Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális ez? Ilyen anyós

Normális ez? Ilyen anyós

Figyelt kérdés
Anyósom mindenbe beleszol, de mindenbe!!! Folyton hívja a páromat, ki kérdezi, ha hozzájuk megyünk, csak szekal kioktat. Folyamatosan kell hallgatni, hogy ő 3 fiút felnevelt és mindig volt főtt étel, és jajj a mai világ.... Nem főznek a nők, és jajj neki ilyen menye ne legyen.... Amikor pontosan tudj a, hogy én nem szeretek és nem is szoktam főzni. A parom megerti neki így jó. Most, hogy jön a húsvét akarnak jönni vendegsegbe hozzánk, de én nem vagyok hajlandó emiatt főzni!!! Már szólt a párom nekik, hogy rendelt kaja lesz, ha jönnek előre szól, nem kell kötekedni. Azóta anyosom nap mint nap ezzel zaklatja a páromat, hogy nem vagyok neki való, nem vagyok a családba való, milyen asszony leszek stb stb.... Mai világban miért akkora nagy cucc ez??
2021. márc. 30. 18:56
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
66%
Én se szeretek mosogatni, sőt utálok. De meg kell csinálni, mert a mosogató gép trógerül mosogat. A főzés neked olyan lehet, hogy ha nem lenne egy bunkó anyósod és nem erőltetné ennyire, akkor lehet, hogy még ki is bírnád párszor, hogy megcsináld a vendégeknek. Csak a folytonos bsztatással ő azt éri el nálad, hogy te dacból, csak azért sem. Így neki van mivel bsztatni továbbra is. Ördögi kör. Nem ítélem el, hogy te nem akarsz, te dolgod. Én szeretek főzni, de ha elvárás, akkor egyrészt biztos, hogy nem úgy sikerül még az sem, amit álmomból felkelve is megcsinálok. Másrészt meg mindjárt nem szívesen csinálom. Így mi értelme van? Pedig náluk is legalább kétnaponta van frissen főtt étel. Nem az itt az igazi probléma, hogy te nem vagy konyhatündér. Majd ha akarsz, vagy olyan lesz a szitu, hogy muszáj, akkor megcsinálod. Ha meg megteheted, hogy ne, akkor nincs semmi baj. Az igazi probléma az, hogy anyósodtól, és a hozzá hasonló ítélkező mártíroktól mentsen meg az ég. De minden normális embert.
2021. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
76%
# én kérek elnézést! Elfelejtettem hogy mi csak főzni/mosni/takarítani vagyunk jók, olyan buta vagyok ! 😅
2021. márc. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
28%

Hát....nem is tudom hogyan mondjam, hogy ne bántsalak. Van két mondás, ami a kapcsolatok sikerét azért szépen tudja szemléltetni.

Az egyik: Egy férfi szívéhez a gyomrán át vezet az út. A másik pedig: A jó kapcsolat alapja, üres zacskó, tele has.


Ha a saját főztöddel eteted meg a párod, az is egyfajta szeretetnyelv. Nem kell mindennap főzni, de pl ha ennyire nem tudsz, meg nem akarsz, akkor lehet ez közös program a férjeddel. Alkalmanként.És meglátod mennyire hálás lesz.

A gondoskodás minden nőben ott van. Nem rossz dolog az hidd el.

Amelyikben nincs meg....nos az marad majd egyedül idősen, többszörösen elválva, és pocskondiázva a férfiakat, hogy azok milyen szemetek.

2021. márc. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
43%
#7: Meg egy pasi is...
2021. márc. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
65%

Eletem mi a kerdes? Parodnak szerelmednek ez JO! Akkor mi a gond? Tudod..akinek baja van veled, az az o baja es nem a tied! Ezt jol jegyezd meg! :)


Es aki itt pampog hogy sz*rember vagy mert nem fozol az csak a kepernyo mogul Jani, ok se konyhatunderek nyugi. Nem is ertem miert TE foznel ha ezek az emberek a Parod szulei..jojjenek hivd meg oket es fozzon a parod mert az o szulei.. Te meg fozz egy kajat amikor a Te szuleid mennek. De akkor viszont ne ugraltasd a parodat. Igy meg korrekt is.


Nemde?

2021. márc. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
57%

#23 valoszinuleg el van tevedve mert a ferfiak szivehez az ut nem a gyomran at vezet hanem egy arasszal lejjebb.. Masreszt jo jokat fozni es ez is kell. DE ilyet csak azok a nok mondanak akiket orrba szajba megcsalnak mert a konyai tudasukon kivul a tobbi eleg silany..es az agyban is pff..


