Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért akarja anyósom ennyire...

Miért akarja anyósom ennyire hogy legyen unoka?

Figyelt kérdés

Párommal 8 éve vagyunk együtt, ebből 3 éve házasok. Most tudtunk venni kertes házat amibe be is költöztünk, van egy két dolog ami javításra szorul. Anyósomnak már van két unokája a lánya felől. De már engem is zaklat hogy mikor szülők már végre, meg hogy ideje lenne, unokázni akar stb. Én mondtam neki hogy hiába vagyok 25 éves még nem érzem úgy hogy itt az ideje hogy babát szüljek. Párom már rászólt hogy fejezze már be, majd lesz valamikor. De csak azért is ezzel fagat, meg hozzánk vágta hogy így lenne lehetőségünk felvenni a baba várót. Mondtam neki hogy ezért nem szeretném szülni hogy ezt a hitelt felvegyük, úgy is vissza kéne fizetni így minek.

De amúgy a házasság előtt is ugyan ezt csinálta csak akkor a férjemet csesztette hogy mikor kéred már meg a kezét, akkor utánna hogy legyen már végre esküvő mert ő már nagyon szeretné. Ugyan ez a helyzet most is, csak itt a babával.

Nem szoktunk sűrűn találkozni, havonta 1x ebédre, de mikor felhív minket telefonon már egyből kezdi hogy na mikor lesz már baba.

Én már nagyon unom, hiába szólunk rá, nem hagyja abba. Szerintetek mit érdemes ilyenkor csinálni?


2021. ápr. 26. 14:44
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
95%
Leginkább a fia tudná meggyőzni, ha olyan a kapcsolatuk, hogy hanyagolja ezt a témát.Ha nem hallgat rá, akkor vagy megszakítjátok vele a kapcsolatot, vagy figyelmen kívül hagyjátok, hogy mit mond, és úgy csináltok, mintha meg se hallottátok volna.
2021. ápr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Próbálta már de nagyon nehéz eset, köszönöm szépen a válaszokat. Mondjuk tényleg már csak ezt tudjuk csinálni, hogy nem beszélünk vele egyáltalán.
2021. ápr. 26. 16:31
 13/31 anonim ***** válasza:
94%
Egyik füleden be, a másikon ki! Meg kell mondani, hogy nem aktuális, majd időben szóltok, ha minden kötél szakad, akkor durván, simán az is belefér, ha megmondjátok, hogy ha nem száll le a témáról, akkor nem beszéltek vele, nem mentek át. Amennyiben ezt be is tartjátok, akkor lehet ráébred, hogy túlzásba esett.
2021. ápr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
82%

Megmondanám neki, hogy amint utalja havonta a 300k forintot, akkor belekezdünk.


27/f

2021. ápr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
93%
Szépen finoman ketten egyszerre a fiával megmondani neki, hogy majd és ha nem hagyja abba a folyamatos kérdezősködést, akkor minden egyes alkalommal, előzetes figyelmeztetés nélkül leteszitek a telefont, vagy felálltok és eljöttök. Ezt következetesen be is tartani mindkettőtöknek. A 2. vagy 3.alkalom után rájön, hogy nem éri meg. Mást nem tudtok tenni.
2021. ápr. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem ért a szóból, kérdezd meg tőle, miért nem szül ő, ha ennyire babázhatnékja van.
2021. ápr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
36%

Azért ne ignoráld teljesen az anyóst, főleg ha már nagyon idős és rossz állapotban van egészségügyileg, netán kezdi elérni a demencia.


Heti 1-2 telefonhívást és havi 1 ebédet kibírtok, gondolom nem lakik közel így arra nem lehet számítani hogy besegítenek néha a gyerekvigyázásban, de ha mégis, akkor jó ezzel is számolni. (feltéve ha nem demens stb


Nyilván te ismered, én nem hallom milyen stílusban beszél, és mennyire erőszakos, szóval ha nagy butaságot mondtam akkor elnézést.

2021. ápr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
87%
#13 Oszt akkor mi van? Szüljön más óhajára-sóhajára? Nem tenyészkanca, unokázzon a másik kettővel a vénasszony. A női nemet pedig a hozzád hasonló agyatlan droidoktól kell félteni!
2021. ápr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
86%
Engem is folyton csesztetnek, mikor szülök már. Amikor már századszorra kérdezték, idegbajt kaptam, és jól leüvöltöttem a fejüket. Hatott,azóta se hozzák szóba. Majd szülök, ha jónak látom. N/28
2021. ápr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
22es ettől tartok én is hogy kiakadnék rá nem kicsit. 50eves amúgy anyósom 80km lakik tőlünk a férjével. Nem szeretném vele végleg megszakítani a kapcsolatot, de ez tőle már sok.
2021. ápr. 27. 00:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!