Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kellene főznöm ebédet/vacsit...

Kellene főznöm ebédet/vacsit ha párom szüleit áthívjuk? Vagy ez csak régi kopott hagyomány és már nem lesz rossz a vélemény rólam? Visszatetsző ha sosincs ebédmeghívás csak meghívás?

Figyelt kérdés
Eddig soha sem hívtuk át úgy őket,hogy főztem ebédet vagy vacsit,illetve süteményt sem vittünk át soha. Nagyon illedelmes lány vagyok de erre soha sem gondoltam mondván a párom szülei csak mondja párom ha azt szeretné főzzek süssek és úgy hívjuk át őket. Nem? Legutóbb is leültek és vittem üdítőt meg csokit. Miért érzem azt,hogy ez tőlem elvárás mert én vagyok a lány azaz fiatalabb de már nő hogy ezt nekem illene akkor is ha a párom szülei? Ők legtöbbször simán csak hívnak minket de kaja nincs vagy rendelt van viszont minden 5.alkalommal süt főz az anyukája és meleg étellel vár minket. De ez ritkább. Személyesen mindig rákérdez mit ettünk és rámnéz sokáig.

2021. márc. 31. 00:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
86%
Ó, ezt benéztem :D Köszi!
2021. márc. 31. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
72%

Ha konkrétan át vannak hívva, akkor nem árt eléjük tenni valami ehetőt.

Nézz a neten egyszerűbb ételeket, én olyat szoktam amit összerakok, be a sütőbe és kész, vagy valami egytálétel. Valami közkedvelt cucc amivel nem lehet mellélőni.

Mintha amúgy is főznél magatoknak, csak kicsit többet készítesz.

Ha abszolút nem vagy otthon a konyhában, akkor rendeltek kaját.

2021. márc. 31. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 A kérdező kommentje:
Tizes :D köszi! Igen az apai nagyanyja úgy értettem.
2021. márc. 31. 02:28
 14/80 anonim ***** válasza:
64%

A társadalom miatt hiszed ezt.


A párod izgul, hogy mit ad a te szüleidnek enni? Te ugranál, ha szólna, hogy etesd az anyját, de ő ugrana, ha te mondanád neki, mit készítsen a te szüleidnek? Milyen válaszból van itt több, aki azt mondja, hogy a párod felnőtt, és majd intézi a szüleit, vagy aki tippeket ad, hogy milyen sütimütikét készíts össze?

2021. márc. 31. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
75%
Na, a rivalizálós sztori után megértem, ha kimaradsz. Ha nem szeretsz főzni, nem kell erőltetni.
2021. márc. 31. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:
60%
Minden héten kiírod?
2021. márc. 31. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 anonim válasza:
55%

Nálunk bárki jön, főzünk. Még akkor is, ha nem családtag, hanem barát vagy akárki. Illik a vendéget megkínálni. Őszintén szólva, kissé meglep, hogy ez egyáltalán kérdés. Én már attól rosszul éreztem magam, hogy egyszer váratlanul a nagynéném átjött és nem volt semmi éppen, amivel megkínálhattam. Pedig én sem vagyok egy nagy szakács, de azt tuti, hogy valamit összeütnék a párom szüleinek. pl. kb. 5 perc kikeverni egy maffint és nagyjából 30 perc alatt össze lehet ütni valami egyszerű, de ehető ételt.

Hát bocsi, hogy ezt írtam. Nem akartam senkit kritizálni, csak számomra kicsit meglepő. Ezek szerint tényleg ahány ház annyi szokás. Lehet régimódi vagyok. De, az én szememben a párom szülei, nem akárkik, a minimum, hogy megpróbálok jó vendéglátóként a kedvükre tenni és eléjük rakni valamit.

Vendégségben, amivel megkínálnak, abból illik enni, inni legalább egy keveset, még ha nem is nagyon ízlik, mert sértő, ha mindenre húzod a szád és megbántod vele a másikat. Vendéglátóként pedig illik a vendégnek felkínálni mindenfélét, még ha nem is kér belőle, mert a vendég kedvében kell járni. Az én fejemben kb. ez van.

2021. márc. 31. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 anonim ***** válasza:
79%

Én szoktam főzni, de én szeretek, és amúgy sincs versengés.


Szerintem nálad egyszerűbb lenne, ha vennék mirelit pogit, vagy fornetti-féléket (lidlben elég sokfajtát lehet kapni) azok 15 perc sütés alatt kész vannak, elronthatatlanok, és a versenybe sem kell vele beszállni, mert bolti :D

2021. márc. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 anonim ***** válasza:
43%

:D ha nincs kedved ne főzz

én se voltam még ilyen helyzetbe hogy nekik kellett volna főzni (külföldön élünk a fiúkkal)

náluk mindig terülj terülj asztalkám van...

ettől függetlenül mindig megkérdezik a párom ha beszélnek h mi volt a kaja ma.... xddddd

2021. márc. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ, hogy hogy szól a meghívás.

Ha azt mondjátok, hogy "Gyertek át ebéd után egy kávéra!" akkor egyértelmű, hogy nem ebéddel várod őket.

Viszont ha egész napos a látogatás, akkor illik enni adni a vendégnek, akárki is legyen az.

Egy rakott krumplit, székelykáposztát összedobni nem egy nagy cucc, vagy kisütni pár szelet húst, körettel,savanyúval.

De ha te a főzést ördögtől valónak érzed, akkor is tehetsz eléjük egy tál szendvicset.

2021. márc. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!