Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom szülei minden hétvégére...

Párom szülei minden hétvégére kitűznek egy új kirándulós helyet, én nem szeretnék menni, ez baj?

Figyelt kérdés

Van egy óvodás közös gyerekünk. Párom szülei részesei szeretnének lenni mindenegyes napunknak. Mindennap telefonál nekik párom munka után elmeséli hosszasan milyen volt a munkája, mindennap átmegy hozzájuk délután, mert anyós mindig főz, süt valamit amit áthoz, de olyan mennyiségét, hogy kb. Úgy érzem felesleges már nekem főznöm vagy sütnöm.

Ami még idegesít kicsit, hogy mindig azt szeretnék, hogy aludjunk náluk vagy hogy a gyerekünk hadd aludjon náluk, de én ebből nem szeretnék annyira rendszert, de persze mindig mindennap meg van nekünk ágyazva, ha esetleg ott aludnánk. Hétvégére meg mindig kitűznek egy helyet ahova együtt elmegyünk kirándulni. Egy várat, egy természeti helyet... nincs ezzel baj. Szeretek túrázni, de én annyira vágyom arra, hogy kimozduljak kicsit a párommal, hogy ne az legyen, hogy egész hétvégén a párom szüleivel legyek. Mert mindkét nap ott vagyunk. Ha épp nem kirándulunk akkor náluk ülünk vagy átmegyünk együtt a szomszéd nagymamájához páromnak.


Sokszor azt érzem, hogy párom sem szakadt még ki a családi fészekből és ő neki is van erre igénye és nem érti mikor kicsit magamban húzom a szám, hogy már sok néha nekem ez.


Az én szüleim sajnos elég messze laknak. Így három hetente megyünk hozzájuk csak. Viszont erre nagyon féltékenyek párom szülei. Versengenek párom szüleik az enyémekkel szinte, hogy náluk több és jobb program legyen, hogy az unoka náluk szeressen a leginkább lenni. Direkt vettek egy kis pónit!!! Tudom kb. Hihetetlennek tűnik, de így van... a kertbe már van hinta, lipityóka minden, amióta van gyerekünk.


Nem az a bajom, hogy szeretik az unokájukat és szeretnének minél több idöt vele es a fiukkal tolteni. Hanem pl. Az amikor anyós hangoztatja, hogy mi az hogy mi képesek vagyunk 3 hetente hozzám haza utazni, szuleimhez ugye. Es hogy akkor ott alszunk es hogy az mennyi idő és hogy a gyereknek mennyire rossz hogy utaznia kell, miért nem maradhat inkább ott náluk.


És tudjátok ilyenkor a sírás kap el. Hogy kb. Képes lenne tiltani, hogy én vagy a gyerekem és a szuleim, testvereim lassak egymást és csakis magára gondol, önző nagyon önző és ez nagyo nrossz nekem.


Mikor visszajovunk mindig mondják, hogy ugye milyen jó itt. Sokkal jobb itt, mint ott és hogy itt azért boldogabbak vagyunk, meg jobban szeretünk itt élni.


Ezt azert hangoztatják, mert másik megyében élnek szüleim és szüleim megyéjére nagyon negatívan gondolkodnak, csak mert az messze van.


Szóval sokszor a sírás kap el, mondom páromnak ő nagyon szereti a szüleit, hisz imádják őt szülei, sose szenvedett semmiben hiányt, hisz mindig kényeztették, szerették. Nincs ezzel baj. Meg azt mondja mindig, hogy csak nagyon szeretnek meg az unokát.



De ez nekem már fáj.


Szóval igazából péntek délutántól vasárnapig velük vagyunk 2 hétig, velük kirándulunk össze-vissza. És harmadik héten vagyunk szüleimnél + az út idő..


És már kicsit unom ezt, hogy állandóan nincs egy olyan hétvége mikor a párommal lehetek.


Úgy èrzem mindig ki kell elégítenem mindenki boldogságát! A páromét, a párom szüleiét, az én szüleimet. De én???? Az enyémet senki se nézi. Hogy én mit akarok.



