Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hazudtam, nem tudom mit...

Hazudtam, nem tudom mit csináljak többi lent...?

Figyelt kérdés

A barátom anyja kérdezte, hogy a szüleim milyen egyetemet végeztek. De előtte kb 20 percig beszélt arról, hogy azok az emberek akiknek nincsen diplomájuk mennyire nem érnek semmit. Én nagyon megijedtem hiszen a szüleim nem végeztek egyetemet és hirtelen rávágtam, hogy igen természetesen van egyetemi végzettségük meg stb. É most nagyon félek, hogy kiderül, mert holnap találkozna először. Tudom, hogy hibáztam és nem kellett volna "szégyellnem" de egyszerűen nem akartam, hogy bárki lenézze vagy becsmérelje a családomat. Mert szerintem a legjobb emberek a világon, nagyon szeretem őket és természetesen nem úgy látom a dolgokat ahogyan anyós pajtás...

Esetleg valakinek valami ötlete, hogy mit tudnék csinálni? (Tudom, hogy a hazug embert hamarabb és viseljem a tetteim következményeit meg stb de semmi rossz szándék nem volt mögötte.)



2020. dec. 29. 23:45
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
92%
Ebből igazából már nem fog az tudni jól kijönni, csak kevésbé rosszul. Még mindig az a legtisztább, ha elmondod, hogy nincs diplomájuk, csak miután egy órán át áradozott, hogy akinek nincs, az nem ember, nem szeretted volna, ha a szüleid is lenézi ezért.
2020. dec. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
84%
A 4# nagyon jót mondott. Teljesen egyetértek vele, a szüleid úgyis vállalni fogják hogy nincs diplomájuk, anyós meg nem fogja merni firtatni hogy te mit mondtál. Ha meg firtatja? Hát ő értette félre.
2020. dec. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
81%

És mi lenne, ha a saját szüleidnek ugyanígy, ahogy nekünk leírtad elmondanád?

Ők majd eldöntik, hogy ilyen feltételekkel akarnak e egyáltalán találkozni az anyóssal, vagy ha igen, akkor akarják e meghagyni ebben a hitben, hogy ne maradj hazugságban, vagy elmondják a véleményüket a sznobizmusról, megmagyarázva, hogy a fellengzős bevezetője után nem hagyott neked más lehetőséget.


Úgysem lesznek láthatóan "öröbarik" egymással, szinte soha nem fognak találkozni - kivéve ha gyerekeitek lesznek, akkor családi ünnepeken - tehát teljesen mindegy, hogy az anyós mit tud, vagy mit hisz.

2020. dec. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
23%
23# Bocs, de neked hogy esne ha a gyereked hazudik rólad? Olyan mintha szégyellné a szülei végzettségét, persze nem, mert a szituáció így adta, ezt kellett rögtönöznie, de nyilván nem azért írta ki a kérdest a kérdező, ha tudna megoldást, már rég megbeszélte volna a szüleivel. Ne adj neki hülye tippeket amivel ront a helyzeten.
2020. dec. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
76%

#24

Lehet, hogy te olyan körből jössz, ahol a körbehazudozás a divat, nálunk nem.

Szerencsére a szüleim gyerekeként a szüleimmel és most a saját gyerekeimmel is sikerült olyan viszonyt kialakítanom, hogy mindent meg tudunk beszélni egymással. Még ennél rázósabb dolgokra is volt példa.

Világosan leírtam - még ha neked nem is sikerült megérteni - hogy így mondja el a szüleinek, ahogy nekünk leírta! Ebből egy normális szülő nem fog olyan konzekvenciát levonni, mint amit neked sikerült.

Egyébként, hogy mi a "hülye tipp" azt ezen a szellemi szinten nem te vagy hivatott elbírálni, majd a Kérdező átgondolja és mivel nincs kés szorítva a torkához, majd eldönti, hogy melyik - számára legkevésbé kínos - lehetőséget választja.

És ezzel részemről a témát lezártam, nem kívánok itt veled tovább nyelvelni!

2020. dec. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
36%

25# mit nem értesz azon hogy a te szüleid azok nem más szülei???

Ne magadból indulj ki, a kérdező már rég segítséget kért volna a szüleitől ha lehetne, de nem lehet, mert ők nem olyanok hogy ezt megértsék!!!


Ne is avatkozz bele mert neked tökéletes szüleid vannak, nem kell hazudoznod, nyilván nem kerültél soha ilyen helyzetbe mint a kérdező!!!

Ez a nagy különbség köztetek.


Az meg hogy "nyelvel" hát minősít téged, meg a fene nagy jólneveltségedet. Köszönd a szüleidnek.

2020. dec. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
80%
Én a 23-al értek egyet. Ha összejönnek a szülők, akkor úgyis kiderül, jobb ha a kérdező a saját szavaival mondja el a dolgokat a szüleinek, mint az anyós előtt pislogjanak, hogy mi ez. Inkább a szülei előtt legyen egy rossz pontja, (de nem lesz) mint az anyós előtt alázkodjon meg. 24 és 26-os, te meg miért a másikat bírálod? Még egyetlen javaslatot nem vezettél elő!
2020. dec. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
22%

25. Mit nem értesz azon hogy nem mindenkinek olyan szülei vannak mint neked???

Más szülők máshogy reagálnak dolgokra, ne magadból indulj már ki!

Nem mondhatja el a szüleinek így ahogy nekünk leírta, nyilván akkor elmodta volna már nekik. De látom ez magas neked hogy az emberek sokfélék. Van még mit kupálódnod.

2020. dec. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
8%

Ez nem fog tetszeni senkinek:


Csinosítsd ki magad mindenáron, csábítd el, aztán dobd ki, úgyis lehet pár év múlva fiatalabbra cserélne. Biztonságot nem tudsz adni neki.

Gyerektartásból megélnek sokan.

Diplomával lehet nem 😕 sőt kiröhögnek, h érdemes volt tanulni... család sem lehet úgy tűnik, vagy munka sem, mert szégyelni kell.

Vagy nem értem... sok a hiéna, szimpatizáns... élet halál ura, kipróbálgató, önkéntes edző.

Majd utólag kibeszélik, hogy tehettél ilyet, de az anyukákat már nem szabad bántani.

Vegyél ajándékba törölközőt, hogy bedobhasd, vagy kaparjál ezt várják.

A munkahelyek is. A termékeny nőket ki lehet dobni, vagy ellehetetlenítik és akkor maga adja fel...

2020. dec. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
95%
29-es, ezt gondolom nem ide akartad írni!:)
2020. dec. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!