Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kellene főznöm ebédet/vacsit...

Kellene főznöm ebédet/vacsit ha párom szüleit áthívjuk? Vagy ez csak régi kopott hagyomány és már nem lesz rossz a vélemény rólam? Visszatetsző ha sosincs ebédmeghívás csak meghívás?

Figyelt kérdés
Eddig soha sem hívtuk át úgy őket,hogy főztem ebédet vagy vacsit,illetve süteményt sem vittünk át soha. Nagyon illedelmes lány vagyok de erre soha sem gondoltam mondván a párom szülei csak mondja párom ha azt szeretné főzzek süssek és úgy hívjuk át őket. Nem? Legutóbb is leültek és vittem üdítőt meg csokit. Miért érzem azt,hogy ez tőlem elvárás mert én vagyok a lány azaz fiatalabb de már nő hogy ezt nekem illene akkor is ha a párom szülei? Ők legtöbbször simán csak hívnak minket de kaja nincs vagy rendelt van viszont minden 5.alkalommal süt főz az anyukája és meleg étellel vár minket. De ez ritkább. Személyesen mindig rákérdez mit ettünk és rámnéz sokáig.

2021. márc. 31. 00:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
65%
A váratlan beesésről is volt szó.
2021. márc. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
25%

#31

A kérdésben nem és mivel engem idézgettél, az én válaszomban sem.

Ha meg másnak válaszolsz, akkor címezd annak!

2021. márc. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 Metionin ***** válasza:
90%

Hát én úgy vagyok vele, hogy ha a meghívás úgy szól hogy meghívod vacsorára vagy ebédre, akkor egyértelmű hogy adsz nekik enni, ha meg nem, csak simán átmennek, akkor nem kell főzni, csak valami rágcsa meg üdítő.

"Személyesen mindig rákérdez mit ettünk és rámnéz sokáig."

Tőled várja a választ mert te vagy a nő :D párszor játsszátok be hogy a párod válaszol, főleg ha ő főzött épp.

2021. márc. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 A kérdező kommentje:
Egyszer benyögtem hogy magamat szolgáltam fel a fiatalúrnak. Megbotránkoztak és majdnem összevesztünk de aznap tényleg én voltam az ebéd..párom szerint ez illetlen volt de igy volt. Ezt leszámítva szúrósan néz de csak ha ételről esik szó. A fiát kérdezi de végugmér engem hogy mit mondunk. Elmondjuk mit ettünk majd ő kb 25 percig arról beszél nekem és nem a fiának hogy ő hogy csinálja. Ezután azt mondom: ízlések és pofonok. Megsértődik. Ez van minden alkalommal.
2021. márc. 31. 12:55
 35/80 anonim ***** válasza:
76%

Az ilyen embernek annyit kell mondani, igen anyuka, a tiéd tényleg sokkal jobb.

Ha már százszor próbáltad meggyőzni, hogy ne versengjetek és ő akkor sem érti meg,akkor rá kell hagyni.

2021. márc. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 A kérdező kommentje:
Azzal nem tudok mit kezdeni,hogy ott ülünk. Fiam mi volt az ebéd? Valamit muszáj mondani én nem szólok tarthat bunkónak is már nem izgat. És elmond egy ételt párom,utána az anyja rámnéz és hosszan 25-30percen át osztja nekem hogy csináljam ugye úgy csinálom. Én bólintok ő meg addig magyarázza míg egyedül nem marad a kanapén. :D
2021. márc. 31. 13:22
 37/80 anonim ***** válasza:
59%

"Egyszer benyögtem hogy magamat szolgáltam fel a fiatalúrnak."


Hát ez eléggé ordenáré bejelentés volt az ebédidőben éhkoppon ücsörgő szülők felé, de mivel ismernek, így nyilván nem lepődtek meg.

2021. márc. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 A kérdező kommentje:
Este 7 körül volt a bejelentés :D
2021. márc. 31. 15:23
 39/80 anonim ***** válasza:
74%

#38

Nem a napszak volt ebben a lényeg!

Akkor vedd úgy, hogy ezt írtam:


Hát ez eléggé ordenáré bejelentés volt a vacsoraidőben éhkoppon ücsörgő szülők felé, de mivel ismernek, így nyilván nem lepődtek meg.

2021. márc. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
88%
"A párod izgul, hogy mit ad a te szüleidnek enni? Te ugranál, ha szólna, hogy etesd az anyját, de ő ugrana, ha te mondanád neki, mit készítsen a te szüleidnek? " Egyetértek. Gyerekkorom óta azt látom, hogy a családban a nőnek kell minden vendégségről gondoskodni, szórakoztatni a férje szüleit, aztán végül gondoskodni, ápolni őket, amikor betegek lesznek. De a férj ugyanezt soha nem tenné meg. Itt mindig hangoztatják, hú de meg van osztva a házimunka, aztán csak megy a nyomasztás, hogy na nő létedre ILLIK ezt meg ezt csinálni.Te izgulj az anyósékon, te izgulj ha idősek lesznek...
2021. márc. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!