Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlreagálom anyósék reakcióját...

Túlreagálom anyósék reakcióját, vagy titeket is megbántott volna?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párom és én 30-32 évesek vagyunk. Sok éves spórolás, megtakarítás és lemondások révén sikerült vennünk egy pici kis házikót (50nm), szép panorámával, sok zöldterülettel (nagyon hangulatos, takaros ház, 10 éve lett felhúzva egy plusz szint rá, szóval viszonylag új, nem "putri"). Nagyvárosi lét és panel helyett erre vágytunk inkább, és lehetőségeink is ezt engedték meg. Ilyen ingatlanárak mellett sajnos "nem ugrál könnyen" az ember.


Anyós és após, mikor jöttek megnézni, pofavágások mellett, sajnos eléggé nyers és modortalan módon közölték, hogy "hááát ez van..." meg, hogy "ő biztos nem menne vissza a fára" -gondolva itt arra, hogy közel vagyunk a természethez és nehezebb a megközelíthetősége, "visszamegyünk az ősember szintjére...". Ők egy óriási 9 szobás házat örököltek amit szépen az évek során szinte tökéletesre "faragtak" a mai kor minden elvárásának megfelel. Mi a 0-ról indultunk, mert nem kaptunk (nem is vártunk) semmilyen anyagi támogatást az élethez.


Utána órákig sírtam, mert nagyon rosszul esett, hogy ilyen módon lefikázták azt, amiért évekig dolgoztunk. Nem szóltam semmit, miután elmentek utána borultam ki.


Túlreagáltam?



2020. szept. 13. 21:04
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:
Hasonló szituban emlékezzetek itt leírt szavaitokra, és legyintsetek rá:) sőt, köszönjétek is meg, hogy taplók voltak veletek.
2020. szept. 14. 11:03
 42/61 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező, elég mimóza vagy, az itteni válaszokon is megsértődtél, ettől olyan benyomása lesz az embernek, hogy anyósék se fogalmaztak ennyire nyersen, csak te élted meg így. A tanács ugyanaz, mint eddig, a saját véleményed legyen az első, mindenki más pedig le van ejtve, nem kell ebből lelki terhet gyártani magadnak.
2020. szept. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
88%
Én erre sak azt tudom mondani h örülj neki legalább az othonotokban nyugtod lesz a bunkó anyósodéktól.
2020. szept. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
79%
Kedves Kérdező, az anyósodék baromi nagy taplók. Nem te vagy a mimóza. Küldd már el őket a pi.csába legközelebb, elvégre a saját házadban ócsárol ez a két tuskó. Oszdd ki őket! Nehogy már te sírjál! Menjenek Isten hírével, ha nem tetszik nekik a házatok. Éppen meg is mondhatod, hogy nem kötelező hozzátok menni. Na, fel a fejjel!
2020. szept. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is hasonlò szitu volt

50 èves házat vettünk ami felujitandò,az évek alatt pofásra csináljuk,ahogy nekünk tetszeni fog,festés,uj parketta,uj fürdö uj konyha

lakhatò természetesen,mi hitelre vettük,nem akartunk nagy összegü hitelt fizetni,mert nem 2 évre veszi fel az ember.Bármi adòdhat,annyit fizetünk havonta mint egy 3 szobàs albérletért amiben ezelött laktunk.

De a miénk lesz.

Itt is ment a szájhuzogatàs,mindenbe belelett kötve,anyòs apòs,sògor részéröl.

Miért nincs garázs,miért nincs alagsor,miért nem egyenes területet vettünk(kicsit lejt az udvar),miért költöztünk ilyen messze(30km tölük)

megmondta nekik a férjem a házat magunknak vettük,nem nekik,ha valami nem tetszik nem kell átlépni ezt az ajtòt.

Anyòsék is örökölték a házat,sose volt albérlet,sem hitel.

Sogor hitelre vett házat,szép meg minden csak éppenséggel hònaprol hònapra élnek.

Nekünk ez igy jò,ahogy idönk és anyagiak engedik mindig csinálunk valamit,ha 10 év mùlva lesz kész,akkor akkor lesz kész😀nem érdekel☺️

2020. szept. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 FoxtrotLidérc ***** válasza:
65%

Ez azért van, mert képtelenek a szutykos városon kívül is gondolkozni... Nagyon gázak - nem a preferenciájuk miatt, hanem azért, ahogyan előadják magukat...

Ha nekik jó a betondzsungel, egészségükre. Lakjanak benne. De ne mocskolják a természetközeliséget! Főleg, mert ez a TI preferenciátok. A TI álmotok. És a TI életetek. NEM REAGÁLTAD TÚL.


Nekem is felteszik azt a kérdést, hogy nincs-e messze a várostól ahol házat vettünk. Válaszom: Mihez képest? Ahhoz képest, hogy volt melóhelyemre röpke másfél óra volt az út Bp-n belül?! És egyik csúszás a másik késést érte?

2020. szept. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
79%
A régi rendszerben, úgy 50-60 éve legalább, simán működött anyósod elképzelése, ezért is gondolhatta jó tervnek. Csakhogy azóta változott szinte minden, és nem kell anyuka szoknyája mellé költözni és szülni, főleg állandó jelleggel rendelkezésre állni. Az effajta családmodell szinte teljesen megszűnt. Csalódott, és rajtatok vezeti le, utálja a házatokat, de akkor is rossz lenne a szemében, ha kacsalábon forgó palota lenne. A nagyobb baj, hogy úgy tervezte, körülötte sündörög majd egy kupac gyerek és gondoskodik róla a menye idős korában, ő meg a fotelben ülve élvezi és dirigál, hiszem az mégis az ő háza lenne. Ne haragudjatok egymásra, hanem inkább keressetek mindkét fél számára élhető jövőképet, ha van gyomrod leülni beszélgetni vele. Támadás meg bunkó reakció esetén persze érthető, ha nem törekszel hosszú távú békére. Egy próbát talán mégis megérne.
2020. szept. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
96%

Nem sírni kellett volna, hanem azonnali jelleggel elzavarni őket onnan a fenébe! Ha nem tetszik, lehet onnan eltakarodni, és soha többé vissza nem jönni!

Ezt a házat a Ti két kezetek munkájából valósítottátok meg, ami bizony nem kis dolog.

Főleg, hogy jól érzitek magatokat benne... :)

A párom is konkrétan majdnem ugyanígy járt. Kapta az oltásokat a szülők részéről a vidéki ház miatt, rosszul is esett neki, majd amikor elege lett, közölte velük:

-10 perc múlva megy a busz Budapestre. A kapu nyitva, de jól csukjátok be magatok mögött. És felejtsétek is el a címemet egy életre.

...azóta boldog (-ok vagyunk -bár én nem élek ott napi rendszerességgel, zömmel csak hétvégeken).

F

2020. szept. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 Savlekotő ***** válasza:
73%

Akkor jól sejtettem hogy a ház ócsárlása csak a tünet volt a valódi gond mélyebben van,az a bajuk,hogy mertetek önállóságot meglépni,öntudatra ébredés sok szülő mumusa..

70F

2020. szept. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
0%
Azért fáj, mert tudod hogy nagyon igazuk van, ez van sajnos.
2020. szept. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!