Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A férjem szülei, különösen...

A férjem szülei, különösen anyósom nem képesek ránk felnőttként tekinteni. Hogyan kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Egyre feszültebb, idegesebb vagyok a helyzetünk miatt, és nem tudom hogyan kéne kiállnom magamért/magunkért. Fiatalon házasodtunk, és a babánk is rögtön az esküvő után összejött, most 7 hónapos. Férjem 24, én 23 éves vagyok. A problémám az, hogy az ő szülei, de főként az anyukája, gyerekként kezel minket. Külön városban élünk, kb 3 hetente járunk a szülőkhöz (mindkettőnk szülei egy városban élnek), de én már úgy vagyok vele, hogy inkább nem is jövök. Csak a saját szüleimet sajnálnám akkor.:( Millió apró dolog van, amit le tudnék írni, hogy beleszól, okoskodik, helyettünk csinálja/csinálná meg az anyukája. Karácsony előtt pl kiakadt azon, hogy 24-én mi miért szeretnénk hárman ünnepelni, ilyenkor a gyerekek a szülőkkel vannak, és mi amúgyis mindig hárman vagyunk.

Ha ott vagyunk náluk, folyamatosan jön és szinte már erőszakosan tépi ki a kezemből a babámat. Ha éjszaka/hajnalban sír, bejön a szobánkba, hogy ő elviszi. Egyik éjszaka elég sokat kelt, így nagyon álmosak voltunk, egyszer már kiküldtük, hogy majd megoldjuk. Aztán reggel arra keltem, hogy nincs köztünk a kislányom (ilyenkor magunk közé vesszük), nagyon megijedtem. Kiderült, hogy ő kicsempészte közülünk. Segíteni akart, hogy tudjunk pihenni, de szerintem ez akkor is fura.

És ez tényleg csak néhány dolog, amit most a napokban csinált. Mindig gyomorgörccsel, nulla kedvvel jövök hozzájuk, de persze ugyanannyit kell a szüleinknél tölteni. Alapból ki tudok állni magamért, de vele/velük szemben valahogy az évek során úgy alakult, hogy sosem tudtam feloldódni. Így persze, a férjemmel veszekszem emiatt. Szerintem az ő dolga lenne ezt elintézni. Beszélt is az anyukájával 1-2 alkalommal, de nem tudom mennyire komolyan, mi hangzott el, mert nem voltam ott és a dolgok nemigen változnak. Nem tudom mi tévő legyek, félek, egyszer elpattan nálam a húr és annak elég csúnya vége lesz.



2020. dec. 28. 00:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
80%
10.le lett szavazva pedig igaza van.Nem csak a kényelem miatt szokott külön bölcsõjük lenni.
2020. dec. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akik normális választ írtak. Az alvós válaszokat nem szeretném kommentálni, mert nem erről szól a kérdés.

Kicsit több, mint 1 óra a távolság kocsival, szóval tudnánk jönni-menni, de mivel mindkettőnk szüleihez megyünk, így egyszerűbb. Örülök egyébként, hogy szereti az unokáját, ezért sem szerettem volna eddig azt, hogy nem jövünk ide, meg tudom, hogy a férjemnek ez fontos. Viszont a válaszok elgondolkoztattak, és azt hiszem, ideje most már tényleg komolyan elbeszélgetnem a férjemmel, neki pedig az anyukájával. Eddig mindig vártam, hogy majd változni fog ez, de ha nem lépünk hiába leszünk idősebbek, nem fog változni semmi.

Köszönöm még egyszer az építő válaszokat!

2020. dec. 28. 09:21
 13/25 anonim ***** válasza:
95%

Hát ha a férjed nem képes rendezni, akkor neked kell a sarkadra állni. A baba kicsempészésénél én tuti emelt hangon közöltem volna anyóssal, hogy ez még egyszer elő ne forduljon, sőt legyen kedves a szobába se jöjjön be éjszaka.

Jobb lenne ha a te szüleidnél aludnátok, és pár órára mennétek csak át anyóshoz.

2020. dec. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
88%
Miért mindig ti mentek??? Persze itt vannak a te szüleid is, de biztos meg lehetne oldani, hogy időnként a szülők látogassanak el hozzátok. Főleg úgy, hogy kisbaba is van, akivel azért elég nyűgös dolog tud lenni az utazás. Ha anyósodék mennek, azért ott már megvan, hogy nálatok "az én házam, az én váram" elv alapján, kicsit jobban betartaná a határokat. Persze benne van a pakliban, hogy akkor meg megkritizál, vagy átpakol, de mégis. Lehet, hogy a saját környezetedben te is jobban viselnéd ezt. Mondjuk kérdés, hogy a férjed akkor mit szólna, ha a saját ágyatokból tűnne el a gyerek, akkor talán már szólna.
2020. dec. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
77%

Dettó ugyanez!


Annyi különbséggel hogy mi egy 10-12 évvel idősebbek vagyunk.

Após azaz még rosszabb mert, párom mostoha apja kb 12-évvel idősebb nállam. Ami még rosszabb, és önbizalom rombolóbb. (35 vagyok ne matekolj párom 30)

Mai napig nem jöttem rá hogy oldjam meg ezt a helyzetet.

Mert nagyon kellemetlen.

Bár annyiból van szerencsétek hogy legalább nektek van gyereketek. Nekünk így nem is igen lesz szerintem.

2020. dec. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
92%
15-ös, úgy oldod meg a helyzetet, hogy nem hagyod magad. Hogy a sarkadra állsz. Hogy felnőttként nem nyugszol bele az alárendelt szerepbe. Félsz. Mitől?
2020. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk az lett mindenre a megoldás, főleg a babával kapcsolatos dolgokban, hogy nem mi mentünk, hanem ők jöttek.

Úgy vettük észre, hogy a saját házában mindenki bátrabb. Nálunk mindig visszafogottabban viselkednek. Érdekes, itt sosem vették ki a kezemből, nem veszik fel a földről percenként, náluk pedig rendszeresen nyúlnak át az én kezembe érte, és állandóan a kezükben találom. :)

A párom nekem is többször beszélt velük, de az a baj, hogy ideig óráig hatásos volt, aztán mintha elfelejtették volna, hogy mit kértünk..

2020. dec. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
24%

17-re:

Mondjuk abban semmi rosszat nem látok, hogy átveszik a kezedből, mert ők is fogni, ölelni akarják. Mert szeretik. Te foghatod éppen eleget, mikor nem vagytok vendégségben náluk.

2020. dec. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
87%
Csak nem mindegy, hogy veszik el a másiktól :)
2020. dec. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat is!

Egy ideig nem fogunk menni, és mondtam a férjemnek, hogy vagy beszél vele vagy akkor ezentúl ott nem alszunk.

A megfogásra...én az a típus vagyok, hogy tényleg bárkinek odaadom szívesen. Viszont ahogy az utolsó írja, a mód az nagyon nem mindegy, ahogy kéri, követeli az illető.

2021. jan. 3. 09:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!