Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom családja leszedi a...

A párom családja leszedi a terméseket a kertünkből. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Akárhányszor jönnek hozzánk, szedik a gyümölcs fáinkat és a zöldségeinket. Két pofára tömik, elhajigálják a maradékot+zsebben és kézben visznek haza.

Mindezt anélkül, hogy mondanánk nekik és hogy megkérdeznék.

Kezdek besokkalni, rengeteg időnk és pénzünk van a kertben. Ők is kertes házban élnek, csak lebetonoztak mindent, hogy ne kelljen foglalkozni vele.

A párom sokszor szégyenkezik előttem a családja miatt, így nem szóltam neki még ezzel kapcsolatban. Sokszor ő nem is látja, csak én, mivel itthonról dolgozom.

Bejönnek/bemásznak a kertbe és zabálnak meg viszik haza.

Gyerekek is vannak a családban, ők sokszor ki is tapossák a zöldség palántáinkat. Nagyon zavar mert úgy csinálnak, mintha csak úgy ott lenne a kertben és nem a mi kemény munkánk eredménye lenne.


2020. okt. 5. 12:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
95%
Nem azt mondom hogy hagyjad el.. Hanem hogy védjétek le a kertet, vagy szóljatok a rendőrségnek mert ez nem állapot hogy szó szerint lopnak tőletek.. Az engedély nélküli eltulajdonítás bűncselekménynek számít.. Az még a jobbik eset lenne ha levéditek.. Ha panaszkodnak szóljatok hogy azért mert nem akartok a rendőrséghez fordulni..
2020. okt. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
97%

"Olyan is volt hogy vendégségbe jöttek és a házból vittek el cuccokat hogy most már az övék. Ezekről tud a párom de nem nagyon tud mit csinálni." - de mi az, hogy nem tud mit csinálni? Áll és egy szó nélkül végignézi, ahogy elviszik a cuccaitokat? Én ilyet még nem is hallottam.

Jó nagy balek a férjed, meg te is, ha ezt szó nélkül tűritek. Ez konkrétan lopás. Már rég le kellett volna állítanotok őket. Nem értem, mi olyan nehéz abban, hogy megmondjátok, hogy "ez a miénk, mégis hova viszitek?". Aztán akármit mondanak megmondjátok, hogy tegyék le, az a tiétek, pont. Ha eladó, akkor meg mondtok egy árat.

2020. okt. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 A kérdező kommentje:

Tanultuk, vállalkozásaink vannak és jobban megy a szekerünk mint nekik. Erre hivatkozva visznek el néha dolgokat, hogy mi úgyis gazdagok vagyunk. Ugye minden az ölünkbe hullott és véletlenül sincs ahhoz köze hogy 5-6 évig egyetemre jártunk és a mai napig képezzük magunkat. Folyamatosan sajnáltatják magukat hogy nincs pénz meg a gyerekek is van hogy egész nap nem esznek. Csapjak rá a kezére, amikor szedi a paradicsomomat hogy ne egye? Lehet aznap mást nem is eszik.

A párommal is az a gond hogy sajnálja a gyerekeket és az ő életükön akar segíteni. Miattuk sem akarja megszakitani a kapcsolatot a felnőtt család tagokkal

2020. okt. 5. 14:08
 24/71 anonim ***** válasza:
97%

"A párommal is az a gond hogy sajnálja a gyerekeket és az ő életükön akar segíteni."

Ezért viszik a kölköket. Hogy megsajnáljátok őket, és nyugodtan lopkodhassanak, mert a gyerekek miatt nem tesztek semmit.

2020. okt. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 A kérdező kommentje:

A kerítést meg fogjuk jobbra csinálni csak ideiglenesen van most.

Nem zártuk évekig a kaput tavasszal kezdtük el zárni pont a család miatt.

2020. okt. 5. 14:12
 26/71 anonim ***** válasza:
100%

1. Kerítést megerősíteni, jobb kaput venni, nem beengedni őket. Én a kapcsolatot is megszakítanám ezekkel.


2. Ha bejutnak, azonnal hívni a rendőrséget. Én kamerát is szereltetnék, és az alapján feljelentést tenni.

2020. okt. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
100%

"Csapjak rá a kezére, amikor szedi a paradicsomomat hogy ne egye? Lehet aznap mást nem is eszik."


Most akkor mit akarsz? Rendet, vagy etetni a léhűtőket? Más gyereke nem a te problémád, főleg ilyen rokonok esetében.

2020. okt. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
78%

Persze, hogy C.

De abba is a legalja.

Azért ott sem mindegyik csinálja.


Ha a város leggazdagabb részén éltek, és ok is odakoltoztek a közelbe, akkor nem lehetnek annyira csórok.

2020. okt. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 A kérdező kommentje:

Nem C a család, hányszor írjam le még? Nem is értem miért lényeges. Volt roma munkatársam még gyakornokként és abszolút tisztességes, dolgozó ember volt, gyerek nélkül.

Kb 10 percre laknak tőlünk kocsival, az már rosszabb környék.

Én sem gondolom őket olyan extrém szegénynek. Meg ott lenne a kert nekik is, de hát azzal munka van ugye meg bele kell fektetni a pénzt.

Van aki végig betonozta és térkövezte a kb 500 m2 udvarát.

Nekünk sem nagyobb részen van veteményes és fa..

A kerítés mindenképp meg lesz oldva és a párom szeretné a veteményest is elkeríteni. Maga a kert nagyobb nála.

2020. okt. 5. 14:26
 30/71 A kérdező kommentje:
A kamera jó ötlet.
2020. okt. 5. 14:27
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!