Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hazudtam, nem tudom mit...

Hazudtam, nem tudom mit csináljak többi lent...?

Figyelt kérdés

A barátom anyja kérdezte, hogy a szüleim milyen egyetemet végeztek. De előtte kb 20 percig beszélt arról, hogy azok az emberek akiknek nincsen diplomájuk mennyire nem érnek semmit. Én nagyon megijedtem hiszen a szüleim nem végeztek egyetemet és hirtelen rávágtam, hogy igen természetesen van egyetemi végzettségük meg stb. É most nagyon félek, hogy kiderül, mert holnap találkozna először. Tudom, hogy hibáztam és nem kellett volna "szégyellnem" de egyszerűen nem akartam, hogy bárki lenézze vagy becsmérelje a családomat. Mert szerintem a legjobb emberek a világon, nagyon szeretem őket és természetesen nem úgy látom a dolgokat ahogyan anyós pajtás...

Esetleg valakinek valami ötlete, hogy mit tudnék csinálni? (Tudom, hogy a hazug embert hamarabb és viseljem a tetteim következményeit meg stb de semmi rossz szándék nem volt mögötte.)



2020. dec. 29. 23:45
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
81%

Magyarázd el neki, hogy a diploma ad egy lexikális tudást. Megtanulják az adott szakmát (aminek egyébként a nagy részét el is felejtik, amit nem használnak). Ez miért olyan nagy dolog? Attól, hogy valakinek lesz egy bizonyos területről magasabb szintű ismerete, még nem biztos, hogy okos is, mert a lexikális tudás nem egyenlő az intelligenciával.

Ráadásul nem beszélve arról, hogy néhány jó szakmunkás 2-3x annyit keres, mint néhány típusú diplomával rendelkezők.


Aki ezt nem tudja megérteni, amiket fent írtam, az BUTA. Hiába magolta be szorgalommal a vizsgaanyagokat, attól még buta. Ráadásul azok szoktak ennyire nagyra lenni a diplomájukkal, akiknek nincs mit felmutatni ezen kívül az életben, mert az élethez nullák.

2020. dec. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
85%
Tudod tegnap beszeltunk az egyetemi vegzettsegekrol, ahol is azt mondtam, hogy a szuleimnek van diplomaja. Igazabol nincs nekik, de ettol nem rosszabb emberek, mint egy diplomas. A jovoben pedig orulnek ha az effele megnyilvanulasoktol tartozkodnal a diplomaval kapcsolatban.
2020. dec. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
88%
Mit végzett a drága barátod édesanyja, hogy ennyire fenn hordja az orrát?
2020. dec. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
84%

Semmit ne mondj. Ha holnap ez szóba kerül, és a barátod anyukája azt mondja, hogy "De hát Kati azt mondta, ti egyetemet végeztetek", akkor szemrebbenés nélkül mondd azt, hogy valami félreértés lehetett, mert te pontosan tudod, hogy a szüleid nem végeztek egyetemet, tehát aligha mondhattál ilyet.


Egyébként 99%, hogy holnap ez az undorító féreg (bocs, de egyetemet végzett emberként ez a véleményem az ilyenekről) elő nem meri hozni ezt. Tudod, te kislány vagy, ő felnőtt. Te nem vagy egy súlycsoportban vele. Szüleid viszont hasonló korúak, ugyanúgy fölneveltek egy (vagy több) gyereket, tehát azonos súlycsoportban vannak. Velük egészen más hangot fog megütni.

2020. dec. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
74%

Nem szeretnék csalódást okozni, mint ahogy tegnap sem viszont nem láttam időszerűnek, hogy elmagyarázzam azt, hogy ebben a dologban eltérőek vagyunk.


Nekem ez kínos dolog, mert büszkék rám és én is rájuk, így egy lapon említeni a tegnapi történettel kapcsolatban nem látom és láttam értelmét.

Másrészt azt sugallja minden hogy mindent meg kell adni a másiknak nehogy máshol keresse a boldogságot viszont sokaknak nem esik le, hogy ez mennyire félelmetes.

2020. dec. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
90%
Pont azért kellett volna büszkén kivágni az igazságot ennek a primitív libának a húszperces előadása után, hogy ő érezze rosszul magát.
2020. dec. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim válasza:
26%

A legkorrektebb az lenne ha valamikor félrehívnád és megbeszélnéd vele ezt a dolgot, hogy megijedtél és azért mondtad, hogy a szüleid egyetemet végeztek, ha olyan az illető úgy is megérti és talán még értékeli is az őszinteséged, ha viszont nem olyan akkor ezek a szituációk semmiképp nem elkerülhetők a természete miatt.


Amit ajánlanék még neked, lehetőleg kerüld az egyetemisták megítélését, ha te még nem élted meg az egyetemi életet mivel nem tudhatod hogy az milyen, itt arra gondolok, hogy olyat például ne hozz fel, hogy az egyetemi élet csak kemény magolás, nem ad észt és az ehhez hasonló dolgokat.

2020. dec. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó! Észt az egyetem nem ad, legfeljebb diplomát és a szakterülethez való tudást... Észre születni kell. :) Ezt szerintem az is tudja, aki még nem volt egyetemista.
2020. dec. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim válasza:
80%
A 7. válaszoló vagyok, a 8.-hoz szólnék. Lehet igazad van, viszont én azért írtam ezt mivel ahogy a kérdező kifejtette a nő "itélkezett" a nem egyetemisták felett így én csak ennek elkerülésére hoztam fel ezt a javaslatom.
2020. dec. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
89%
Értem :)
2020. dec. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!