Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy tudnék a párommal megbesz...

Hogy tudnék a párommal megbeszélni az anyósommal kapcsolatban egy dolgot úgy, hogy ne sertésem meg?

Figyelt kérdés
A lakás amiben élünk a barátommal, az anyósom nevén van. Úgy van vele anyósom, hogy amíg ő él, a fia a házát az ő nevén tartsa. Mert, ha házasság után ne adj Isten válás történne, senki más ne kapjon semmit a lakásból. Már ez is eléggé rosszul esett, mert pl amit én költök a lakásra, az mind kidobott pénz akkor, ha ne adj Isten a párom megcsalna, vagy csupán csak elhagyna? Mert ha évek múltán bármi gond adódna,akkor én mehetek amerre látok!? Vagy az ember minden egyes forintról írjon szerződést? Az milyen már!!!? Nem is ez a fő gond... Hanem az, hogy mivel anyósom nevén van a ház, apósommal akkor jönnek-mennek a házban, amikor épp gondolják. Ha nem vagyunk itthon és ők pl találkoznak ismerősükkel a városban, elhívják őket megnézni a lakást és még a hűtőben lévő dolgokat is végig mutogatják... Ez minden túlzás nélkül!!! Mert ha itthon vagyunk és akkor állítanak be valakivel, a WC-t, hűtő tartalmát, mindent megmutatnak. Úgy gondolom számunkra vadidegen embereknek ehhez semmi közük. 5 percre laknak anyósomék, így ezek a dolgok elég sűrűn előfordulnak. Pakol a hűtőben is, meg több helyen. Egy bugyit nem tudok kint hagyni száradni, ha elmegyünk itthonról, mert a párom szól, tegyem már el, ha ide jönne valaki esetleg. 30 év felett vagyunk amúgy mind a ketten. Nem gyerekek. Kezdek eléggé kiborulni ezektől a dolgoktól. Illetve rengeteg dologba beleszól anyósom. De nem szeretnék vitát,nagyon egy alkalmazkodó ember vagyok és tűrök. Viszont most már sok. Nem tudom, hogy tudnék erről úgy beszélni a párommal, hogy ne sértsem meg, de lássa be, hogy azért ez így nem a legnormálisabb dolog, mert egy kirakatban élünk. Semmi magánélet,mert ha itthon is vagyunk és jönnek át, akkor nem kopognak, hanem nyitják kulccsal az ajtót.
2020. aug. 11. 17:55
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
93%

Megpróbálhatod megbeszélni ezt a dolgota pároddal, de ha ő ezt nem érzi problémának, akkor nem sok esély van arra, hogy beszéljen a szüleivel és valamit is változzon a dolog.

Azanyós élvezi, hogy akkor néz körül nálatok amikor akar és úgy viselkedhet ahogy akar, hiszen az ő háza és ha neked nem tetszik, elmehetsz.

Ez rosszabb mint egy albérlet, hiszen ott a tulajdonos nem járkálhat be mindenféle kontroll nélkül a lakásba, hiába tulajdonos.

Beszélgess el a pároddal, de ne úgy kezdd, hogy "ez a rohadt anyós" már megint itt járt, hanem szépen kérd meg a párodat, hogy szóljon az anyjának, hogy ha neki adták a lakást, akkor csak akkor jöjjenek, haotthon vagytok és előtte szólnak.

Ha hiszti lesz anyós részéről, hogy "a saját lakásomba nem fogok bejelentkezni" és a párod ezt ráhagyja, akkor menekülj!

Ha a párod megérti és szeret úgyis veled megy, ha nem, akkor nem kár érte.

Tudom, hogy kényelmes most mindkettőtöknek, hogynem kell albérletet fizetni, spórolni lakásra, de ha most ezt hagyod, akkor a probléma marad és a fél életedet úgy kell leélned, hogy ha elmész ruhanyozni, lehet mire kijössz a fürdőből, épp valaki a hűtődben kotor.

Mindennek ára van!

Neked kell eldönteni, hogy megéri-e a kényelem.

2020. aug. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
94%
Ha a párod nem látja problémának sajna kuka az a kapcsolat. Ha meg igen csak a penz aggasztja lehet velük beszélni, meg probalkozni de ha ertelmesek lennenek alapbol fel sem merülne ez a viselkedés. Szóval patthelyzet szerintem. Be kell vállalni a nehezebb pénzügyi helyzetet, a nyugalom érdekében. Azt meg nem értem miert nem adjak a fiuknak a lakást, ha elválnátok hazassag előtti vagyon, igyis ugyis övé marad. De az ő pénzük nyilván azt csinal vele amit akar. Ha a pasi nem egy véleményén van veled menekülj. Ez a legfontosabb kérdés de nagyon ugy tűnik becsicskul az anyjának. Eskuszom egyszer egy szal bugyiba meg felsobe nyitnek ajtot, h ja bocs pont szexeltünk 😂. Egyebkent egy hűtőbe mit lehet mutogatni? Nezd Marika ez itt egy sajt!😀😀😀 es Marika nézi mint aki még nem latott sajtot. Hihetetlen. En azt mondom a nyugalom erdekeben tipli.
2020. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
93%

A fiam a feleségével az én tulajdonomban lévő házban lakik. Eszembe nem jutna odamenni úgy, hogy nincsenek otthon. Még a kulcsaimat is otthagytam náluk.

