Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlreagálom anyósék reakcióját...

Túlreagálom anyósék reakcióját, vagy titeket is megbántott volna?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párom és én 30-32 évesek vagyunk. Sok éves spórolás, megtakarítás és lemondások révén sikerült vennünk egy pici kis házikót (50nm), szép panorámával, sok zöldterülettel (nagyon hangulatos, takaros ház, 10 éve lett felhúzva egy plusz szint rá, szóval viszonylag új, nem "putri"). Nagyvárosi lét és panel helyett erre vágytunk inkább, és lehetőségeink is ezt engedték meg. Ilyen ingatlanárak mellett sajnos "nem ugrál könnyen" az ember.


Anyós és após, mikor jöttek megnézni, pofavágások mellett, sajnos eléggé nyers és modortalan módon közölték, hogy "hááát ez van..." meg, hogy "ő biztos nem menne vissza a fára" -gondolva itt arra, hogy közel vagyunk a természethez és nehezebb a megközelíthetősége, "visszamegyünk az ősember szintjére...". Ők egy óriási 9 szobás házat örököltek amit szépen az évek során szinte tökéletesre "faragtak" a mai kor minden elvárásának megfelel. Mi a 0-ról indultunk, mert nem kaptunk (nem is vártunk) semmilyen anyagi támogatást az élethez.


Utána órákig sírtam, mert nagyon rosszul esett, hogy ilyen módon lefikázták azt, amiért évekig dolgoztunk. Nem szóltam semmit, miután elmentek utána borultam ki.


Túlreagáltam?



2020. szept. 13. 21:04
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
67%
Rosszul esett neked. Egy világ is össze dőlhetett benned. Ám. Ez a világ csak a te fejedben született. Ideje saját értékrendet kialakítani és elég önzőnek lenni ahhoz, hogy büszke legyél azokra a sikereidre is, amit más lefikáz.
2020. szept. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
82%
Ne foglalkozz velük!
2020. szept. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
16%
A leírtak alapján teljesen igazuk van!
2020. szept. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
74%
Akaphangon, tisztelettel megmondtam volna nekik: igyekezzenek, hogy örökölhessük a 9 szobás házat!
2020. szept. 14. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
21%
Én tényleg nem értem. Miért lett volna jobb, ha műmosollyal inkább hazudik valamit??? Neki ez a véleménye, pont.
2020. szept. 14. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
86%
A véleményt alap emberi tisztelettel is kilehet fejezni, a "visszamegyünk az ősember szintjére" nem ilyen. Ki tudja mi van még ott, ha ők a 9 szobás házból nem támogatták a saját gyereküket... De nem kell tovább gondolni se, a vélemény ilyen formában történő kifejezése egyszerű bunkóság.
2020. szept. 14. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
86%

Az könnyen beszél, akinek az ölebe hullott egy örökség.

Az ilyennel ne foglalkozzatok, sőt inkább legyetek büszkék arra hogy saját önerőből vettétek a házat.

2020. szept. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
87%
De bunkó! Ők mit csinálnak a 9 szobában, kergetőznek ketten? Megértem, hogy rosszul esett.
2020. szept. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
80%

Igazából én is azt tudom tanácsolni, hogy ne foglalkozz velük, mert az a lényeg, hogy nektek tetszedjen, valamint ha lesznek gyerekeitek, akkor nekik. Én például a fél életemet egy tanyán töltöttem, két szobás házban, mellettünk volt az erdő, de egyszerűen imádtam. Onnan vannak a legszebb emlékeim, mert nagyon otthonos volt és nem volt olyan hatása, hogy csak melegedni járunk haza.

Most faluban lakunk, az fele ennyire sem kényelmes

2020. szept. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
77%
Csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, annyi kiegészítéssel, hogy lelkileg kicsit erősítsd meg magad és kerulj tisztába a saját értékeiddel, mert az tényleg nem egészséges, hogy ennyire rágod ezen magad. Küzdöttetek érte, ez volt az almotok, erre az első beszólásra órákig sírsz... ne az határozzon meg titeket, hogy más mit gondol még akkor se, ha a családról van szó.
2020. szept. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!