kiadások, csupán egy együttélési kapcsolat és tulajdonképpen mindketten jóhiszemű, szívességi lakáshasználók vagytok, ahol bármelyik fél a saját jóhiszeműsége (én úgy mondanám igazán, hogy nem kellő előrelátása okán) nagy anyagi veszteséget könyvelhet majd el. Leendő anyósodnak meg a tudomására kell hozni, hogy az esetleges házasságotok után az ingatlanból Te semmilyen részt nem követelhetsz, hiszen eleve nem ti vagytok vagy lesztek a tulajdonosok. De még ha időközben a leendő férjed lenne is a tulajdonos, ha ő vitte be a házasságba az ingatlant, az továbbra is az ő tulajdona maradna (hacsak a felét időközben neked nem ajándékozza). Tehát eleve megállapodást kell írni, hogy ti vagytok a használók, le kell cserélni a kulcsokat (zárakat) és Ti ketten meg írjátok csak le, hogy Te mennyit költöttél az ingatlanra és a berendezésre.
2020. aug. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
44%
Csak halkan jegyzem meg, hogy a tulajdonos és a haszonélvező nem lehet ugyanaz a szemely, úgyhogy vagy te kamuzol, vagy ők
2020. aug. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom, én ilyen körülmények között és ilyen feltételekkel biztos nem laknék ott, és inkább keresnék egy albérletet. A probléma inkább ott van, hogy úgy tűnik, a párodnak ez így kényelmes és ő viszont nem nagyon akar kimozdulni ebből, valószínűleg anyós is duruzsol neki rendesen.


Sztem ez alapvetően egy hatalmi játszma, és anyósod nagyon élvezi, hogy nyeregben lehet és orrotoknál fogva vezethet titeket, mindamellett, hogy persze nektek kell lekötelezettnek érezni magatokat. Pont emiatt a függő viszony miatt tényleg próbálj meg a pároddal beszelni és költözzetek.

2020. aug. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:
16.-os. Kikérem magamnak, nem kamuzok!!! Nekem amit mondott, azt írtam!!! Én semmi papírt nem láttam nekik erről. Nem hiszem tudnom kellene, hogy a kettő nem lehet 1 személy!!
2020. aug. 11. 19:01
 19/50 anonim ***** válasza:
59%
Hát kérdező a tájékozódás nem egy hátrány. Néha lehet olvasni is.
2020. aug. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
84%

Minden kiadásról, amit te fizetsz, tedd el a számlát, akkor bizonyítani tudod, hogy mennyit költöttél rá.

(Mellékesen, ha a lakás a párodra lenne iratva, akár adásvétellel, akár ajándékként, nem számit soha közös szerzeménynek, azaz válás esetén akkor sem járna neked semmi az általad ráköltött összegen felül)

A pároddal meg beszélj, hogy vagy nektek legyen jogotok a lakást használni, vagy költözzetek máshová, ahol van privát életetek.


A hülye tippek meg (vibrátor, meztelenség, stb) szerintem csak téged járatna le az idegenek elött.

2020. aug. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!