Mi volt a baja?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó hogy gyomor problémákkal küzdök, refluxom lett 22evesen. És eléggé le van korlátozva hogy mit ehetek a gyomorsav túltengés miatt. Nem ehetek zsíros, fűszeres és csípős ételek, és továbbá kerülnöm kell a szénsavas üdítőket, az alkoholt és a kávét. Ezt szépen be is tartom.

De viszont most anyósom nagyon felmérgelt. Múlt hétvégén történt, meghívtak minket egy családi ebédre. Anyósomnak mondtam még előtte pár nappal hogy ha kérhetem főzne olyan ételt amiben a fent leírtak nincsenek a gyomor problémám miatt. Azt mondta hogy rendben úgy lesz. Erre mikor ebédre került a sor, bab gulyás volt és fűszeres húsok, sült krumpli. Meg kínált alkohollal, pedig tudja hogy most nem ihatok. Ugye én nem ettem semmit sem, mert ebéd után úgy is vissza jött volna. Erre Anyósom megkérdezte hogy miért nem ettem semmit, én ekkor mondtam neki hogy gyomor problémával küzdők, de szóltam róla direkt. Ekkor elkezdi ja hát őt ez nem érdekli, ő nem fog külön főzni csak azért mert ilyen bajom van.

Nem tudom hogy akkor miért volt ilyen, a férjem is kérdezte tőle hogy miért volt ilyen, erre annyit mondott az anyja hogy őt nem érdekli az én problémám, ő nem fog az én kedvemért mást főzni.

Nagyon rosszul esett ez anyóstól. Mert hogy ha akkor nem-et mond, akkor megértettem volna, de így.

Nem tudom hogy miért csinálta.


2021. máj. 12. 00:03
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
89%
Férfiként mondom, hogy a párod eléggé idiótán reagált. Én a helyedben megkérdezném, hogy miért nem állt ki melletted.
2021. máj. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell ezzel foglalkozni. Vannak emberek, akik alig vannak tekintettel másokra, még az is lehet, hogy az ő főztje fumigálásának vette a szavaidat és úgy érezte, hogy neki van joga megsértődni.
2021. máj. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
90%
Anyósod sutyerak, a férjed még nagyobb. Ez direkt volt, különben minek mondta volna, h figyelembe veszi a baját. Ha nem akar külön bebaszarintani egy szelet húst egy serpenyőbe meg mellé megfőzni két szem krumplit, mondja azt. Ennyi. Nem játszmázni, meg mártírkodni. A férjed meg egy külön tapló, nekiállt enni és kicsit sem zavarta, h neked nincs semmi? Nem semmi. Szép kis famíliát sikerült leakasztani.
2021. máj. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
86%

Nekem égne a fejem a szégyentől, ha valaki, akit meghívunk ebédelni, éhezve üldögélne mellettünk, miközben mi jó étvággyal eszünk.


Így, hogy tudott róla anyósod, hogy mi a helyzet, felfogta, és még meg is ígérte, hogy tekintettel lesz rád, nehéz elhinni, hogy nem szándékos volt, amit csinált.


Ha én kerültem volna ilyen helyzetbe úgy, hogy anyukám csinálja ezt a párommal, akkor amikor ez kiderült volna az asztalhoz ülve, először megkérdeztem volna, hogy emlékszik-e a pár nappal ezelőtti beszélgetésükre. Utána megkérdeztem volna volna, hogy mit ígért meg ezzel kapcsolatban. Esetleg még megkérdeztem volna, hogy melyik étel nem zsíros és/vagy fűszeres azok közül, amit készített.


Aztán végül, még mielőtt egy falatot ettem volna, kedvesen, normális hangnemben megköszöntem volna anyunak a meghívást, hogy ennyit fáradozott a bab gulyás, a fűszeres húsok és a sült krumpli elkészítésével. Jó étvágyat kívántam volna neki meg a család többi tagjának, és további szép napot, és azt mondtam volna, hogy mi most akkor elköszönünk, mert meghívom valahova a páromat ebédelni, mielőtt hazamegyünk.


