Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kellene főznöm ebédet/vacsit...

Kellene főznöm ebédet/vacsit ha párom szüleit áthívjuk? Vagy ez csak régi kopott hagyomány és már nem lesz rossz a vélemény rólam? Visszatetsző ha sosincs ebédmeghívás csak meghívás?

Figyelt kérdés
Eddig soha sem hívtuk át úgy őket,hogy főztem ebédet vagy vacsit,illetve süteményt sem vittünk át soha. Nagyon illedelmes lány vagyok de erre soha sem gondoltam mondván a párom szülei csak mondja párom ha azt szeretné főzzek süssek és úgy hívjuk át őket. Nem? Legutóbb is leültek és vittem üdítőt meg csokit. Miért érzem azt,hogy ez tőlem elvárás mert én vagyok a lány azaz fiatalabb de már nő hogy ezt nekem illene akkor is ha a párom szülei? Ők legtöbbször simán csak hívnak minket de kaja nincs vagy rendelt van viszont minden 5.alkalommal süt főz az anyukája és meleg étellel vár minket. De ez ritkább. Személyesen mindig rákérdez mit ettünk és rámnéz sokáig.

2021. márc. 31. 00:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
32%
70-es viccen kivul ez az igazsag:)
2021. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:
25%

71!

Igen, már én is rájöttem az itteni reakciók alapján :D Hisztizik itt mindenki, hogy milyen rossz a nőknek, hogy csak rabszolgák stb. Erre írok egy olyan kommentet ahol pont hogy őket védném, és még én vagyok a szar...

2021. ápr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:
71%

Senki felé nem elvárás, hogy főzzön, ha az nehezére esik, vagy nem tud főzni!...nemtől függetlenül.

Azt viszont tahó dolognak tartom, hogy a meghívott vendég ebéd, vagy vacsoraidőben, ha már ott van egy jó ideje és nem öt perc múlva lesz otthon, ne kapjon valamit enni.

Nem kell főzni, lehet készíteni egy tál szendvicset, vagy kisütni egy tepsi hurkát-kolbászt, esetleg rendelni.

Szerintem a csoki vagy a nápolyi, vagy egyéb hasonló kaliberű dolog kifejezetten szánalmas próbálkozás, én biztos el sem fogadnám, ha ülök és kopog a szemem. Dacára annak, hogy nem várok el semmilyen szakácsremeket, de szarba ne legyek már véve, könyörgöm!

És a félreértések elkerülése végett:

Nem vagyok anyós, csak egy vendéglátó, aki időnként vendég is valahol.

2021. ápr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:
33%

"Hozzá teszem van életem a főzésen kívül is,de nekem ez a hobbim is, mindenkit jóllakatni."


De nem azért a hobbid, mert puncid van, hanem mert te vagy Horváth Rozi, akinek ez az időtöltés jön be.


"Azt viszont tahó dolognak tartom, hogy a meghívott vendég ebéd, vagy vacsoraidőben, ha már ott van egy jó ideje és nem öt perc múlva lesz otthon, ne kapjon valamit enni."


Igaz, mégsem a pasi írta ki a kérdést, hogy "paraszt vagyok, amiért nem adok anyáméknak enni, hanem a barátnőmre tolom át a feladatot?".

2021. ápr. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
40%

#74

73 vagyok.


Nem tudom mi a fenéért kötözködsz, bár ha neked ez valamiért kielégülést jelent, hát tedd, de csak értelmesen!

Világosan leírtam, hogy NEMTŐL FÜGGETLENÜL, tehát ha pasi írta volna ki a kérdést, ugyanezt válaszoltam volna és ezen nincs mit ragozni!

2021. ápr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
60%
"Így van"-oztál arra, hogy a "nő dolga".
2021. ápr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
48%
Mert így van😀
2021. ápr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
29%

#76

73-as vagyok még mindig.


Hol "így van"-oztam?

Ez volt az első válaszom ehhez a kérdéshez, de ez viszont az utolsó, mert félek, hogy agysorvadást kapok ilyen korlátolt emberek között, mint amilyen te is vagy!


De hogy megértsd:


NEMTŐL FÜGGETLENÜL adunk zabálni a vendégnek, ha mi hívtuk és nem váratlanul állított be, valamint ebéd vagy vacsoraidőben van ott.

Ehhez nem kell főzni, bármi jó, ami emberi táplálkozásra alkalmas - kivéve csokika, cukika és társai - akár lehet az egy rendelt pizza is.

És befejeztem a szélmalomharcot fogyatékosokkal!

2021. ápr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:
21%
Akkor menjél sírni a sarokba, sértődj meg.
2021. ápr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 A kérdező kommentje:
Naa!! Igen ez jó :D hogy "paraszt vagyok amiért anyáméknak nem adok enni hanem áthárítom ezt is a barátnőmre?" :D
2021. ápr. 10. 13:11
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!