Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kellene főznöm ebédet/vacsit...

Kellene főznöm ebédet/vacsit ha párom szüleit áthívjuk? Vagy ez csak régi kopott hagyomány és már nem lesz rossz a vélemény rólam? Visszatetsző ha sosincs ebédmeghívás csak meghívás?

Figyelt kérdés
Eddig soha sem hívtuk át úgy őket,hogy főztem ebédet vagy vacsit,illetve süteményt sem vittünk át soha. Nagyon illedelmes lány vagyok de erre soha sem gondoltam mondván a párom szülei csak mondja párom ha azt szeretné főzzek süssek és úgy hívjuk át őket. Nem? Legutóbb is leültek és vittem üdítőt meg csokit. Miért érzem azt,hogy ez tőlem elvárás mert én vagyok a lány azaz fiatalabb de már nő hogy ezt nekem illene akkor is ha a párom szülei? Ők legtöbbször simán csak hívnak minket de kaja nincs vagy rendelt van viszont minden 5.alkalommal süt főz az anyukája és meleg étellel vár minket. De ez ritkább. Személyesen mindig rákérdez mit ettünk és rámnéz sokáig.

2021. márc. 31. 00:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
78%

hozzánk ritkán jönnek a szülők. inkább mi szoktunk menni. amikor beköltöztünk ide, akkor meghívtuk párom szüleit, mamáját, tesóját egy ebédre, de ők akkor voltak itt először (albérletbe költöztünk). szüleim és nagyszüleim voltak itt, de ők csak felszaladtak, nem érnek rá annyira.

párom szülei jönnek többször mégis, de inkább csak kaját hoznak, megisznak egy kávét és mennek is tovább. ha valamit sütöttem, azzal meg szoktam őket kínálni. illetve ha megyünk is szüleimhez vagy párom szüleihez, ha valamiből sütöttem többet, szoktam vinni nekik kóstolót belőle. ha különlegesebb ételt főzünk, párom szüleinek szoktunk vinni kóstolót, ők nyitottabbak a különleges ételekre.

ha mi megyünk a szülőkhöz, ha ebédre vacsira vagyunk hívva, akkor úgy is mondják: gyertek ebédre, vacsorára. de ha megyünk kajameghívás nélkül, akkor is meg szoktak kínálni abból az ételből amit amúgy főztek, esztek ezt, esztek azt, vinni szeretnétek (persze ha több van belőle)?

2021. márc. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:
81%

"Vendégségben, amivel megkínálnak, abból illik enni, inni legalább egy keveset, még ha nem is nagyon ízlik, mert sértő, ha mindenre húzod a szád és megbántod vele a másikat. Vendéglátóként pedig illik a vendégnek felkínálni mindenfélét, még ha nem is kér belőle, mert a vendég kedvében kell járni. Az én fejemben kb. ez van."


Ez elég káros, és személytelen. Az én fejemben az idegenek viselkednek így egymással, családon belül szeretet van, és elfogadjuk, ha valaki nem akar enni.


Mellesleg aki váratlanul betoppan, az így jár.

2021. márc. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem kell folyton terülj terülj asztalka... De akkor olyan esetre legyen valami kis rágnivaló. Ennyi. Néha hívjátok meg ha vagytok olyan jóban egy ebédre és akkor főtt kajával várjátok őket.


Hozzánk anyósomék csak úgy eljönni nem szoktak. Ha sikerül, nincs általában főtt kaja mert úgyis rohannak...


Amikor kaja van, akkor vagy nevnapért vagy születésnapért jönnek. Akkor szoktunk csinálni valamit. De mostanában mindenki főz a saját családjára kb. Anyósomék szemetek voltak velem, úgyhogy nem töröm magam nagyon. Volt, hogy mi voltunk náluk, erre azt mondták hogy szolgáljam ki magam - amikor nem volt bent a férjem. Aztán ő bejött és őt körül nyálazták. Azok után nem törtem magam én sem amikor hozzánk jöttek. Férjem úgyis ugrál nekik. Bár nem érdemlik meg. Saját családom meg ha jön szoktam nekik mondani, hogy érezzék otthon magukat. Ne legyenek szégyellősek. Amikor haverék jönnek, ők lazábbak. Szóval nekik sem kell szorongani. Anyósoméknak sosem mondanám. Ők mindig is olyanokat tettek és mondtak, hogy ne érezzem magam családtagnak egy kósza pillanatig sem mert nem tartanak annak...

2021. márc. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 anonim ***** válasza:
80%

Mi simán vagyunk olyan viszonyban a szüleimmel és a párom szüleivel is, hogy nem kínálunk, ők se kínálnak minket. Viszont minden további nélkül mernek kérni, meg persze mi is náluk.


Legutóbb is szólt anyós, hogy enne valami édeset, úgyhogy összedobtam egy muffint. Vagy ha sokáig nyúlik a látogatás, akkor meg szoktuk kérdezni, hogy maradnak-e még, mert akkor annyi főre csinálunk vacsorát. De olyan is volt már, hogy áthívtak grillezni, és direkt mondták, hogy ne vigyünk italt, ne vigyünk édes sütit, ha mindenképp akarunk valamit vinni, akkor valami sós sütit, de az se kötelező, csak ha belefér az időnkbe. Nem szoktuk túlbonyolítani, hiszen családon belül vagyunk.

2021. márc. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim válasza:
77%
Mi mindig úgy hívjuk át a rokonokat, barátokat, hogy ebédeljenek velünk, és főzünk, és meg van oldva :)
2021. márc. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Szerintem a társadalom miatt van ez a kényszer a fejembe. De hasznomra fordítom csak akkor teszek úgy ha valóban örömöt hoz. Ha muszájból sütök nem finom, ha kedvem van viszont ízletes. De talán maradok annál a verziónál,hogy amíg párom nem kér addig kiverem ezt a fejemből. Mondta volna ha olyan fontos lenne.
2021. márc. 31. 11:00
 27/80 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, hogy a kérdésedre válaszoljak, nálunk az a felállás, hogy ha a vőlegényem szülei jönnek, akkor a vőlegényem gondoskodik a kajáról, ha az enyémek, akkor pedig én.

Szerintem kérdezz rá te is, hogy mivel készül, ha jönnek a szülei, de te ne stresszelj ilyenen feleslegesen. Vagy a párod is stresszel, hogy mit esznek a te szüleid, mikor ők jönnek?

2021. márc. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:
65%

#26

Kérdező!

Az evés szükséglet, nem pedig "társadalmi kényszer"

És ahogy már írták is, függ a meghívás módjától (ebédre, vacsorára, vagy egy kis beszélgetésre szól) és vendégség hosszától.

Hogy aztán te ezt hogy oldod meg - rendelsz, hideget adsz vagy főzöl - ezt már az egyéni képességeid szabják meg.

2021. márc. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 anonim ***** válasza:
74%
Az evés szükséglet, de a "legyen itthon mindig rágcsa" nem szükséglet. Felnőtt emberként gondoskodom a saját kajámról, és ha most pofátlanul átmennék valahova, ettem reggelit, ebédig kibírom, nem fognak kórházba szállítani, mert kimaradt egy töltöttkápi.
2021. márc. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 anonim ***** válasza:
25%

#29

Te most komolyan miről beszélsz?

A kérdés konkrétan MEGHÍVÁSRÓL szól, nem pedig arról,ha váratlanul beesik valaki.

2021. márc. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!