Mi volt a baja?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó hogy gyomor problémákkal küzdök, refluxom lett 22evesen. És eléggé le van korlátozva hogy mit ehetek a gyomorsav túltengés miatt. Nem ehetek zsíros, fűszeres és csípős ételek, és továbbá kerülnöm kell a szénsavas üdítőket, az alkoholt és a kávét. Ezt szépen be is tartom.

De viszont most anyósom nagyon felmérgelt. Múlt hétvégén történt, meghívtak minket egy családi ebédre. Anyósomnak mondtam még előtte pár nappal hogy ha kérhetem főzne olyan ételt amiben a fent leírtak nincsenek a gyomor problémám miatt. Azt mondta hogy rendben úgy lesz. Erre mikor ebédre került a sor, bab gulyás volt és fűszeres húsok, sült krumpli. Meg kínált alkohollal, pedig tudja hogy most nem ihatok. Ugye én nem ettem semmit sem, mert ebéd után úgy is vissza jött volna. Erre Anyósom megkérdezte hogy miért nem ettem semmit, én ekkor mondtam neki hogy gyomor problémával küzdők, de szóltam róla direkt. Ekkor elkezdi ja hát őt ez nem érdekli, ő nem fog külön főzni csak azért mert ilyen bajom van.

Nem tudom hogy akkor miért volt ilyen, a férjem is kérdezte tőle hogy miért volt ilyen, erre annyit mondott az anyja hogy őt nem érdekli az én problémám, ő nem fog az én kedvemért mást főzni.

Nagyon rosszul esett ez anyóstól. Mert hogy ha akkor nem-et mond, akkor megértettem volna, de így.

Nem tudom hogy miért csinálta.


2021. máj. 12. 00:03
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
90%

Biztos én vagyok fordítva bekötve, de ha csak a barátokat hívjuk meg, akkor is figyelünk arra, hogy aki vega annak is legyen mit ennie és inkább 2-3 féle kaját csinálunk, hogy minrenki tudjon enni. :D


Szerintem teljesen alap, hogy ha valakit meghívok vendégségbe, akkor tekintettel vagyok rá amikor főzök.


Anyósod kretén, a férjed szintén. Szóval én nem mennék többet.

2021. máj. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
92%
Legközelebb odarendelek magamnak valami könnyű kaját és mindenki orra előtt szépen, komótosan, kiélvezve elfogyasztom. Ugyanezt csinálták veled is. Egyébként komolyan, hogy tudsz együtt lenni olyan férfival, aki ennyire szarik rád és nem áll ki érted? És még hozzá is menni feleségül?
2021. máj. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
80%
Vagy ha ők jönnek, csupa ilyen refluxbarát kaját csinálok, ha meg nekik nem tetszik, csak annyit mondok, hogy a) hozzanak szendvicset, b) van egy étterem a közelben, oda lehet menni.
2021. máj. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
16%

Én, mint aki évek óta küzdök ilyen problémákkal inkább az anyósnak adnék igazat. Nagyon nehéz a diéta, mivel ez nem egy gyógyítható betegség úgysem fogod életed végéig betartani.. Gondolom kapsz rá gyógyszereket, renniet is vihetsz magaddal és pár alkalommal ki lehet bírni a fűszeres ételeket. Több orvosnál is jártam, a nagyon olajos ételeket kell kerülni, csípőset, kávét meg alkoholt.

Egy tál babgulyás bőven belefért volna, attól nem nagyon fog égni a gyomrod, főleg ha kenyérrel eszed.

2021. máj. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
14%
Én is eszek mindent, egyedül a laktózmentes diétát tartom, de vannak laktózmentes termékek, így nem vészes. De sima tejföllel is megeszem a babgulyást, semmi bajom tőle, egy tányérnyitól. Csípőst, fűszerest meg eleve nem szeretem.
2021. máj. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 Katona Dius ***** válasza:
89%
Bocs, #24. Hasonló gondokkal küzdök. Egy babgulyástól is tudok olyan rosszul lenni. Tudom, mert nagyon szeretem és néha elcsábulok xD
2021. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
84%

#24


"....mivel ez nem egy gyógyítható betegség..."


Tévedések sorozata!

1)

A reflux nem önálló betegség, hanem valami emésztőrendszeri szerv máj, epe,hasnyálmirigy, gyomor, esetleg belek) megbetegedésének a TÜNETE.

Ha az alapbajt megtalálják elmúlik a reflux.

2)

A reflux lehet bakteriális fertőzés (helicobacter pylori) következménye, egy erre kifejlesztett antibiotikum kúra után nyom nélkül eltűnik.


A hozzászólásod többi részét - fűszeres ételek, élen a babgulyással - nem minősítem, azt a többiek már megtették!

2021. máj. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
85%

Bunkó volt az anyós, nem is kérdés. Főleg, hogy megígérte, aztán tojt a fejedre.

Amúgy refluxos vagyok én is. Vagy ne menj többet, vagy vigyél mindig Salvust, csodát tesz, komoly.

2021. máj. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
90%

A babgulyás kifejezetten nehéz étel, még egy nem refluxos ember számára is. Én bírom, de idős szüleim, akiknek az epéjük, gyomruk már kevesebbet bír, biztos puffadnának tőle. És van, aki fiatalon sem bírja a nehéz ételeket, ezt el kell fogadni.

A fűszeres hús nem tudni, pontosan milyen lehetett, de a sült krumpli tartok tőle, hogy olajban sült krumplit jelent. Az megint nehéz étel. Ha főtt krumplit csinált volna helyette, és kisütött volna néhány natúr hússzeletet (vagy párolva készítette volna el), máris lett volna mit ennie a kérdezőnek.

Ahogy végigolvastam a menüt, az volt a benyomásom, mintha az anyós - miután megtudta, milyen problémája van a menyének - direkt olyanokat sütött-főzött volna, amiket jó eséllyel nem tud megenni a menye. Nehéz elhinnem, hogy véletlen lett babgulyás, meg olajban sült krumpli, mikor a menye direkt szólt, hogy refluxos.

2021. máj. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
90%
Azért férjed is megér egy misét. Nem tudja hogy mi a bajod vagy csak tojik rad?
2021. máj. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!