Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak hogy anyósom ne...

Mit csináljak hogy anyósom ne csak szeméttel etesse a gyereket?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sem vérvegán,szuperanya vagy dietetikus. Viszont figyelek arra hogy a gyerekeim mit esznek és ne csak üres kalóriák legyenek + só és cukor tonna számra. Most jöttek haza egy 5 napos nagyi-túráról. Mi volt a reggeli? Párizsis kenyér. Ebéd? Cukros paradicsomleves tükörtojással sült virsli sültkrumpli. 5 nap alatt egyetlen egyszer evett a gyerek zöldséget azt is ő kérte hogy a melegszendvics mellé kaphat-e egy kis paprikát... Nem a hússal van bajom( bár mi tartunk hús mentes minimum 1 napot a héten) hanem annak a minőségével illetve azzal hogy 5 nap alatt tényleg nem sikerült valami használhatót adni egy 6 éves gyereknek! Én sem chia magon és humuszon nőttem fel nem is ez az elvárás..

Igen próbáltam vele beszélni(0 reakció) sőt próbáltam kaját is küldeni régebben de hiába.



2019. nov. 11. 03:54
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
57%
Csak elfogadni tudod Ha már beszéltél vele róla , akkor veszett fejsze nyele, ha eddig nem változtatott, akkor már nem fog, legfeljebb megsértődik. Tudom nem vígasztal, de legalább olyat főzött, amit megevett a gyerek. Sajnos van ennél rosszabb, volt hogy mi pacalt kaptunk, nem baj, hogy nem szerették se a gyerekeim, (kettő 5 év alatti)se én, fő, hogy a férjem szereti, én meg sose főzök.
2019. nov. 11. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
78%
Jézusom normális kajával etete gyereket mert hogy ezek teljesen normális kaják ,nem hallt bele még senki ,nem édeségel ,ennél eszik majd ezerszer rosszabbat az iskolában,és eszik rosszabbat az oviban.
2019. nov. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
79%
Hidd el, van ettől rosszabb is. Anyukám annak idején elvitte a pár éves bátyámat az anyjához, ahol ebédre csak kenyeret kapott magában. Mert ugye az ebédet el kellett volna készíteni, a kenyeret megkenni... Na és a bátyám nem volt a kedvenc unokája...
2019. nov. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
98%
Semmit. Nincsenek ott annyit, hogy ez érdemben befolyásolja az egézsségüket. Táborba is fognak menni. Na akkor majd leshetsz, mit kapnak enni.
2019. nov. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
65%

Az a pár nap változatos kaja még jót is tesz nekik, így legalább nem mindíg azt az egyoldalú kaját eszik amit te adsz nekik.

De amúgy meg nem annyira rossz a cukor meg a só mint azt a médiába tömik az emberbe.

Túl van tolva ez hülyeség.

2019. nov. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
96%

Ha ritkán van ott , nem lesz semmi baja. Az oviban miket esznek? Nálunk minden nap van hús, 2 hetente egyszer"hal" ( halrudacska v halpogácsa). Ma pl. reggeli: tea, párizsi, margarin, kenyér, ebéd: korhelyleves, piskótakocka csokiöntet, uzsonna: kockasajt, kifli

Szinte minden nap ilyen minőségű, van néha gyümölcs és zöldség az uzsonna mellé.

2019. nov. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem túlreagálod.
2019. nov. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
89%
Pontosan mi a baj a párizsis kenyérrel, paradicsomlevessel, tükörtojással, sült virslivel és suktkrumplival? Nem ezeket eszi a gyerek mindennap, hidd el nem hal bele.
2019. nov. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
86%
Semmi problémát nem látok ezekben, amiket felsoroltál.
2019. nov. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
91%

Egy kicsit túlreagálod, de a te gyereked, szíved joga.

Ahogy többen írták, nem látok én sem problémát abban, hogy párizsis kenyeret eszik a gyerek, de ha azt szeretnéd, hogy arra a pár napra amíg ott van, egyen reggelire zöldséget, vigyél. Mondd meg a mamának, hogy ezeket nagyon szereti (nyilván olyat vigyél, amit szert), és a gyereknek is van szája, tudja azt mondani, hogy mama kérnék egy almát, vagy paprikát, nem?

:)

Emiatt kár ennyit feszkózni

2019. nov. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!