Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom családja leszedi a...

A párom családja leszedi a terméseket a kertünkből. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Akárhányszor jönnek hozzánk, szedik a gyümölcs fáinkat és a zöldségeinket. Két pofára tömik, elhajigálják a maradékot+zsebben és kézben visznek haza.

Mindezt anélkül, hogy mondanánk nekik és hogy megkérdeznék.

Kezdek besokkalni, rengeteg időnk és pénzünk van a kertben. Ők is kertes házban élnek, csak lebetonoztak mindent, hogy ne kelljen foglalkozni vele.

A párom sokszor szégyenkezik előttem a családja miatt, így nem szóltam neki még ezzel kapcsolatban. Sokszor ő nem is látja, csak én, mivel itthonról dolgozom.

Bejönnek/bemásznak a kertbe és zabálnak meg viszik haza.

Gyerekek is vannak a családban, ők sokszor ki is tapossák a zöldség palántáinkat. Nagyon zavar mert úgy csinálnak, mintha csak úgy ott lenne a kertben és nem a mi kemény munkánk eredménye lenne.


2020. okt. 5. 12:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
90%

Bemásznak? Melyik az a város/település, ahol ezt meg lehet csinálni?

Amúgy én elzárnám a veteményest a háztól. Lakattal zárnám és nem engedném be őket.

Ha finomkodni akarsz, akkor én azt csinálnám, hogy elkezdeném mondani nekik, hogy a múltkor találtam lerágott almacsutkát a földön, meg mintha kevesebb alma is lenne a fán (vagy látod, hogy le van tépve, nem tudom, ezt te látod) és hogy szerinted ez milyen bunkó dolog, hogy bemásznak ide idegenek és megeszik az általad termelt zöldségeket, növényeket.

Vagy mondd el ugyanazt, amit itt leírtál, csak mondd azt, hogy valamelyik ismerősöd és a családja csinálja ezt.


A durvább módszert nyilván ismered, szólsz nekik, hogy ilyen taplóságot még ország-világ nem látott és örülnél neki ha békén hagynák a veteményest. Ha a párod családja, jobb lenne, ha ő mondaná meg.

2020. okt. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
94%

A férjednek nem szégyenkeznie kellene, hanem rájuk szólni. "Anyu, apu, szívesen adunk egy kis kóstolót, de mi is szeretnénk enni a saját termésünkből, plusz télire is akarunk még belőle eltenni. Ha pedig X, Y bejön veletek és még egyszer letapossa, most már ki kell, hogy fizettessem a kárt, mert nem először fordul elő.

Továbbmegyek, ha ez nem használ, megmondanám, hogy a terményt el akarjuk adni, és amit elvittek kérdés nélkül, meg letapostak, azt legyenek szívesek ezután megfizetni, talán ebből értenek majd.

2020. okt. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
37%

Gondolom C család.


Ezekkel hiába beszélsz.

Fenyitsd be őket.

2020. okt. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
86%
Áram a kerítésbe, ne 220, csak villanypásztor.
2020. okt. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
95%
Egyetértek azzal, aki azt írta, hogy nem szégyenkezni kellene a férjednek, hanem cselekedni. Elég gyáva hozzáállás, hogy csendben tűri, hogy a sáskahad folyton lelegelje a termést... mondjuk ha ilyen nyámnyila férjem lenne, én magam szólnék nekik, hogy hagyják abba, a kárt pedig az utolsó vasig bevasalnám rajtuk.
2020. okt. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
94%

Mindenképp szólj erről a párodnak. Még a végén letagadják, aztán te leszel meggyanusítva, hogy hova tűnt a sok zöldség és gyümölcs.

Eleve ha ilyet észrevennék, azonnal szólnék nekik. Ha a szép szó nem használna, többet nem jöhetnének be hozzám. Ha meg átmásznak a kerítésen? Kihívnám a rendőrséget.

2020. okt. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
84%
Kutyát tartani nem opció?
2020. okt. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
77%
Ezért nem szabad putrissal házasodni, mert ha ő normális is, a családja már nem.
2020. okt. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
86%
Szociológiai interjúban olvastam a régi Mozgó Világban, hogy rendes c. srác dolgozott, de az anyja évente szült új gyerekeket a pasijaitól, és levették a srác fizetését, ha nem adta, ellopták, a c.-nál nincs magántulajdon, ami a rokoné, az az övék is. Nem fog nálatok változni semmi, amíg el nem költöztök olyan messze, hogy ne érje meg elmenni hozzátok terményért.
2020. okt. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 A kérdező kommentje:

Nem C család.

A párom nem sokszor volt ennek szemtanuja még.

Amikor egyszer bemásztak mert zárva volt a kapu, arról tud és le is cseszte őket.

Olyan is volt hogy vendégségbe jöttek és a házból vittek el cuccokat hogy most már az övék. Ezekről tud a párom de nem nagyon tud mit csinálni.

Sokszor szomorú a családja miatt és volt is már hogy megszakította egy részével a kapcsolatot. Az azóta is tart.

Nem tehet róla, hogy ilyenek

De ez így nem állapot

Kóstolót adnék nekik magamtól az én családom és a szomszédok is szoktak kapni . Nem így hogy leszedik maguknak

2020. okt. 5. 13:45
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!