Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szégyenlik azt a párom szülei,...

Szégyenlik azt a párom szülei, hogy dolgozom?

Figyelt kérdés

SziasztokA 24 éves vagyok, egyetemista nő.

Nem rég összeköltöztünk a párommal, abba a faluba ahol az ő szülei is laknak.

Mivel online van az egyetem és falun lakunk, elkezdtem zöldségpalántákat termeszteni eladásra. Nehogy azt gondoljátok, hogy ipari mennyiségben, csak hobbyból és a városi ismerőseim megveszik. Lett salátám, spenótom, azt is eladtam, néha szedek medvehagymát. Ez egy plusz bevétel, mivel csak 4 òràval tudok dolgozni egyetem mellett.

A párom szülei, tele beszélték a párom fejét, hogy ez milyen szégyen, hogy tudják a faluban, hogy mit csinálok, hogy adok el minden "füvet" ami az utamba esik, és hogy jaj miket mondanak a faluban. Hozzá tenném, hogy mezőgazdászok, állatokat tartanak, tehãt ők is "falusi" emberek, így nem értem pontosan, hogy mi a bajuk. A páromnak azt mondták, hogy szégyenlik magukat a faluban, mert az emberek azt hiszik, hogy a fiuk nem tud eltartani (ez is a célom, hogy ne legyek eltartott!!!)

Hogy kell kezelni ezt? Lassan a páromat is zavarja úgy látom..


2021. ápr. 21. 15:36
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves szavakat. Dolgozni fogok a szakmámban, mert azért tanultam eddig ennyit. Jelen pillanatban kihasználom azt, hogy online van az egyetem és tudok mellette ezt-azt is csinálni. Egyébként nem hozzájuk költöztem, hanem bérlünk egy házat amit együtt fizetünk, fele-fele.
2021. ápr. 21. 16:24
 12/16 anonim ***** válasza:
92%
Ismerős szitu,csak nálunk az volt ,hogy én dolgoztam a párom nem (anyóséknal laktunk) a fizim leadtam nekik és azt mondta anyósom ,hogy ő tart el engem,50éves létére 1évet nem dolgozott,apósom az egyedüli kereső.:) Megmondtam a páromnak hogy vagy elmegy dolhozni és elköltözünk vagy tavasz van ,és láss csodát azóta saját házunk van és 2 gyermekünk. :) Ne foglalkozz velünk ,csak te mész tönkre.
2021. ápr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
91%

Ilyet is ritkán hallok. Én tanyasi vagyok, de faluról költöztünk ki régen szüleimmel. Apukám a krumplit vetett, hagymát és dinnyét minden évben, mellé néha kissebb zöldségeket, elég nagy területen.

Szerintem anyósodék irigyek és ezért magyaráznak.

Nálunk a tojással vagyunk így, vettem a 4 éves kakasaim mellé 30 tyúkot hogy legyen tojás, és rokonoknak, ismerősöknek eladjuk. Anyósom is mondta hogy olyan megalázó számára ez hogy en ezt csinálom, meg számára undorítóak az állatok, egyáltalán hogy tudok a közelükbe menni stb. ( ő városi), De azért ingyen tojás kellett volna neki, de én ezeket után pénzért adtam neki is.

2021. ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
81%

"néha szedek medvehagymát"

"(...)hogy ez milyen szégyen, hogy tudják a faluban, hogy mit csinálok, hogy adok el minden "füvet" ami az utamba esik"


Jól értem, hogy a medvehagymát a szabadban szeded? A vadon növőt? Lehet, hogy főleg ezt érzik cikinek, mert sok helyen még most is a legszegényebb, munkanélküli nyomorgók aprópénz-szerzési szokása a gyűjtögetett dolgok eladása/leadása. Gesztenye, bodza, gombák, füvek. Nem azért, mert ez alantas munka volna, hanem mert nekik van leginkább idejük és indíttatásuk ezzel molyolni, meg járni az erdőt. Pedig amúgy semmi szégyellnivaló nincs benne.


Vicces a barátod szüleinek a sápítozása :). A szemükben olyasmi lehetsz, mint a füvesasszony Cafrinka anyó a Szaffiból, aki a mocsár közepén lakik egy viskóban :'D. Ne aggódj, ez hülyeség!

A "mit beszélnek a faluban" tipikus dolog, üdv a kisfalvak világában, ahol a társadalmi elvárások sosem látott új szintjei és típusai forrázzák le az embert. Leszarom-tablettával kezelhető.

2021. ápr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek. Végzett gépészmérnök vagyok, és a párom szülei cseszegettek, hogy én az első utamba kerülő munkát elvállalom (egy nagyon jó ajánlat volt egy géptervező cégnél). Van sapka, nincs sapka :D ha nem dolgoznál, az lenne a baj.
2021. ápr. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan szólj be nekik, hogy Te meg arra vagy büszke, hogy nem kell férfitól függened.Soha ne ijedj meg anyóstól, ha a párod nem büszke ezért Rád, akkor annyit is ér. 44 N
2021. ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!