Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kellene főznöm ebédet/vacsit...

Kellene főznöm ebédet/vacsit ha párom szüleit áthívjuk? Vagy ez csak régi kopott hagyomány és már nem lesz rossz a vélemény rólam? Visszatetsző ha sosincs ebédmeghívás csak meghívás?

Figyelt kérdés
Eddig soha sem hívtuk át úgy őket,hogy főztem ebédet vagy vacsit,illetve süteményt sem vittünk át soha. Nagyon illedelmes lány vagyok de erre soha sem gondoltam mondván a párom szülei csak mondja párom ha azt szeretné főzzek süssek és úgy hívjuk át őket. Nem? Legutóbb is leültek és vittem üdítőt meg csokit. Miért érzem azt,hogy ez tőlem elvárás mert én vagyok a lány azaz fiatalabb de már nő hogy ezt nekem illene akkor is ha a párom szülei? Ők legtöbbször simán csak hívnak minket de kaja nincs vagy rendelt van viszont minden 5.alkalommal süt főz az anyukája és meleg étellel vár minket. De ez ritkább. Személyesen mindig rákérdez mit ettünk és rámnéz sokáig.

2021. márc. 31. 00:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
90%

Eredetileg egy hidegtálat akartam javasolni, vagy mártogatóst, esetleg valami olyasmit, amit anyósék tuti sosem főznek (kínait, spanyolt vagy valami hasonlót, kritizálja azt, ha tudja).


De az utolsó hozzászólásaid alapján lehet, hogy a kommunikációtokat is megpróbálnám más megvilágításba helyezni.


1. A női ismerőseim akkor szoktak hosszasan a főzésről diskurálni, amikor egyáltalán nem találnak más közös témát. Ha nem tetszik a téma válts, de ne legyél bunkó.


2. Olyasmit mondani anyósodéknak, utalni rá vagy bármilyen kacsintással vagy hasonló módon utalni rá, hogy milyen a szexuális kapcsolatotok a fiúkkal, egyszerre bántó, nevetségessé teszed magad vele és bemutatod, hogy nem tudsz viselkedni. Szerintem a jövőben hanyagold.


3. Anyósék szexuális életéhez sincs közöd. Ne utalgass rá, hogy mennyit szexelnek. Amúgy meg egy gyors menet belefér az egyik reklámszünetbe jóformán.


4. Valószínűleg a tv műsorok a másik téma, amivel megpróbálnának nyitni feléd. Ha neked ez nem tetszik, akkor gondolkodj el rajta, hogy neked melyik témák lennének érdekesek, amihez hozzá tudsz szólni, akár olvass utána a hobbijuknak és tegyél fel kérdéseket.

2021. ápr. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van 61! A bunkó ostoba gusztustalankodó kommenteket figyelmen kívül hagyom de ez építőbb. Igazad van nem volt más közös téma! Nincs hobbijuk sajnos csak panaszkodás, anyukája meg a lakótelepi szaftos friss eheti pletyiket nyomja.
2021. ápr. 3. 06:08
 63/80 anonim ***** válasza:
48%
Mert igy illik, es mert a nő dolga.. pontozzatok le:)
2021. ápr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
59%
Így van utolsó, lecarnám a kezem ha anyósnak szaloncukrot, vagy bármilyen csokit dobnék oda. Imádom mikor csillogó szemmel eszik a főztöm, elkéri a receptet, vagy a keményen dolgozó férjem, apósom munka után leül a főtt étel elé és jó ízűen eszik. Hozzá teszem van életem a főzésen kívül is,de nekem ez a hobbim is, mindenkit jóllakatni.
2021. ápr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
33%

Latod megis lepontoztak a feministak:)

De orulok hogy vannak meg ilyen nok mint te 😊 anyosodek buszkek lehetnek rad!

2021. ápr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 A kérdező kommentje:
XD atya isten. A férfi is főzhet ha jönnek a rokonai. És a nő is főzhet. Nem a nő dolga de nem is csak a férfié!
2021. ápr. 8. 17:10
 67/80 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező!

Igen, főzhet a férfi is. De ha átjönnek hozzátok, akkor nyilván nem a kisfiuk főzési tudására kíváncsiak, hiszen azt már ismerik. Inkább a tiédet szeretnék megismerni.

2021. ápr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:
43%
#67 Nem is gobdoltam erre. Akkor legközelebb, ha a szüleim jönnek, átadom a fakanalat és megmondom a férjemnek, hogy ő főz, mert a szüleim az ő főzőtudományât még nem ismerik. Szerencse, hogy ők gyakrabban járnak, mint anyósomék, végre megvan, hogy mivel vegyem rá a férjem, hogy főzzön.
2021. ápr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 A kérdező kommentje:
#68 :DDD úgyvan!!!
2021. ápr. 9. 07:43
 70/80 anonim ***** válasza:
36%

67es vagyok.

Éppen arra próbáltam érveket hozni, hogy nem kötelező csak a nőknek főzni. De oké, akkor maradjunk annál a jól bevált megoldásnál, hogy az asszony helye a konyhában van, úgyhogy kérdező, igenis kötelező főznöd az anyóséknak, párod meg csak dögöljön a kanapén ;)

2021. ápr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!