Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy tudnék a párommal megbesz...

Hogy tudnék a párommal megbeszélni az anyósommal kapcsolatban egy dolgot úgy, hogy ne sertésem meg?

Figyelt kérdés
A lakás amiben élünk a barátommal, az anyósom nevén van. Úgy van vele anyósom, hogy amíg ő él, a fia a házát az ő nevén tartsa. Mert, ha házasság után ne adj Isten válás történne, senki más ne kapjon semmit a lakásból. Már ez is eléggé rosszul esett, mert pl amit én költök a lakásra, az mind kidobott pénz akkor, ha ne adj Isten a párom megcsalna, vagy csupán csak elhagyna? Mert ha évek múltán bármi gond adódna,akkor én mehetek amerre látok!? Vagy az ember minden egyes forintról írjon szerződést? Az milyen már!!!? Nem is ez a fő gond... Hanem az, hogy mivel anyósom nevén van a ház, apósommal akkor jönnek-mennek a házban, amikor épp gondolják. Ha nem vagyunk itthon és ők pl találkoznak ismerősükkel a városban, elhívják őket megnézni a lakást és még a hűtőben lévő dolgokat is végig mutogatják... Ez minden túlzás nélkül!!! Mert ha itthon vagyunk és akkor állítanak be valakivel, a WC-t, hűtő tartalmát, mindent megmutatnak. Úgy gondolom számunkra vadidegen embereknek ehhez semmi közük. 5 percre laknak anyósomék, így ezek a dolgok elég sűrűn előfordulnak. Pakol a hűtőben is, meg több helyen. Egy bugyit nem tudok kint hagyni száradni, ha elmegyünk itthonról, mert a párom szól, tegyem már el, ha ide jönne valaki esetleg. 30 év felett vagyunk amúgy mind a ketten. Nem gyerekek. Kezdek eléggé kiborulni ezektől a dolgoktól. Illetve rengeteg dologba beleszól anyósom. De nem szeretnék vitát,nagyon egy alkalmazkodó ember vagyok és tűrök. Viszont most már sok. Nem tudom, hogy tudnék erről úgy beszélni a párommal, hogy ne sértsem meg, de lássa be, hogy azért ez így nem a legnormálisabb dolog, mert egy kirakatban élünk. Semmi magánélet,mert ha itthon is vagyunk és jönnek át, akkor nem kopognak, hanem nyitják kulccsal az ajtót.
2020. aug. 11. 17:55
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
92%
Hát de akkor is inkább a költözés, minthogy a hűtőbe idegeneket vezessen az anyós. Az agyam eldobom.
2020. aug. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak az illetőknek, akik normális válaszokat adtak. Nem pedig kötözködni kezdtek. Én nem kezdtem utána olvasni, hogy haszonélvező, vagy tulajdonos lehet-e ugyan az... Így ami lett mondva, én azt írtam. Se nem tettem hozzá, se nem vettem el belőle.De nem is az volt a kérdés, ahhoz képest volt aki azon lovagolt... Lényegtelen. Kicsit bánom is, hogy őszintén leírtam ami bánt és van aki csak kötözködni van itt. Meg ne itt panaszkodjak... Hmm. Tudtommal azért van ez az oldal, hogy szinte bármivel kapcsolatban lehet tanácsot kérni?! Mivel konfliktus kerülő vagyok, ezért szerettem volna tanácsot kérni,hogy közelítsem meg sértés nélkül a dolgot,sosem tudni ki járt hasonló helyzetben és ő, hogyan rendezte végül.

Akiktől kaptam tanácsot, nagyon szépen köszönöm és fogadok meg belőlük!

2020. aug. 11. 23:42
 33/50 anonim ***** válasza:
37%
Olyan nincs, hogy a barátod anyja a tulajdonosa és haszonélvezője is az ingatlannak egy személyben. Törvényileg kizárt. Ha a párodnak ez az élet így megfelel, akkor igencsak elgondolkodnék azon, hogy levált-e már anyuciról, mert épeszű felnőtt nem tudna így élni.
2020. aug. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
93%
Sértődés nélkül ezt nem lehet megbeszélni. Viszont higgadtan, normális stílusban, határozottan igen. Ha most hagyod magad, mi lesz később? Mindenbe bele fog szólni?
2020. aug. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
65%
Helyes, hogy feltetted a kérdést. Nincs ezzel a gond, de egyszerűen erre ez a válasz, hogy nekik meséld el, hogy mi a problémád. Magától nem fog megoldódni a helyzet és ha őszinteség helyett egyből cselekkel próbáld elűzni az anyóst, valószínűleg az sem fog jóra vezetni. Ha pl elöl hagyod az említett dolgokat vagy hasonlók, csak le fogja cseszni a párod és még nagyobb ellenőrzésekre számíthattok majd
2020. aug. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
84%
költözz el és keress másik hapsit. Nem csak anyósoddal van a baj, hanem a pasiddal is. Sőt vele inkább.
2020. aug. 12. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
59%

Kerdezo!


Arra próbáltam meg felhívni a figyelmedet a haszonélvező és a tulajdonos nem lehet ugyanaz kommentekkel, hogy hazudnak neked. HAZUDNAK NEKED. Komoylan kell neked egy ilyen kapcsolat, ahol 1,anyose a tulajdonjog vagy a haszonélvezet az ingatlanon, 2, hazudnak neked 3, a párod xarik rád?

2020. aug. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
82%

37-es: állj már le a tulajdonos-haszonélvezö témával, mert ebben az esetben teljesen lényegtelen.

Ami számít, hogy a kérdezö párja NEM tulajdonos és NEM haszonélvezö, a szülök meg legalább is tulajdonosok, azaz övék a lakás.

2020. aug. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
45%

38!


De, lényeges, mivel ebből kiderül, hogy HAZUDNAK a kérdezőnek.

2020. aug. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem egyszerűen a kérdező nem tudta, hogy miről beszél, ennyi az egész. Valószínűleg szó sem volt köztük ilyenről, hogy ki a haszonélvező
2020. aug. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!