Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan akadtam ki apósra?...

Jogosan akadtam ki apósra? Titeket is kiakasztana az ilyen viselkedés?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy rigolyás ember, de aki ismer tudja, hogy borzasztóan rühellem, ha valaki hirtelen toppan be vagy ha az utolsó utáni pillanatban közli, hogy ja amúgy jönne vendégségbe hozzánk. Apósról sokszor hetekig, hónapokig nem hallani semmit, majd előkerül, amivel még nem is lenne semmi gond, de kegyetlenül fárasztó ember, és némileg értelmileg le is van épülve. Jószándékú, de be nem áll a szája (egyszer öt órán keresztül beszélte nekem szünet nélkül a saját kis monológját), csapódik egyik témából a másikba, nem is neked, inkább csak magának mondja a kis dolgait, reakciót semmit nem akar hallani, oda se figyel, ha reagálnál rá. Bezzeg ha észreveszi, hogy unod, akkor megsértődik. Imád rébuszokban beszélni, ezt sajna párom is örökölte tőle. Ma programom van (fogorvos), elég ideges is vagyok miatta már napok óta. Ma munka előtt elmentek karácsonyi ajándékokat venni párom és apósom, mire kiderült, hogy após arra célzott rébuszokban beszélve (véletlenül sem nyíltan), hogy vásárlás után szeretne ide feljönni hozzánk és a délutáni munkakezdéséig (4 óra) itt lébecolni... Én ezen eléggé kiakadtam, hogy ez nem így volt megbeszélve, miért nem tud ilyen idősen már nyíltan beszélni arról, hogy mit akar, a mai napomon senkit nem szeretnék fogadni, pláne nem azt az embert, aki mellett wc-re sincs lehetőséged kimenni, mert állandóan csak a szót f.ssa és szellemileg teljesen hazavág. Olyan mint egy nagy, némileg értelmi sérült gyerek. Másik városban lakik após, szóval haza ezekre az órákra nem tud menni, meg részben valóban nem tehet róla, hogy ma így alakult, neki is programja volt reggel, viszont úgy érzem semmi teljesíthetetlent nem várok el azzal, hogy szeretném, hogy ne rébuszokba beszélve az utolsó utáni pillanatban derüljön ki, hogy ő mire is gondolt pontosan, hogyan szerette volna. Bűntudatom van valamelyest, hogy nem fogadom az öreget, de nekem is meg van a magam nyűgje ma, és őszintén szólva semmi kedvem fél napot gagyogni neki. Arról nem is beszélve, hogy hamarabb megyek fogorvoshoz, mint ő munkába délután.

2020. dec. 15. 10:12
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
9.: Valami biztos van vele, mert szegényt mindenki unja... Az anyós is mesélte, hogy már korábban is voltak vele ilyen problémák (el is váltak), és abszolút nem veszi észre, hogy untatja a másikat. Meg az fura nekem, hogy nem igényli a kommunikációt, csak azt, hogy figyeld árgus szemekkel hosszú órákon át, de igazából nem is érted, miket mond, másodpercek alatt esik egyik témából a másikba, amit elkezd mondani be sem fejezi, se füle se farka annak, amiket beszél.
2020. dec. 15. 10:38
 12/25 anonim ***** válasza:
34%
"Szerencsére" nekem annyira kemény életem van, hogy ilyesmi egyáltalán nem akasztana ki. Vannak tényleg komoly problémáink.
2020. dec. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Másnak is, de most ebben a témában kérdeztem, mivel jogom van hozzá, kár miatta trollkodni. Azt pedig megnézném, hogy egy ilyen megmondóember mennyire türelmesen hallgatna öt óra hosszán át egy ilyen embert minden szó nélkül, vagy inkább csak itt jó osztanod az észt...
2020. dec. 15. 10:57
 14/25 anonim ***** válasza:
71%
Sokan szerintem nem értik a kérdező problémáját. Nem az a baja,hogy megy látogatóba az após, hanem ahogy ez lezajlik. Ahelyett hogy pár órát kellemesen beszélgetnének (azaz mindkét fél megszólalhatna) és mellette esetleg az após besegítene ebbe-abba ha valamilyen teendő van éppen, ahelyett elvárja hogy órákon keresztül őt hallgassák és még wc-re se menjen ki a kérdező..
2020. dec. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, igen ez a baj! Sokan szerintem úgy értelmezték, hogy egy aranyos, beszédes idős bácsiról van szó, aki sztorizgat mint a mesékben, de nem ez a szitu. Kedves ember ezt elismerem, de szó szerint csüng az emberen, és igen, nem tudsz tőle még wc-re se szabadulni. Egy teljes embert igényel. Valami baja biztosan van, mert anyós is jelezte ezt a problémát már korábban, hogy sokan kerülték őt emiatt idős kora előtt is. Abszolút nem igényel kommunikációt, ha két szót reagálsz az se érdekli igazán, olyan, mintha a levegőbe beszélne összefüggéstelenül egy monológot.
2020. dec. 15. 11:11
 16/25 kicsibarany ***** válasza:
65%
Szerintem az is teljesen hasznos választ adott, aki azt írta, hogy nem akasztaná ki, mert van nagyobb baja. Mert hogy ez volt a kérdés ..
2020. dec. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Hol? Nem mondtam, hogy nincsenek nagyobb bajok, ezért nem is értem, hogy jön ideaz, hogy van-e ennél nagyobb baj. Nem ez volt a kérdés... Egyébként továbbra se gondolom, hogy pont az óriási megmondóemberek azok, akik türelemmel lennének egy ilyen öreg felé. Én végighallgattam, nem egyszer és nem kétszer, sose gázoltam bele, holott úgy leölt agyilag, ahogy egy teljes hét munkával se tud leölni.
2020. dec. 15. 11:22
 18/25 kicsibarany ***** válasza:
67%
"Jogosan akadtam ki apósra? Titeket is kiakasztana az ilyen viselkedés?"
2020. dec. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
73%

nekem is ilyen volt az apósom, csak ő még rébuszokban se jelezte előre, hogy jönni kíván, aztán mikor meglátta, hogy van egy pici rumli a házban azt mondta nem vagyok elég jó feleség

szerintem teljesen jogosan akadtál ki, beszélj a pároddal, hogy ő is próbáljon segíteni neked ennek a helyzetnek az eltűrésében

2020. dec. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
És ebből az következik, hogy arra kérdeztem rá konkrétan, hogy vannak-e ennél nagyobb bajok. :D Majd jött a nagy megmondóember, hogy neki aztán tényleg komoly problémái vannak. Na igen, szöveget nem tudni értelmezni tényleg komoly probléma.
2020. dec. 15. 11:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!