Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy tudnék a párommal megbesz...

Hogy tudnék a párommal megbeszélni az anyósommal kapcsolatban egy dolgot úgy, hogy ne sertésem meg?

Figyelt kérdés
A lakás amiben élünk a barátommal, az anyósom nevén van. Úgy van vele anyósom, hogy amíg ő él, a fia a házát az ő nevén tartsa. Mert, ha házasság után ne adj Isten válás történne, senki más ne kapjon semmit a lakásból. Már ez is eléggé rosszul esett, mert pl amit én költök a lakásra, az mind kidobott pénz akkor, ha ne adj Isten a párom megcsalna, vagy csupán csak elhagyna? Mert ha évek múltán bármi gond adódna,akkor én mehetek amerre látok!? Vagy az ember minden egyes forintról írjon szerződést? Az milyen már!!!? Nem is ez a fő gond... Hanem az, hogy mivel anyósom nevén van a ház, apósommal akkor jönnek-mennek a házban, amikor épp gondolják. Ha nem vagyunk itthon és ők pl találkoznak ismerősükkel a városban, elhívják őket megnézni a lakást és még a hűtőben lévő dolgokat is végig mutogatják... Ez minden túlzás nélkül!!! Mert ha itthon vagyunk és akkor állítanak be valakivel, a WC-t, hűtő tartalmát, mindent megmutatnak. Úgy gondolom számunkra vadidegen embereknek ehhez semmi közük. 5 percre laknak anyósomék, így ezek a dolgok elég sűrűn előfordulnak. Pakol a hűtőben is, meg több helyen. Egy bugyit nem tudok kint hagyni száradni, ha elmegyünk itthonról, mert a párom szól, tegyem már el, ha ide jönne valaki esetleg. 30 év felett vagyunk amúgy mind a ketten. Nem gyerekek. Kezdek eléggé kiborulni ezektől a dolgoktól. Illetve rengeteg dologba beleszól anyósom. De nem szeretnék vitát,nagyon egy alkalmazkodó ember vagyok és tűrök. Viszont most már sok. Nem tudom, hogy tudnék erről úgy beszélni a párommal, hogy ne sértsem meg, de lássa be, hogy azért ez így nem a legnormálisabb dolog, mert egy kirakatban élünk. Semmi magánélet,mert ha itthon is vagyunk és jönnek át, akkor nem kopognak, hanem nyitják kulccsal az ajtót.
2020. aug. 11. 17:55
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
92%

A partnerednek már rég le kellett volna állítania az anyját. Vagy őt nem zavarja, hogy bármikor besétálhatnak akár idegenek is a személyes életterébe?

Én biztosan befejezném a költekezést, hiszen semmi közöd az ingatlanhoz, olyan szinten nem tisztelnek, hogy bármikor a nyakatokra viszik a számotokra idegen barátjaikat. Én inkább elkezdenék kiadó lakást keresni, de gyorsan.

2020. aug. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
36%

Na, akkor mivel nem megy az értő olvasá s, megegyszer: Csak halkan jegyzem meg, hogy a tulajdonos és a haszonélvező nem lehet ugyanaz a szemely, úgyhogy vagy te kamuzol, vagy ők.


Magyaran ha te sz igazat mondod, ők kamuznak. Ebből a családból én nem kérnék

2020. aug. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
81%
Az egész probléma abból ered, hogy mindketten beletörődő, besz_ri viselkedést folytattok. Mivel a leírtak alapján neked van különösebb problémád a helyzettel, azért neked kellene a sarkadra állnod és nem nekünk kellene panaszkodnod, hanem a párodnak/anyósodnak. Egyszerűen mondd meg, hogy te ezt így nem folytatod tovább, állítsd őket választás elé
2020. aug. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
54%
Valamit nem értek 22-es. Ha én vagyok egy ingatlan kizárólagos tulajdonosa, minek tennék rá haszonélvezeti jogot is? Magam ellen, a saját védelmemben? Az más lenne, ha az ingatlan valamennyi részben a fiú nevére lenne íratva és arra az anyja kiterjesztené a haszonélvezeti jogot. De mint kizárólagos tulajdonos, minek a haszonélvezet?
2020. aug. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
7%

Nagyon sajnállak, ez elfogadhatatlan!



Mi az, hogy átmegy a nő?? Vágnám ki a fenébe. Dobd ki te is a fenébe, kit érdekel, ha megsértődik? Max nem jön oda.



A másik opció valóban a szexuális segédeszközök elöl hagyása. Hidd el, nem menne, ha guminőt meg vibrit talál.

2020. aug. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
68%

24!


A saját ingatlanodra nem tehetsz magadnak haszonélvezeti jogot. Már kétszer is leírtam, hogy a haszonélvező és a tulaj nem lehet ugyanaz a személy. Valaki hazudik a történetben.

2020. aug. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
89%
26, pontosan erről beszélek. Nem lehet a saját tulajdonon haszonélvezet, meg amúgy is nonszensz lenne. 24-es voltam.
2020. aug. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
90%
Valamiért biztos benne, hogy van egy haszonélvező. Hagyd rá
2020. aug. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
90%

"Mi az, hogy átmegy a nő?? Vágnám ki a fenébe. Dobd ki te is a fenébe, kit érdekel, ha megsértődik? Max nem jön oda."


A fö gond az, hogy a lakás NEM a kérdezö párjáé, hanem az anyósé! Ha "kidobják", akkor mehetnek a lakásból!

2020. aug. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
93%

Költözés. De lehet inkabb sátrat vernék valahol,inkabb mint ez🤔

Na de ha a parod nem akar menni az gáz. Anyuka ugy rángatja ahogy akarja. Ha el is mennétek akkor is neki ugrálna de ne legyen igazam.

2020. aug. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!