És ezt megcsináltam volna akkor is, ha 5 km-ről utaztunk hozzájuk, és akkor is, ha 300 km-ről.


Milyen egyébként a viszonyod az anyósoddal?


Nehéz elképzelni, hogy egy alapvetően harmonikus, békés anyós-megy viszony esetén valaki ilyet csináljon, hacsak nem demens esetleg, és két nap után nem emlékezett arra, hogy mi van veled étkezés terén. De a leírtak alapján gondolom, nem ez a helyzet.


Ha időnként előfordult esetleg valami kisebb-nagyobb nézeteltérés, konfliktus, stb., akkor a férjed hogyan viselkedett? Kiállt melletted ilyen helyzetekben?

2021. máj. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
83%
Még az jutott eszembe, hogy nyilván nem szúrsz ki magaddal és eszel olyat, amitől rosszul leszel, de ha ez szándékos volt ez az anyósod részéről - és nagyon úgy tűnik a leírtak alapján - akkor megérdemelte volna, hogy egyél, aztán lerókázd a kedvenc szőnyegét, vagy a kanapét, vagy sugárban hányjál a babgulyásos tálba.
2021. máj. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
85%
Direkt szemétkedni akart. Vannak ilyen emberek. Sajnállak téged, nem semmi, hogy így végig ülted . Nade,hogy a férjed is,az kemény...Legközelebb el se menj. Erről azért beszélj a férjeddel.
2021. máj. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonymousreview60 ***** válasza:
80%

"Mi volt a baja?" Anyósodnak? Semmi, csak sz@rik rád. Megígérte, mert kellett, oszt ennyi. Legközelebb viszel magaddal kaját és azt eszed látványosan. Vagy nem mész.

A férjednek? Az, hogy papucs. Azt kellett volna tennie, hogy nem eszik ő sem semmit, csak ha neked megengedett kaja is van.

A férjed felé jogos elvárásod, hogy álljon ki a te érdekeidért is. Akár a saját véreivel szemben is. Ez egy kínos téma lesz, de meg kell beszélnetek. Ha ezt a kiállást nem akarja teljesíteni, az nem sok jót sejtet. A házasság beálltával te vagy/kel legyél neki a legfontosabb.

2021. máj. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
89%

A párom családjánál nagy kedvenc a birkapörkölt, családi összejöveteleken gyakran az van. Én utálom 😅 De mindig a pörkölt előtt van leves, utána pedig sültek, sütik. Sose maradtam éhen. Alap kellene, hogy legyen, hogy odafigyelsz arra, akit meghívsz. Különösen, ha meg is ígéred neki hogy figyelsz rá...

A férjed meg... áh. Nem is értem. A párom este 9kor elindult biciklivel boltba, mikor véletlenül az utolsó zsömlét ette meg, így nem maradt nekem. (Mondtam hogy nem kell, de nála alap, hogy odafigyel a párjára, ahogy nálam is.)

2021. máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
80%
Remélem már írod a válási papírokat.
2021. máj. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
18%

Én valahogy téged sem értelek és anyósodat sem.

Anyósod alkohollal kínált - megmondod, köszönöm nem kérek- mi ebben a felháborító.

A 2. Nagyon elgondolkodtam azon, hogy fűszer és zsiradék nélkül milyen ételt lehet megfőzni. Lehet, hogy anyósodsem tudja! Lehet azt hitte, hogy kevesebb fűszerrel főz és az akkor neked is jó lesz.


Mért nem mondtad meg konkrétan, hogy mit ehetsz és addig egyeztettek, amíg nem találjátok meg azt az ételt amit ő is el tud készíteni és te is meg tudsz enni.

Egyébként többet nem mész és kész!

Vagy ha ennyire szigorú a diétád, akkor mért nem viszel magaddal ennivalót.

2021. máj. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!