2021. márc. 17. 22:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/135 anonim ***** válasza:
77%
Nem neked van szükséged pszichológusra, hanem férjed családjának többi tagjának. Te normálisan reagálsz a nem normális követelésükre.
2021. márc. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/135 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem nehéz helyzet, csak sajnos te magad bonyolítod és nehezíted a saját dolgodat. Körülötted mosz mindenkinek nagyon kényelmes, mert te feláldozod magad. De ez a viselkedés könnyen átfordulhat a negatív tartományba és elkezdhetsz martirkodni, amivel akaratodon kívül is az őrületbe fogsz kergetni mindenkit magad körül. Ha nem elegek az itteni egyöntetű vélemények és tanácsok, tényleg kérd szakember segítségét, hogy megtanulj kiállni magadért.
2021. márc. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/135 A kérdező kommentje:

Mondtam én már anyósnak, hogy igenis menni fogok 3 hetente szüleimhez. Én se tiltom meg a fiának, hogy ne menjen át mindennap. Akkor tőlem miért sajnál egy hónapban 2 napot!


De erre annyi volt a válasza, hogy hát ne is merjem megtenni, hogy az ő fiát tiltom, meg hogy nem is azzal van a baj, hanem hogy ez a sok utazgálás az én szüleimhez tőnkre teszi szerinte a mi életünket, hogy milyen rossz a gyerekünknek ez ahelyett hogy inkább otthon maradnék fozni takaritani. De minek???ugy is ő főz süt ránk... a sok cukros sütijét tukmálja, pedig én igyekszem minél kevesebb cukrost enni, de ezt se érti meg. Meg gyermekemnek se orulok, hogy ennyi cukrost eszik és teljesen rászokik. Igénye van rá hogy mindennap egyen sütiket... :/ anyós miatt.


Meg vicces h azt mondja h inkabb otthon maradnek abbol az lenne hogy naluk kene lenni es veluk menni kirandulni.

2021. márc. 17. 22:46
 14/135 anonim ***** válasza:
96%
Komolyan el kell beszélgetned a pároddal, és lehet, hogy választás elé kell majd állítanod. Túl sok időt tölt a szüleinél, és nagyon elhanyagolja az érzéseidet. A párod szülei eléggé gonoszak, hogy a te szüleid ellen akarják hangolni a gyereket. Én megmondanám nekik, hogyha még egyszer ilyet mernek mondani, vagy hangoztatni a gyerek előtt, akkor megfordítod az arányokat, és nem a te szüleid lesznek, akik csak három hetente látják a gyereket. Amúgy nem lenne baj, ha hétvégén a pároddal lennél, és a gyerek menne csak kirándulni, de nagyon taszít a párod szüleid hozzáállása és rosszindulatúsága a te szüleiddel szemben. Ez így nagyon nem oké, állj ki magadért, ne legyél elnéző se a pároddal se a szüleivel. A negatív érzelmek csak gyülemlenek, gyülemlenek és egyszer úgy is felrobbanak, de annak csúnya vége lesz. Kitartást neked.
2021. márc. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/135 anonim ***** válasza:
93%
"De erre annyi volt a válasza,..." elhiheted nekem nem válaszolt volna kisregényt. Te sem hagyd magad! A ferjeddel meg beszelj h baromi sürgősen valtoztassanak. Csak tudod az a baj es nem kioktatni akarlak hogy eddig nyelted ezeket. Most pislogni fognak h mi bajod, de mindegy a lenyeg hogy allj ki magatokert.
2021. márc. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/135 anonim ***** válasza:
96%
Nem hiszem el hogy felnőtt ember nem tudja kinyitni a száját ha nem tetszik neki valami. Közlöd anyósoddal hogy azzal ne is próbálkozzon hogy nálunk hagyod a gyereket, a te szüleidnek ugyanannyi joga van látni. De igaza van fárasztó az utazás ezért a következő hétvégén pihenni fogtok hármasban. Párodnak is megmondod szépen hogy szálljon le anyuci szoknyájáról mert k..vára eleged van és otthagyod a francba, éljen az anyjával. Állj már a sarkadra basszus, ezt konfrontáció nélkül úgyse úszod meg. Velem biztos nem lehetne ezt megcsinálni.
2021. márc. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/135 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek minden válasz nagy segítség. És ne értsetek félre nekem nagyon sokat jelent a ti válaszotok, mert nincs kivel ezt megbeszéljem, nem tudom, hogy ezek az érzések normálisak -e. Ezért jó, hogy látom, hogy mások szerint is jogosak az érzelmeim. A pszichológust csak azért írtam, mert az is átfutott az agyamon. :(


