Mi volt a baja?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó hogy gyomor problémákkal küzdök, refluxom lett 22evesen. És eléggé le van korlátozva hogy mit ehetek a gyomorsav túltengés miatt. Nem ehetek zsíros, fűszeres és csípős ételek, és továbbá kerülnöm kell a szénsavas üdítőket, az alkoholt és a kávét. Ezt szépen be is tartom.

De viszont most anyósom nagyon felmérgelt. Múlt hétvégén történt, meghívtak minket egy családi ebédre. Anyósomnak mondtam még előtte pár nappal hogy ha kérhetem főzne olyan ételt amiben a fent leírtak nincsenek a gyomor problémám miatt. Azt mondta hogy rendben úgy lesz. Erre mikor ebédre került a sor, bab gulyás volt és fűszeres húsok, sült krumpli. Meg kínált alkohollal, pedig tudja hogy most nem ihatok. Ugye én nem ettem semmit sem, mert ebéd után úgy is vissza jött volna. Erre Anyósom megkérdezte hogy miért nem ettem semmit, én ekkor mondtam neki hogy gyomor problémával küzdők, de szóltam róla direkt. Ekkor elkezdi ja hát őt ez nem érdekli, ő nem fog külön főzni csak azért mert ilyen bajom van.

Nem tudom hogy akkor miért volt ilyen, a férjem is kérdezte tőle hogy miért volt ilyen, erre annyit mondott az anyja hogy őt nem érdekli az én problémám, ő nem fog az én kedvemért mást főzni.

Nagyon rosszul esett ez anyóstól. Mert hogy ha akkor nem-et mond, akkor megértettem volna, de így.

Nem tudom hogy miért csinálta.


2021. máj. 12. 00:03
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
90%
Sok pasi szarik rá miért van 85 féle főzve otthon. Lehet azt se tudja h beteg vagy amilyen figyelmes
2021. máj. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
94%
De minek mondta elotte hogy akkor ugy foz? Ez olyan k.csog dolog...akkor mondta volna elore h figyi le.szrom...meg az is jobb lett volna.
2021. máj. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
93%
El se tudom képzelni milyen lehet egy ilyen anyós. Én is refluxos vagyok + laktózérzékeny, eddigi barátaim anyukájuk nem tudták hogy ugráljanak hogy jól főzzenek nekem emiatt, már ez volt kellemetlen nekem hogy így ugrálnak :)) A pasiról is meglenne a véleményem... #6.
2021. máj. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
89%

A férjed igazán mondhatott volna valamit zabálás helyett...

Pár hete kihúzták az egyik bölcsességfogamat. Ugye ilyenkor 4-5 napig nem lehet tejterméket és tojást fogyasztani, alkoholt inni, apró szemcsés dolgokat enni. Anyósomék meghívtak minket ebédre. Mondtam, hogy mi a helyzet, mondta hogy semmi gond, majd úgy főz.

Megérkeztünk, alkohol tukmálás... A menü tárkonyos raguleves, bakonyi, sajttal-sonkával töltött rántott hús és rizs. Mikor megláttam, hirtelen nem is tudtam mit mondani. A férjem kérdezte hogy és én mit fogok enni. Erre az anyja azt mondta, hogy a nokedliben nincs tej, azt ehetem (tojás az persze van xd). A férjem kézen fogott és eljöttünk egy szó nélkül.

Ha nem áll ki melletted, nincs értelme a kapcsolatnak, mert egész életedben anyós játékszere leszel...

2021. máj. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyen pasit anyuci úgy rángatja ahogy akarja, mert ugrik neki mint a barom, sosem fog kiállni a feleségéért, mert jaj anyu.... Felőlem maradhatna az anyja seggében élete végéig.
2021. máj. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
72%
14 , lehet egyszerubb lett volna elmondani hogy mit ehetsz, nem azt hogy mit nem.
2021. máj. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos nem anyóssal van a fő probléma, hanem a férjeddel. Ha ennyire figyelmetlen / nem érdekli, hogy te nem ehetsz semmit, akkor ott nagyon nagy gond van.
2021. máj. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
78%

#16

Nem hiszem, hogy a tejtermék, tojás, apró szemcsés étel hármas olyan megjegyezhetetlen. De ha mégis, akkor az én hibám hogy semmibe vesznek. :)

2021. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
92%

Anyósod passzív-agresszív, és oké, akkor nem főzzön rád. NEM köteles, de szóljon már előre, bakter!


A férjed meg papucs. ;)

2021. máj. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
87%

Én biztos, hogy a menüt látva felálltam volna és elköszönök.

Ha kérdezik, hogy "De hát miért?"

Akkor megmondtam volna, hogy

"A refluxommal nem éhezhetek, ezeket meg nem ehetem, de ezt jeleztem előre!"

Aztán többet nem mennék, de nagy valószínűséggel nem is kellene, mert a pasi is repülne ezzel a viselkedéssel.

(Egyébként anyós vagyok)

2021. máj. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!