Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan akadtam ki apósra?...

Jogosan akadtam ki apósra? Titeket is kiakasztana az ilyen viselkedés?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy rigolyás ember, de aki ismer tudja, hogy borzasztóan rühellem, ha valaki hirtelen toppan be vagy ha az utolsó utáni pillanatban közli, hogy ja amúgy jönne vendégségbe hozzánk. Apósról sokszor hetekig, hónapokig nem hallani semmit, majd előkerül, amivel még nem is lenne semmi gond, de kegyetlenül fárasztó ember, és némileg értelmileg le is van épülve. Jószándékú, de be nem áll a szája (egyszer öt órán keresztül beszélte nekem szünet nélkül a saját kis monológját), csapódik egyik témából a másikba, nem is neked, inkább csak magának mondja a kis dolgait, reakciót semmit nem akar hallani, oda se figyel, ha reagálnál rá. Bezzeg ha észreveszi, hogy unod, akkor megsértődik. Imád rébuszokban beszélni, ezt sajna párom is örökölte tőle. Ma programom van (fogorvos), elég ideges is vagyok miatta már napok óta. Ma munka előtt elmentek karácsonyi ajándékokat venni párom és apósom, mire kiderült, hogy após arra célzott rébuszokban beszélve (véletlenül sem nyíltan), hogy vásárlás után szeretne ide feljönni hozzánk és a délutáni munkakezdéséig (4 óra) itt lébecolni... Én ezen eléggé kiakadtam, hogy ez nem így volt megbeszélve, miért nem tud ilyen idősen már nyíltan beszélni arról, hogy mit akar, a mai napomon senkit nem szeretnék fogadni, pláne nem azt az embert, aki mellett wc-re sincs lehetőséged kimenni, mert állandóan csak a szót f.ssa és szellemileg teljesen hazavág. Olyan mint egy nagy, némileg értelmi sérült gyerek. Másik városban lakik após, szóval haza ezekre az órákra nem tud menni, meg részben valóban nem tehet róla, hogy ma így alakult, neki is programja volt reggel, viszont úgy érzem semmi teljesíthetetlent nem várok el azzal, hogy szeretném, hogy ne rébuszokba beszélve az utolsó utáni pillanatban derüljön ki, hogy ő mire is gondolt pontosan, hogyan szerette volna. Bűntudatom van valamelyest, hogy nem fogadom az öreget, de nekem is meg van a magam nyűgje ma, és őszintén szólva semmi kedvem fél napot gagyogni neki. Arról nem is beszélve, hogy hamarabb megyek fogorvoshoz, mint ő munkába délután.

2020. dec. 15. 10:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
84%

Az én szüleim is ilyenek. A világért nem szólnának oda sehova, hogy mennek. Arra hivatkoznak, hogy azért, hogy "miattunk ne készüljenek". De ha pont indulnál valahova, és akkor toppannak be, akkor megsértődnek, hogy nem szervezed át azonnal a napodat.

Elmondják 5x, hogy ma biztos nem megyünk hozzátok, aztán megjelennek, és elvárják hogy örülj. Miközben már más programod lenne. Hisz úgy volt, hogy nem jönnek. Nagyon nehéz az ilyen.

Mikor hozzánk jönnek, szintén váratlanul, nem is lenne vele baj, örül az ember, de tényleg felrúgják az ember napját. Nem csak úgy készül az ember, hogy süt-főz, hanem szabaddá teszi magát, lélekben rákészül, hogy valaki érkezni fog. Úgy lehet minőségi időt együtt tölteni.

Nem úgy, hogy nézed az órád, hogy most kéne menned a fogorvoshoz.

Én biztos mondtam volna neki és a férjemnek is, hogy bocsi ezt nem lehet lemondani, majd máskor jöjjön. Vagy a fia vegyen ki szabadságot ha annyira vele kell lenni. Nem jó, mikor ennyire belezavarnak az ember életébe. Bármennyire is szereti az ember a másikat, azért illik időben érthetően szólni. Én ha spontán is jön az ötlet, hogy elszaladunk valakihez, ha már úgyis arra járunk, akkor is felhívom legkésőbb fél órával előtte, hogy otthon van-e, zavarjuk-e, ha egy pillanatra beugrunk, mert épp arra volt dolgunk. És akkor még mindig kamuzhat amit akar, ha nem szeretne vendégeket fogadni. Én is utálom, mikor rámtörnek, így én se stresszelnék mást magammal. :D

2020. dec. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 kicsibarany ***** válasza:
82%

Nem következik, de van akit nem idegesít, mert (... - bármi behelyettesíthető).