Szüleimnek, testvéreimnek sose mondom el, hogy miket mondanak párom szülei, ha tudnák ezeket valószínűleg óriásit csalódnának, hisz nyugodt szívvel engedtek el engem otthonról páromhoz lakni. Azt hitték őket senki nem fogja bántani. És nem érdemlik meg, hogy tudják a szomorú igazságot.

2021. márc. 17. 22:55
 18/135 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, ne az anyóssal kommunikálj, ez hiba volt. Teljesen parttalan az anyósoddal meccselni, mert a leírásaid alapján a banya pontosan átlátja a helyzetet és átlát rajtad is, ezért pontosan tudja, hogy milyen játszmákkal érheti el a célját. Ezt legyőzni csak fifikával lehet, mert ahányszor nyíltan mész vele szembe, az az ő malmára hajtja a vizet. A férjednél kell rávilágítani arra, hogy nem egészséges a viszonya a szüleivel és ideje lenne leválni róluk, mert ez senkinek nem jó, de főleg neki nem.
2021. márc. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/135 anonim ***** válasza:
95%
Ugy éljetek ahogy nektek jó, ne telepedjenek rátok! El ne hidd hogy veled van baj. Ez nem normális. Kajat is csak azért ad hogy megmutassa ki a góré..ez a legrosszabb amikor szeretetbe van csomagolva az utálatos viselkedés. Párod fogadjunk nem is érti mi a baj..
2021. márc. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/135 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sajnálom. Mindenképp beszélj a pároddal erről először remélhetőleg nyitott lesz rá. Nem csodálom hogy rosszul vagy tőle akármennyire is jófejségnek indult ez a tenyérbemászás, érzelmi zsarolás,manipulálás elfogadhatatlan. A párodnak nem tűnik fel?? Persze szép meg jó hogy mamakedvence stb de fel kéne nőnie illetve a szülők is elfogadhatnák hogy a fiuknak is lett egy (még szűkebb körű) családja akibe ők nem tartoznak bele. Hagyjanak már élni titeket. Ha férjeddel megbeszéltétek ezt, beszéljetek a szüleivel vagyis inkább ő. Finoman el lehet mondani hogy nincs meg az egyensúly és szeretnétek kicsit a kis családra koncentrálni mert ez az örökös nyigázás sem jó. Nyugtassátok meg őket h nagyon hálásak vagytok ne aggódjanak hogy nem szeretnétek őket vagy feledésbe merülnének csak mozgástérre vágytok meg egy kis családi intimitásra. Anya apa gyerkőc. Egyik nagyszülők a 2.hétvégén másikék 4.hétvégén.

És utánna lehet belemenni a részletekbe hogy pl ne csesszen ki veled azzal hogy hoz egy raklapnyi kaját amikor tudja hogy te is főzöl. Ha akar hozni szóljon előre, kérdezze meg kell e segítség nem kell tolakodni. Ha ezeket nem értik meg magukra vessenek. A férjed meg minimum (hogyha már volt ilyen balfék hogy eddig nem látta rajtad) hogy melléd ál. Ha pedig anyu szoknyája alá bújik fel is út le is út. Tudom ez szörnyen hangzik de szüleimmel pont ez volt a helyzet anno. Nem váltak el és rohadtul megszívtuk mi gyerekek főleg. Nem akarok vészmadaraskodni egyelőre arra összpontosíts hogy beszélsz a pároddal megértő lesz és megtudjátok beszélni a családdal. És légyszi, a gyerkőc érzi rajtad hogy nem vagy jól ez szinte 100%. Ha mást nem miatta állj a sarkadra és veszekedj ha kell mert ha nyusziskodsz ezt fogja átvenni. Remélem sikerrel jársz!

2021. márc. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!