Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csinálja ezt velem anyósom?

Miért csinálja ezt velem anyósom?

Figyelt kérdés

Mindig kedveltük egymást anyósommal, sosem vitáztunk.

De mióta össze költöztem párommal azóta nagyon megváltozott.

Mikor legelsőnek feljött hozzánk, azt megnézni hogy mi hogyan rendezkedtünk be, már elkezdett nekem okoskodni hogy ő másképp rendezte volna be a lakást. Mikor benézett a kamrába akkor is mondta hogy ő nem így pakolt volna oda be. Végig nézte a szekrényeket és kérdőre vont hogy ez ez meg miért ide van rakva. Akkor utánna hogy minek van ennyi poharam. Utánna azt nézte hogy poros-e a pult. Megnézte a szekrényeket és rendesen kiakadt hogy mi az hogy az én ruháim több helyet foglalnak. Akkor utánna leszidott hogy miért a fia asztalán festek. Mikor elment megjegyezte hogy ráférne egy takarítás a lakásra.

Amúgy én a szüleimtől úgy jöttem el hogy nem tudtam főzni, de magamtól megtanultam.

És utánna azzal piszkált anyósom hogy én egyáltalán tudok főzni. Mondtam neki hogy valamennyire tudok. Mikor vittünk nekik paprikás krumplit kóstolóba rendesen leszidott hogy minek hoztam, én szerintem ők nem tudnak enni vagy mi. És erre mondtam neki hogy de ezt a fiad főzte, akkor meg mondta ja hát az más azt meg kell kóstolni. Meg akkor mérgelt fel, mikor leégettem a paprikás krumplit véletlenül, még beszól hogy csak a kezdők járnak így. Köszi. Akkor utánna csináltam marha pörköltet akkor megszólalt hogy ő ennél sokkal jobbat csinál.

Amúgy hozzájuk két hetente kötelező ebédre menni, ha nem megyünk akkor hiszti van. Most hétvégén nem voltam náluk ebédelni. És a páromat fagatta velem kapcsolatban, hogy én szoktam-e főzni, meg hogy egyáltalán ő megeszi. Erre párom mondta neki hogy igen szokott főzni és finoman, erre mondta neki az anyja hogy nála nem jobban, mert az ő főztje azért különlegesebb.

Szóval nem tudom mi a baja neki. Eddig azt hittem hogy bír, meg hogy jó lesz a kapcsolatunk erre ezeket csinálja, egyszerűen fogalmam sincs hogy miért.

Szerintettek mi lehet a baja?


2021. máj. 3. 10:32
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
98%
Mondjuk nekem is anyám négyszer mondta el fél óra alatt, hogy ő nem ilyenre festette volna a hálószobát (amikor feljött az új lakásunkba). Nem tudom, mire jó ez, én nem ő vagyok, szóval...
2021. máj. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
67%
Engem az érdekel, a párod hogy főz?
2021. máj. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
89%

Ilyet csak azzal lehet meg tenni aki engedi.

Nálam nem nézett volna be se a kamrába se a ruhászekrénybe. Nem is értem.

Arra meg, hogy ő hogyan és mit hova pakolt volna azt válaszóltam volna, hogy itt mi lakunk, én én vagyok, nekem kell megfelelnie meg páromnak,és nekünk így jó.

Szapulja a főztöd? Nos anyuka gondolom őn sem úgy született, hogy egyből szakács volt.. Van internet. Vannak kezdő videók, ne aggódjon nem fogunk éhen halni, végső soron tudunk rendelni is..

Nincs olyan, hogy KÖTELEZŐ menni. Mi ez? Dedo? Felnőtt saját keresettel rendelkező pár vagytok. Hisztizik? Hisztizzen. Ideje felfognia, hogy a gyereke felnőtt és kirepült.

Nem kell folyton folyvást a szülők seggében lenni.. Se megfelelni nekik.

Ha moat nem húztok határt nagyon megfogjátok szívni.

2021. máj. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
97%

25# de ő nem tapasztalatot ad át hanem csak simán leszólja a masikat. En pl elfogadom anyamtol meg anyosomtol is ha normalisan elmond, vagy tanacsol valamit. De a hurrogasra, leszólásra nem vagyok vevő. Azt sem vitatom ha jobbak valamiben, de amit a kerdezo anyosa csinal siman felvagas. Mas nőknek van elete a főzésen kívül is, meg esetleg értenek mashoz is. Mintha a fia éhen halna a főztje nélkül..eszem megall.

Most meg le lehet allitani szerintem. Ha nyitogatja a szekrenyt ra kell szólni, hogy fejezze be rs kesz. Nem tudom mit szólna ha ti is elkezdenétek ugyanezt.

2021. máj. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
97%
Ez full féltékenység anyuci részéről. Az anyja verseng veled. A párodnak kell kizárnia ebből a versenyből. Értesd meg vele, hogy anyuci pici fiának lenni vér ciki, amíg hagyja, hogy az anyja kritizálja az életviteleteket, addig elismeri, hogy kontrollt gyakorolhat fölöttetek, elsősorban fölötte, és amíg ez zajlik, addig ő nem felnőtt férfi, csak egy gyerek. Ha egy külön élő, önálló párkapcsolattal rendelkező férfi, akkor ezt nem tűrheti. Egyébként te is leültetheted anyucit és szépen elmondhatod neki mindezt, meg azt is, hogy fejezze be, csak az a helyzet, hogyha ezt neked kell megtenni a párod helyett, mert ő nem képes t.köt növeszteni, akkor minek vagy vele?
2021. máj. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Figyelj oktató videókat nem nézek főzés terén mert a fele se jó.

Anyukám szokott segíteni főzni, meg is kóstolja a főztöm. De ez nő nem segít semmit, csak okoskodik hogy ő nem így csinálja, még csak meg sem kóstolja ő kelme.

2021. máj. 3. 16:17
 37/39 A kérdező kommentje:
Amúgy megmondtam páromnak hogy hozzánk nem jöhet fel az anyja,. azért fölösleges hogy nézze hogy mi hol van.
2021. máj. 3. 16:18
 38/39 anonim ***** válasza:
0%

ő nem tapasztalatot ad át


az megvan, hogy a klérdező már azt is beleszólásnak veszi, ha az anyósa annyit mond, ő nem így csinálta volna? Képzeld el, ha azt meri mondani, szerint így vagy úgy jobb lenne...

2021. máj. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
96%
Nekem is az a tapasztalatom hogy határozottan rá kell förmedni és többet nem mer beugatni. Na nem is igazi anyósom, mert csak após felesége, de olyan beszólásokat engedett meg magának, amit senkitől sem tűrök el. Engem a kezdetektől utál ahogy belépett a famíliába. Kitalálta, hogy anyukám direkt nem köszönt neki a piacon, holott csak nem vette észre. Mindig köszönt neki előtte is utána is, úgy is, hogy a nagyasszonyaki 10 évvel fiatalabb nem köszönt vissza neki,sőt olyan megjegyzéseket tett neki köszönés helyett, hogy nézd már ez megtanult köszönni. Aztán máskor is állítólag nem köszönt neki anyukám a Lidlben és jött oda hozzám másnap nyálcsorogva, mert azt hitte megteheti, hogy üzenem anyádnak, hogy tanuljon meg köszönni. Felment bennem a pumpa és ráordítottam, hogy anyám biztos nem vette észre legközelebb talán rá kell köszönni és nem vagyok postás hogy üzeneteket adjak át, majd nőiesen becsaptam az ajtót.😁 Utána meghúzta magát, annyira, hogy nekem se köszönt, engem nem izgatott.
2021. máj. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!