Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csinálja ezt velem anyósom?

Miért csinálja ezt velem anyósom?

Figyelt kérdés

Mindig kedveltük egymást anyósommal, sosem vitáztunk.

De mióta össze költöztem párommal azóta nagyon megváltozott.

Mikor legelsőnek feljött hozzánk, azt megnézni hogy mi hogyan rendezkedtünk be, már elkezdett nekem okoskodni hogy ő másképp rendezte volna be a lakást. Mikor benézett a kamrába akkor is mondta hogy ő nem így pakolt volna oda be. Végig nézte a szekrényeket és kérdőre vont hogy ez ez meg miért ide van rakva. Akkor utánna hogy minek van ennyi poharam. Utánna azt nézte hogy poros-e a pult. Megnézte a szekrényeket és rendesen kiakadt hogy mi az hogy az én ruháim több helyet foglalnak. Akkor utánna leszidott hogy miért a fia asztalán festek. Mikor elment megjegyezte hogy ráférne egy takarítás a lakásra.

Amúgy én a szüleimtől úgy jöttem el hogy nem tudtam főzni, de magamtól megtanultam.

És utánna azzal piszkált anyósom hogy én egyáltalán tudok főzni. Mondtam neki hogy valamennyire tudok. Mikor vittünk nekik paprikás krumplit kóstolóba rendesen leszidott hogy minek hoztam, én szerintem ők nem tudnak enni vagy mi. És erre mondtam neki hogy de ezt a fiad főzte, akkor meg mondta ja hát az más azt meg kell kóstolni. Meg akkor mérgelt fel, mikor leégettem a paprikás krumplit véletlenül, még beszól hogy csak a kezdők járnak így. Köszi. Akkor utánna csináltam marha pörköltet akkor megszólalt hogy ő ennél sokkal jobbat csinál.

Amúgy hozzájuk két hetente kötelező ebédre menni, ha nem megyünk akkor hiszti van. Most hétvégén nem voltam náluk ebédelni. És a páromat fagatta velem kapcsolatban, hogy én szoktam-e főzni, meg hogy egyáltalán ő megeszi. Erre párom mondta neki hogy igen szokott főzni és finoman, erre mondta neki az anyja hogy nála nem jobban, mert az ő főztje azért különlegesebb.

Szóval nem tudom mi a baja neki. Eddig azt hittem hogy bír, meg hogy jó lesz a kapcsolatunk erre ezeket csinálja, egyszerűen fogalmam sincs hogy miért.

Szerintettek mi lehet a baja?


2021. máj. 3. 10:32
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
95%
Az, hogy körülnéz, egy dolog. De az hogy belenéz a szekrényekbe például, meg egy másik. Az én anyósom is körülnézett, amikor beköltöztünk a házunkba, de nem nyitogatta ki a szekrényeket, nem kezdett el okoskodni, hogy rendeztem el a dolgokat.
2021. máj. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Én amúgy sem szeretem hogy ha hozzám ahol én lakom, feljön valaki vendégségbe hogy azt nézi hogy nálunk mi van.

Nem vagyok gyáva, csak nem akarok rontani tovább a helyzeten. Csak arra voltam kíváncsi hogy mi lehet a baja.

2021. máj. 3. 11:08
 23/39 anonim ***** válasza:
69%
19, ez hülyeség, ne haragudj.
2021. máj. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 Tepfal ***** válasza:
96%

Olyan értelemben semmi "baja" nincs, hogy ezt nem azért csinálja, mert te vagy a párod bármit rosszul cselekedtetek volna. Sőt, azt sem jelenti, hogy téged nem kedvel. Ez csakis róla szól, hogy "elveszíti" a fiacskáját, és főleg azt az érzést, hogy ő a háziasszony, aki mindent tud, aki a legjobb háztartást vezeti, aki a legjobban főz, stb. A férjednek eddig ő volt az etalon, most meg valószínűleg te leszel, ezt nem bírja elviselni, mutatni akarja, hogy ő jobb. Gyerekes viselkedés.

Egy dolgot tudtok csinálni, hogy határozotton kijelölitek a saját határaitokat, és ezt betart(at)játok. Ha fontos neki a fia és egy csöpp esze is van, akkor alkalmazkodni fog, ha pedig nem, akkor jobban jártok, hogy egy mérgező emberrel megszakad a kapcsolat. De nagyon fontos, hogy erről a pároddal beszéljetek, hiszen az ő anyukája, a kapcsolatotok könnyen megromolhat, ha a pároddal nem vagytok egy lapon, főleg, ha az anyja majd ellened próbálja hangolni, amikor látja, hogy már nincs úgy rászorulva a fiacskája.

2021. máj. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
18%

Azért örülök, hogy az én anyósom bátran elmondhatja a véleményét, nem lesz kibeszélve idegenekkel a gyakorin. Nem szeretnék olyan életet, ahol mindenkinek tapsolni kell, bármit és bárhogy csinálok, akkor is, ha az ócska, hibás, felesleges, stb.

Elmondja, hogy jobban főz? Jó eséllyel ez nem is vitatható, lévén épp most tanulsz főzni, ő meg évtizedek óta csinálja. Miért ne beszélhetne ilyenről a fiával??? Miről beszélhetnek, elárulod?

Ha nekem mondaná anyós, hogy máshogy pakolt volna a kamrába, nem itt rinyálok, hanem átgondolom, hogy 40 évvel több tapasztalata van nálam, lehet, hogy jó ötletet adott.

2021. máj. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
22%
Az utána egy N.
2021. máj. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
2%
25-ösnek 1000 pacsi.
2021. máj. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom te hogy vagy vele, de bárki jön hozzánk vendégségbe, nem szokta nyitogatni a szekrényajtókat és mindenhová benézni. Én már eleve ezért szóltam volna, hogy otthon ellenőrizgesse a ruhásszekrényt. Mondjuk én eleve szókimondó vagyok és nem érdekel utána a duzzogás.


Anyósod meg azért csinálja ezt, mert megteheti és hagyjátok neki.


Eleve ezt a kéthetente kötelező átjárkálást sem értem, én imádom anyukámat, jó a viszonyunk, de van programunk és életünk a férjemmel, nem járok át kéthetente kötelező jelleggel kajálni másokhoz.


Beszélj a pároddal, hogy állítsa le az anyját. Ha nem hatásos, akkor szólj rá te!

2021. máj. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
Anno az én anyósom az összeköltözés után azt vette zokon, hogy a fia már nem hordja hozzá a szennyest, hogy kimossa (kollégiumból mentünk albérletbe). Azt mondta, hogy "Amíg ennek a gyereknek van anyja, addig annak kell rá mosnia!" Eszméletlenül kiakadt, mikor azt válaszoltam neki, hogy a fia egy Férfi, akinek nem szakad le a keze, ha be kell pakolni a mosógépet. Egy életre lerendeztük ezzel a kérdést.
2021. máj. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
96%
Az én anyósom is ilyen felfogású volt. Egyszer kedveskedni akartam páromnak, és megsütöttem a kedvenc ételét. Fiacska ránézett: "az anyukám nem így csinálja". Soha többet nem főztem neki. Mondom majd akkor anyád főz neked. Nem sokra rá szakítottunk, nem bírtam őket elviselni.
2021. máj. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!