Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ezért miért kellett megsértődn...

Ezért miért kellett megsértődnie rám az apósomnak?

Figyelt kérdés

Férjem ma dolgozik, kb 1 óra fele hazaér ezért gondoltuk hogy az apukáját mivel egyedül él elhívjuk magunkhoz ebédre. Megbeszéltük hogy fél 2re itt lesz mert addigra a férjem is le tud zuhanyozni meg átöltözik. Após bele is ment.

Erre reggel 7kor már kopog az ajtón hogy megérkezett. Nem szóltam érte hogy korán jött. Már készítettem az ebédet mikor panaszkodott hogy nagyon fáj a dereka , adtam neki efy Algoflexet meg egy pohár vizet.

Bevette a gyógyszert és a poharat teljes nyugalomban visszatette a polcra, a helyére. De még el se volt mosva. Tátott szájjal néztem és megkértem tegye be a mosogatóba. Erre azt mondta miért? Ő otthon így csinálja ha csak vizet iszik.

Elgondolkodtam hogy legközelebb iszok e nála valamit :) Azóta csak újságot olvas és nem szól hozzám.

Másnál is van így apóssal vagy anyóssal?


2020. szept. 19. 08:59
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
76%

#19

Mondanám, hogy egy újabb elmebeteg, ha nem lennék benne biztos, hogy te vagy a 17-es, egy másik nick-el.

HÁNYSZOR kell még neked leírni, hogy nem az a kérdés, hogy miért jött a Papa reggel 7-re és mit csináljon a Kérdező?

A kérdés:

"Ezért miért kellett megsértődnie rám az apósomnak?"

Tudod, a használtan visszatett pohárról szól a kérdés!

Szűzanyám!

2020. szept. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
57%
19vagyok jó beszállok én is a 17essel de..figyelj lenullázás ide oda. A válaszadók akik marha okosak a telefon mögül biztos mind kinyitották volna az ajtót hogy persze papa jöjjön be és belül egyik válaszoló se lett volt SÍK IDEG. Ugye..
2020. szept. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
75%
A pohár hát az gáz. Visszatenni. Igen ez volt a kérdés: GÁZ! És nem volt jogos a sértődése a papának..
2020. szept. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
85%
Biztos vagy benn, hogy megsértődött? Nem lehet, hogy egyszerűen újságot olvas?
2020. szept. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem apósod, mivel egyedül él, örült a meghívásnak, és, hogy végre társasága lelhet nálatok, ezért igyekezett minél hamarabb odaérni :( Szegényem biztos izgatottan várta az ebédet. Megértem egyrészről, hogy zavar, de biztosan magányos. Egyedül élő (öreg) ember pedig tud fura dolgokat produkálni (poharas sztori...) neki full természetes... Szerintem nem haragszik, csak ezt csinálja otthon is egymagában, olvasgat...Bocsánat, ez az én véleményem, a leírtak alapján,- nem ismerem apósod, csak nagyon empatikus vagyok, és ennyi infó szerint így tudom elképzelni a szitut.
2020. szept. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
80%
Nekem egy demens, agyvérzéses nagyapám van, akit valamiért nem engednek szüleim otthonba vinni, úgyhogy néha bepisil meg leejt mindent a földre, leeszi magát, stb. Én azon már meg se ütköznék, hogy a használt poharat visszateszi, csak kiszedném a polcról és betenném a mosogatóba. Így is mindig ha hozzám jön, akkor az abból áll, hogy utána fel kell mosni, mert ha vécére is megy, az nem jön össze teljesen, vagy szétszór valamit a földön. Leírva biztos durván hangzik, de már megszoktam. :D
2020. szept. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
62%

Nem is sértődésnek nevezném ezt, hanem szégyennek. Ahogy kifejezte (hogy még ő van megsértve), az persze nem igazságos veled szemben, de azt értem, miért érezte magát kényelmetlenül.

Jelezted neki (jogosan és helyesen), hogy a poharat, amiből ivott, ne a szekrénybe tegye, hanem a mosogatóba. Ebből nyilvánvalóan következik neki is, hogy azért mondtad, mert a használt poharát el akarod mosni, mert nem maradhat így, mert nem isztok belőle mosás nélkül, mert így gusztustalan, és most emiatt undorítónak tartod őt, hogy az összenyálazott poharát akarja másokkal használtatni.

Biztos teljesen normális stílusban szóltál, csak ez olyan dolog, amit akármilyen szépen mondunk a másiknak, akkor is a lelkébe gázolunk kicsit. Mint mikor finoman közlöd valakivel, hogy használhatna dezodort, vagy bevehetne egy rágót. Cikin érzi magát tőle. De még mindig jobb, ha szólsz, mint ha nem.

Az apósod is lehetne már annyira bölcs, hogy helyén kezelje ezt a dolgot, egy "elnézést" kíséretében átrakja a poharat a mosogatóba és túllépjen a helyzet cikiségén. Ő inkább durcásságba fojtja a szégyenérzetét, de sebaj, majd elmúlik.

Legközelebb, ha hasonló helyzet áll elő miután szóltál valamiért, szerintem a legjobb, ha "észre sem veszed" a sértettségét, és a kis kitérő után természetesen és kedvesen viselkedsz, esetleg megkínálod valamivel, kérdezel valamit, beszélgetést kezdeményezel valami másról, tehát teremtesz egy ilyen "nem történt semmi" hangulatot. Ő meg majd újra feloldódik.

2020. szept. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
61%
Én azon sokkal jobban ki lettem volna akadva, ha fél nappal a megbeszélt időpont előtt állít be, ráadásul hajnalban.
2020. szept. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
25%
Csesszetek meg! Engem lepontoztok mert azt irom mint a 28..hogy mi az hogy beallit reggel7kor.. de a 28 is ezt irta o meg magasabb %... Pofatok nem szakad le. Beszårok....
2020. szept. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
85%
28 vagyok. Én is le lettem pontozva, de én ettől ugyanolyan jól aludtam az éjszaka. Nálam ez nem kardinális kérdés a mindennapokban, hogy a Gyakorin hány %-on vagyok. :D
2020. szept. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!