Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A férjem szülei, különösen...

A férjem szülei, különösen anyósom nem képesek ránk felnőttként tekinteni. Hogyan kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Egyre feszültebb, idegesebb vagyok a helyzetünk miatt, és nem tudom hogyan kéne kiállnom magamért/magunkért. Fiatalon házasodtunk, és a babánk is rögtön az esküvő után összejött, most 7 hónapos. Férjem 24, én 23 éves vagyok. A problémám az, hogy az ő szülei, de főként az anyukája, gyerekként kezel minket. Külön városban élünk, kb 3 hetente járunk a szülőkhöz (mindkettőnk szülei egy városban élnek), de én már úgy vagyok vele, hogy inkább nem is jövök. Csak a saját szüleimet sajnálnám akkor.:( Millió apró dolog van, amit le tudnék írni, hogy beleszól, okoskodik, helyettünk csinálja/csinálná meg az anyukája. Karácsony előtt pl kiakadt azon, hogy 24-én mi miért szeretnénk hárman ünnepelni, ilyenkor a gyerekek a szülőkkel vannak, és mi amúgyis mindig hárman vagyunk.

Ha ott vagyunk náluk, folyamatosan jön és szinte már erőszakosan tépi ki a kezemből a babámat. Ha éjszaka/hajnalban sír, bejön a szobánkba, hogy ő elviszi. Egyik éjszaka elég sokat kelt, így nagyon álmosak voltunk, egyszer már kiküldtük, hogy majd megoldjuk. Aztán reggel arra keltem, hogy nincs köztünk a kislányom (ilyenkor magunk közé vesszük), nagyon megijedtem. Kiderült, hogy ő kicsempészte közülünk. Segíteni akart, hogy tudjunk pihenni, de szerintem ez akkor is fura.

És ez tényleg csak néhány dolog, amit most a napokban csinált. Mindig gyomorgörccsel, nulla kedvvel jövök hozzájuk, de persze ugyanannyit kell a szüleinknél tölteni. Alapból ki tudok állni magamért, de vele/velük szemben valahogy az évek során úgy alakult, hogy sosem tudtam feloldódni. Így persze, a férjemmel veszekszem emiatt. Szerintem az ő dolga lenne ezt elintézni. Beszélt is az anyukájával 1-2 alkalommal, de nem tudom mennyire komolyan, mi hangzott el, mert nem voltam ott és a dolgok nemigen változnak. Nem tudom mi tévő legyek, félek, egyszer elpattan nálam a húr és annak elég csúnya vége lesz.



2020. dec. 28. 00:04
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
35%
Hát kérdező, ez igen silány "megoldás"! Egy ideig? Mennyi az az egy idő? 1 hét? "Vagy beszél vele"? Beszélt már nem egyszer. És? Történt valami? Nem. Akkor? Itt nem beszélgetni kell és várni a csodát, hanem egyszerűen nem menni. Nem egy ideig, hanem egy fél évig. Egy évben kétszer odamenni bőven sok. A férjed persze menjen, amennyit akar, az ő anyja. Gyerek vagy még. Nőj fel.
2021. jan. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Nem tudom, lehet akkor az vagyok még. De én emberileg nem tudom ezt megtenni a kislányunkkal, hogy évente 2x lássa csak a nagyszüleit.

Egyébként meg abból, ha megyünk, de nem alszunk ott, biztos hogy levágják, hogy mi a szitu.

2021. jan. 3. 20:20
 23/25 anonim ***** válasza:
81%
És nem az a lényeg hogy levágják mi a szitu????
2021. jan. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem miert vagy ennyire tesze-Tosza igazából meg is erdemled ha nem bírsz kiállni magadert sőt a férjed sem. Mi lesz majd a gyerek mondja meg mit csinaltok ? Nem értem hogy az ilyen tunya emberek egyáltalán minek vallalnak gyereket
2021. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

De az a lényeg, igen. Úgy tűnik a válaszomat nem sikerült megérteni.

Hát, ha úgy lesz, ahogy írod, akkor lehet pár év múlva a gyereknevelés topikban is írogathatsz, kedves utolsó.🙂

2021. jan. 3. 22:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!