Kozel 10 eves kapcsolatom van k*rva szarul fozok..(parom nagyon jol foz). Es erdekes..mukodhet. Latja az igyekezetet..gyakorlok fozni sutni..igaz eleg korlatozott fajtat tudok de kepzeld ez nem minden.... Sokan azt hiszik aki nem foz jol mint en az el van veszve. Elarulom nem az 1950es evekben vagyunk jo lenne korulnezni. Az a pasi meg gyoker aki nem kepes fakanalat fogni. Es elvarasnak tekinti ezt egy notol.

2021. márc. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
83%

Ha a párodnak jó, ne szóljanak bele! Amúgy a párodnak kéne helyre tenni őket!


Én még csak pár éve voltam együtt akkor a férjemmel (mindenki otthon lakott még, járkáltunk egymáshoz) amikor megkaptam anyóséktól illetve főképp a mama, anyósom pedig némán asszisztált, hogy mit képzelek én magamról, hogy a férjem szolgál ki! Egy kávét kértem tőle. Előzmény: megbeszéltük az emberrel, hogy ha nálunk van akkor én szolgálom ki, de ha én vagyok ott akkor ő tesz a kedvemre. Csak ezt elfelejtette közölni velük amikor le lettem osztva... Meghallgattam a szegény unokám című jelenetet, hogy milyen szar (lesz) az élete mellettem, agyon dolgozza magát. Ez volt a lényege. Tegyük hozzá, hogy akkoriban a kávéfőzősen kívül nagyobb főző tudománya nem volt, házimunkát nem csinált (ami anyósomék szerint a nő dolga kizárólag pl mosogatás, söprés stb). Persze én is kikeltem magamból. Aztán ott is hagytam akkor őket mérgemben.


Mostanában mi is sokat rendeltünk kaját. Mert éppen volt miből. Tudok főzni, de van amikor vagy kedv nincs vagy idő. Nehogy már rosszul érezzem magam emiatt! Munkahelyen mikor mondtam, szerintem irigykedtek mert tettek megjegyzést. Aztán elmondtam hogy is volt amúgy az a sok pénz... utána elszégyellte magát szerintem.


Irigykednek ők is lehet.

Anyósom annyit pampogott a női munkákról hogy kinek mi a kötelessége... Erre mit ad isten, púp a határa már a főzés meg minden. S amikor mondtam neki még régen, hogy esetleg megkérheted a felnőtt gyerekeidet is hogy segítsenek ha már otthon laknak, hogy levegyék róla a terhet ebben abban, még azt mondta: majd lesz még ideje később, amikor elköltözik és lesz párja (a lányáról beszélt). Ezt mondta 2015ben is már. Meg mindig. Azóta 26 éves a lánya aki felnőtt NŐ lenne, de valahogy neki nincsenek női kötelezettségei. Semmit sem kell csinálnia azóta sem. Pasizgat, de el nem fog költözni ebből a jó világból. Ellenben engem befogtak dolgozni náluk. De én megcsináltam mondjuk magamtól is. Bár egy idő után sztrájkba kezdtem én is, mert attól hogy a nevem más, nem leszek idióta örökké, hogy úgy bánjanak velem ahogy. Lábtörlőnek annak jó voltam ugye.

2021. márc. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
78%

Ez a szegeny unokam c. jelenet ez ismeros! :D Valami hihetetlenul vicces volt en csakazert is jol ereztem magam aznap. Parom es en hivatalosak voltunk egy ebedre rokonanal es miutan mindenki vegzett en is hatradoltem. Es jottek a na kezdjunk pakolni sorok ez a felvezetes volt. Folytatasban ramszegezodott nehany szuros tekintet is ami kikisert a furdoig ahol meghuztam magam mig jott az elso felvonas. :D Ezt kovetoen mar a musor kovetkezett mire visszaertem. Parom 3 tanyert fogott a kezeben ezt a teljes apokalipsziskent leirva mamaja eloadta az edes kisunokam sorsa emellett a no mellett edenyeket pakolnia kell ha osszekoltoznek cimu Operát. :D


Remek eloadas volt. Fotelbol elveztem.

2021. márc. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
90%
Az anyja,a fiának miért nem mondja,hogy főzzön? XXI. század van,a sárnak ugyan annyi,mint a nőnek.
2021. márc. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
76%

Én azt nem értem, miért téged baszogat, miért nem a saját gyerekét? Ha hozzánk jönnek a vőlegényem szülei, ő gondoskodik a kajáról, ha az én szüleim jönnek, akkor meg én.

Nem a te dolgod a pasid családját etetni, meg kiszolgálni.


Másik: az ilyen hozzászólások: "ha a pasidnak így jó", miért, ha a pasi kaját óhajt, akkor be kell állnia a nőnek a konyhába, akkor is, ha nincs kedve? Akkor amennyiben a pasinak így nem jó, felemeli a seggét és csinál magának kaját.

2021. márc. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!