Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlreagálom anyósék reakcióját...

Túlreagálom anyósék reakcióját, vagy titeket is megbántott volna?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párom és én 30-32 évesek vagyunk. Sok éves spórolás, megtakarítás és lemondások révén sikerült vennünk egy pici kis házikót (50nm), szép panorámával, sok zöldterülettel (nagyon hangulatos, takaros ház, 10 éve lett felhúzva egy plusz szint rá, szóval viszonylag új, nem "putri"). Nagyvárosi lét és panel helyett erre vágytunk inkább, és lehetőségeink is ezt engedték meg. Ilyen ingatlanárak mellett sajnos "nem ugrál könnyen" az ember.


Anyós és após, mikor jöttek megnézni, pofavágások mellett, sajnos eléggé nyers és modortalan módon közölték, hogy "hááát ez van..." meg, hogy "ő biztos nem menne vissza a fára" -gondolva itt arra, hogy közel vagyunk a természethez és nehezebb a megközelíthetősége, "visszamegyünk az ősember szintjére...". Ők egy óriási 9 szobás házat örököltek amit szépen az évek során szinte tökéletesre "faragtak" a mai kor minden elvárásának megfelel. Mi a 0-ról indultunk, mert nem kaptunk (nem is vártunk) semmilyen anyagi támogatást az élethez.


Utána órákig sírtam, mert nagyon rosszul esett, hogy ilyen módon lefikázták azt, amiért évekig dolgoztunk. Nem szóltam semmit, miután elmentek utána borultam ki.


Túlreagáltam?



2020. szept. 13. 21:04
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
81%

Én azt nem értem ilyenkor miért itt sírnak az emberek? Miért nem akkor és ott nyitják ki a szájukat ahol kell? Nálam már nincs ilyen beszólogatás mert tudják, hogy nem hagyom magam a földbe döngölni. Legyünk már őszinték és bátrak emberek! Mit veszítünk vele?

Egyébként én is gratulálok a sikeretekhez, legyetek a házikótokban boldogok! :)

2020. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
39%
Igen, túlreagáltad. Nem kellett volna órákon át sírni, hanem kikérni magatoknak, és azon melegibe hazazavarni őket! Többet pedig nem hívni.
2020. szept. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
89%

Legalább tudod, ezután mikor fogjátok őket meghívni.

Soha!

2020. szept. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
87%

Legalább nem kell őket meghívni semmilyen ünnepre. Nehogy szegények vissza másszanak a fára.

Amúgy meg kit érdekel hogy mit mondanak? Gondolj arra hogy ők nem értek el semmit, szimplán alájuk rakták.

2020. szept. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim válasza:
73%
Sajnálom, nagyon rosszul eshetett. De szomormodas helyett legyél inkább büszke magatokra. Szuper dolog, hogy ezt osszehoztatok önerőből. 😊
2020. szept. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
82%
Előttem minden lényegest leírtak, én csak szívből gratulálok nektek, legyetek boldogok!
2020. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
9%
Hát tényleg bunkók voltak, de nem mindenki tud jól hazudni. Mert lássuk be, azért vetted így magadra, mert a szíved mélyén pontosan tudod, hogy igaza van.
2020. szept. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
89%

Jaj, ne sírjál! Legyél büszke!

Bunkók voltak, két hülye, sz.ard le őket!

2020. szept. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
77%
Az a 9 szobás ház még nagy teher lesz. Először nekik, mert ki kell fűteni. Aztán ha meghaltak, az örökösöknek. Ki vesz ma ekkora házat? Ha rossz helyen van, akkor az gyakorlatilag eladhatatlan. Rengeteg ilyen hatalmas ház áll kihasználatlanul azon a környéken ahol felnőttem. A szülők gazdagok voltak, felépítették az ezerszobás, többemeletes házakat isten háta mögötti falukban, hogy majd az egész család ott fog élni, aztán a gyerekek leléptek onnan, a szülők meg ottmaradtak a nagy házban, de a kis nyugdíjból ki se tudják fűteni. Utána az örökösök nyakán marad. Így legyen nagy szája az öregeknek
2020. szept. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 hollófernyiges ***** válasza:
77%
A jó hír hogy mostantól van egy jó indokotok, hogy miért nem hívjátok meg őket. Egyébként nem lehet, hogy az volt az elképzelésük anyóséknak, hogy hozzájuk költöztök?
2020. szept. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!