Nem tudom megérteni anyósod viselkedését. De ezzel együtt a férjedet sem értem. Az otthon az, ahol el tudom engedni magam maximálisan, ahol nem kell arra ügyelni állandóan, hogy jajjj, elöl ne maradjon már valami, hátha valaki váratlanul beállít, akár még a távollétemben is. Főleg, hogy még a cuccaim között is turkálhat. Ez nagyon gáz! Százszor inkább albérlet, még akkor is, ha az súlyos tízezrekbe kerül.

2020. aug. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
88%

Elkezdenék gyűjteni és ha összejön egy foglalóra vennék egy lakást. Szükéged van egy saját tulajdona, mert ha esetleg szétmentek akkor van hová menned. Se házasok nem vagytok, és közös gyerek sincs. Ez soha nem lesz a tiéd, és mindig éreztetni fogják.

Úgyhogy azt javaslom amit az első mondatomban írtam. Lehet azt is csinálni hog, HA megvan a te lakásod akkor odaköltöztök, ezt pedig kiadjátok ha anyós beleegyezik. Esetleg ha lesz gyermeketek jól is jönne a plusz pénz.

Nem biztos hogy igazam van, de úgy tudom hogy a házasság előtt szerzett vagyonos nem is kell osztozni, csak amit utána szereztetek. Szóval ha most a barátod nevén lenne a ház nem is lehetne a tiéd későbbi házasság plusz válás után. Bár lehet hogy nem ilyen egyszerű, javítsatok ki ha tévedek.

2020. aug. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
94%
A párodat azért nem zavarja, mert még mindig anyu pici fia. Ő is azért viszi oda az ismerőseit, hogy mutogassa milyen jó kisfia van neki, milyen szép ház, minden szép rendben van, ez pedig az anya érdeme. Ezért sem akarja nektek adni a házat.
2020. aug. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
84%
Jól tudod 44. Az a ház sosem lesz a kérdezőé. A házasság előtt szerzett vagyon, illetve az örökség sosem lesz közös. Válás esetén a kérdező az ingatlanra együtt költött összeg felére tarthatna igényt.
2020. aug. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
92%
Ne alázd meg magad jobban! Alsóbbrendűnek vagy nézve, mind az anyós, mind a férjed által. Ha a férjed úgy igazából jót akarna neked és kettőtöknek, vagy inkább úgy fogalmazok, hogy érdekli is a te helyzeted, akkor erre talált volna már megoldást, ugyanis van. A párod nagyo-nagyon kényelmes és láthatóan hasonlít is az anyjára felfogásban, az empátia, szociális érzékenység hiánya, vagy csökevényes megléte. Kíváncsi lennék, hogy fordított helyzetben mit csinálna. Kérdzet csak meg tőle!j Amúgy legyél sokkal határozottabb. Én alapvetően mindenért szólni szoktam, ha valami nem tetszik, leszóltam már az anyósom, a párom bátyját is, engem ez nem érdekel, mert mikor a másik keresztbetesz, lejárat, lenéz stb. a bunkóság is megbocsájtható viselkedés ilyenkor. A legtöbb konfliktusban az emberek sokszor nem állnak ki magukért és ezt igen szomorúnak találom. Állítsd választás elé a férjed és anyósnak is mondd el minden érzelmed, gondolatod erről. Ha semmi sem fog változni, akkor tudod mit kell tenned!
2020. aug. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
88%
Te nem foglalkozz ennyit anyósod érzéseivel, azzal hogy megbántod és megsértődik. Szerinted őt érdekli a te érzésed, akaratod? Még lehet a párodét sem érdekli. Azért teszik meg ezt veled, mert megtehetik, mert hagyod. Ez az a helyzet, amit sértődés nélkül nem lehet megbeszélni. Meg fog sértődni igen, na és? Legalább kiderül még időben működhet-e a kapcsolatod a pároddal még, vagy majd pár év múlva, amikor rosszabb lesz, fogod a fejed, hogy miért nem tettél valamit korábban.
2020. aug. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
29%

Miért van az anyós nevén? Ő vette?

Ha nem az ő pénzéből van akkor nem értem miért az ő nevén van.

Esetleg a párod vette magában és rávette az anyja hogy az ő nevén legyen?

Ha ketten vettétek, és te is fizeted akkor nagyon nagy balek vagy.


Ne költs a lakásra.

Nem a tiéd és sose lesz az. A kiadásokat nehéz lesz majd igazolnod és rengeteg év pereskedés mire pénzt látsz belőle. Azt a pénzt inkább tedd félre, ne is tudjanak róla.


Jó sz4r kapcsolat ez.

Az lenne a legszebb ha szülnél is neki. Mehettek majd a gyerekkel az utcára ha már nem kellesz.


Neki be van biztosítva a B) lehetőség az újrakezdéshez. Ház, amit te újítgatsz, biztonság. Neked van b) terv?

2020. aug. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
72%

Rosszul tervezel, ha vele képzeld az életedet.

Az indiánok úgy hívják a te szerelésben lévőt, hogy Az A Anyuci Akivel Dugni Is Lehet.

Lakástartozék vagy.

Rád szól, hogy ne hagyd kint a bugyidat? Nem találok szavakat, milyen dedós. Ha a családjában sem ki áll érted, értetek, mi volna egy sötét utcán?


Költözz egy albuma, ha szeret veled megy.

2020. aug. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!