Máskor szerintem írd oda a regényed végére, hogy csak az válaszoljon, aki egyetért veled, mert önigazolásért jöttél.


De hogy válaszoljak érdemben is, itt is full ugyanez a helyzet, csak anyóssal. Órákig beszél, nem érdekli a másik gondolata. Ha neki éppen eszébe jut valami, akkor a mondata közepén kimegy ebédelni vagy wc-re. Aztán jön és folytatja egy másik sztorival, amit szintén 50x hallottunk már. Régen kénytelenek voltunk mondat közepén otthagyni az öreget, amikor már indulni kellett a vonathoz, nem foglalkozott azzal, hogy mi sietnénk. Zavaró, igen, ki szeretné ezt. De annyira nem érdekel(t) a dolog, hogy előre görcsöljek a következő találkozó miatt.

2020. dec. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonymousreview60 ***** válasza:
67%

#11: Kevésbé idegesítően, kevésbé erőszakosan, de én ezt csináltam sokáig gyerekként és kevésbé felnőttként. Az oka nálam az volt, hogy anyám nem igazán hallgatott meg, mert dolgozott, mert háztartást vezetett, mert más felnőttek ügyes-bajos dolgát intézte stb., és ilyenkor elküldött. Megtanultam nem beszélgetni vele, és magamra húzni a szobám ajtaját. Aztán amikor meg beszélgetni akart volna velem - sőt, igazából kellett is volna - akkor már engem nem érdekelt a dolog és elzárkóztam előle.

Ennek következtében bajaim lettek a jó kapcsolatápolással. Beláttam, hogy - bőven nem csak emiatt - bajaim vannak és terápiára mentem. Még most is vannak olyan epizódok, amikor a terapeutám megkérdezi, hogy érdekel-e engem, amit ő mondani akar. Apósod koránál fogva ez sokkal nehezebben változtatható, ha ő hajlandó egyáltalán erre.

Két lehtőséged van:

1. Nyíltan megmondod neki ilyen vagy olyan stílusban.

2. Elkezdesz nem figyelni, hátha leesik neki, és akkor talán javul (nem fog) vagy kicsit megsértődik, és akkor

vagy rákérdez és akkor elmondhatod, hogy nem merted mondani, de ...

vagy elmaradozik mellőled.

Erről nem apósod tehet, de neki kellene rendbehozni. Érdemes lenne a férjeddel átbeszélni.

2020. dec. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

21.: Megértelek, nekem se menne, hogy ezt tegyem mással, egyszerűen tudom, hogy mindenkinek van magánélete, nincs az a közeli családtag, akitől elvárnám, hogy bármit rúgjon fel miattam. Nekem pocsék érzés lenne és leszakadna a képem szégyenemben.


22.: Nem önigazolás, mert mivel bizonytalan voltam, ezért három lehetséges választ is írtam, pont azért, mert bizonytalan vagyok az egészben. Téged nem görcsöl, engem igen. Főleg, hogy ma eleve más programom van betervezve délután, tehát alapból itt kellett volna hagynom az öreget egyedül, hacsak nem eljön velem, de akkor megint várhatott volna. Amúgy van egy rakat öreg barátja, ha teheti inkább azokhoz megy, mi a legutolsó opció vagyunk. Kizárt, hogy ne lenne pont ma senki, aki szórakoztatja...


23.: Örülök, hogy te terápiába mentél és változtattál magadon, ő sajnos erre nem hajlandó, mert abszolút észre se veszi magát. Jó ideje kerülöm a viselkedése miatt, de nem úgy tűnik, mint akinek ebből leesne bármi is. Próbálom ma átbeszélni ezt a dolgot megint a férjemmel, de ugye itt kellene azért após részéről a szándék mindenek előtt.

2020. dec. 15. 11:54
 25/25 anonymousreview60 ***** válasza:
63%
#24: A férjeddel mindenképpen bszélned kell. Ha az apja nem változik, akkor a férjed dolga olyanhatárokat és körülményket teremteni, hogy az após viselkedése a tűréshatárod alá csökkenjen.
2020. dec. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!