Mi volt a baja?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó hogy gyomor problémákkal küzdök, refluxom lett 22evesen. És eléggé le van korlátozva hogy mit ehetek a gyomorsav túltengés miatt. Nem ehetek zsíros, fűszeres és csípős ételek, és továbbá kerülnöm kell a szénsavas üdítőket, az alkoholt és a kávét. Ezt szépen be is tartom.

De viszont most anyósom nagyon felmérgelt. Múlt hétvégén történt, meghívtak minket egy családi ebédre. Anyósomnak mondtam még előtte pár nappal hogy ha kérhetem főzne olyan ételt amiben a fent leírtak nincsenek a gyomor problémám miatt. Azt mondta hogy rendben úgy lesz. Erre mikor ebédre került a sor, bab gulyás volt és fűszeres húsok, sült krumpli. Meg kínált alkohollal, pedig tudja hogy most nem ihatok. Ugye én nem ettem semmit sem, mert ebéd után úgy is vissza jött volna. Erre Anyósom megkérdezte hogy miért nem ettem semmit, én ekkor mondtam neki hogy gyomor problémával küzdők, de szóltam róla direkt. Ekkor elkezdi ja hát őt ez nem érdekli, ő nem fog külön főzni csak azért mert ilyen bajom van.

Nem tudom hogy akkor miért volt ilyen, a férjem is kérdezte tőle hogy miért volt ilyen, erre annyit mondott az anyja hogy őt nem érdekli az én problémám, ő nem fog az én kedvemért mást főzni.

Nagyon rosszul esett ez anyóstól. Mert hogy ha akkor nem-et mond, akkor megértettem volna, de így.

Nem tudom hogy miért csinálta.


2021. máj. 12. 00:03
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem egyáltalán nem volt korrekt tőle, főleg azért mert te szóltál neki előre, hogy mi a helyzet. A férjednek jól le keleltt volna teremtenie.
2021. máj. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
84%
Aki a Rennie-t, meg a szódabikarbónás vizet írja, annak tuti az életben nem volt még erős gyomorsava. Ezek semmit nem érnek. Nekem is volt olyan erős gyomorsavam, hogy begyulladt tőle a nyelőcsövem, hetekig nem tudtam enni. Nem Rennie-t szedtem, köszi, hanem naponta 3x erős savlekötőt.
2021. máj. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
38%
Én Controloc-ot szedtem, de olyan furcsa érzés volt a gyomromban utána, mintha liftezett volna, hogy inkább nem szedtem többet.
2021. máj. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
85%
Ha csinált fűszeres húst, akkor csinálhatott volna 2-t, amin csak só-bors van, meg sült krumplinál is csinált volna 2 héjában főtt krumplit
2021. máj. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
87%

40-es - Nagyon elgondolkodtam azon, hogy fűszer és zsiradék nélkül milyen ételt lehet megfőzni.


Meséljek jópár FINOM, ízes ételt, amihez nem kell zsiradék sem pedig bors-chili és stb?


- köret: rizibizi, párolt zöldség, főtt krumpli, sütőben sült krumpli

- főtétel: natúr szelet, tepsiben sült zöldfűszeres hús, húsgolyó minimális fűszerrel

- tészta akármilyen egyszerű mártással, pestoval, vagy meleg tésztasaláta, esetleg csőben sült tészta


Stb. És ez NEM pluszmunka, ezek a kaják előkészület kb 5-10 perc, és utána megsüti magát.


De persze ehhez pontosan fél perccel többet kell gondolkozni, ami már sokaknak nem megy.

Az anyós tahó volt, pont.

2021. máj. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
25%
Mindenkinek más használ de pontozzál le ha neked attól jobb az önbecsülésed.
2021. máj. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
64%

55-ös

Akkor kérem a recepteket:

Rizibizi, párolt zöldség, sütőben sült krumpli zsiradék nélkül?

Natúr szelet zsiradék nélkül, zöldfűszeres hús fűszerek nélkül!

Mártás, pesztó fűszerek nélkül és zsiradék nélkül?

Akkor most mehet a zsiradék és fűszer vagy nem?


Most a saját csapdádba estél bele!

2021. máj. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
88%

#40, és bárki, aki szerint a meghívónak nem dolga a vendégre főzni, vagy "néha" ki lehet bírni, hogy olyat egyen egy emésztő-szervrendszeri problémával élő ember, ami nem tesz jót neki.


Képzeljük el, hogy meghívjuk a gluténérzékeny barátunkat ebédre, és tésztával várjuk, majd közöljük vele, hogy minket nem érdekel, milyen baja van, akkor miért nem hozott magának kaját.

Képzeljük el, hogy a kérdező anyósa epebajos lesz, és ha káposztásat eszik, utána egész nap émelyeg és böfög tőle. Kérdező pedig meghívogatja ebédre, és rakott káposztát, káposztalevest, káposztás lepényt rak elé, mondván, ő nagyon szereti a káposztát, nála hétvégén mindig az van, anyós meg ha nem akarja megenni, akkor hoznia kellett volna szendvicset.

Ez melyik dimenzióban nem bunkóság? 😱


Van, aki a bajai ellenére több-kevesebb alkalommal "csal" az étkezésben, de ne más akarja már megmondani senkinek, hogy mit "bírjon ki", ha evésről van szó. Kérdezni lehet, hogy ez vagy az belefér-e (még az is lehet, hogy alkalmanként igen lesz a válasz), de elvárni nem.


Az ebédre hívásnak egyetlen értelme van: hogy jóllakassam a vendégemet valamivel, amit szívesen eszik, ezzel örömet szerezve neki. Ha a vendégemre nem tudok főzni, akkor nem ebédre hívom, hanem ebéd utánra, mert ilyen esetben kizárólag ennek van értelme.


Abban egyetértek, hogy jobb a vendégvárónak tiltólista benyújtása helyett konkrét ételt mondani. Én pl a kérdező helyében megkérdeztem volna anyósomat, hogy mivel készül, és azokból (vagy nagyrészt azokból) az alapanyagokból mondtam volna neki, hogy mit kérek szépen tőle. Ha valami csirkemell lesz sültkrumplival, akkor legyen kedves külön két szeletet enyhén megsózva, pár csepp olajon kisütni, meg két szem krumplit héjában, olaj nélkül megsütni a sütőben, és az nekem jó lesz, köszönöm.

Azért, mert vannak a rutinból főző háziasszonyok, akiknek a húsz éve főzött, hat ételes repertoárja csupa zsíros és fűszeres kajából áll, és megugorhatatlan gondot jelent nekik, hogy kitaláljanak és elkészítsenek valami mást. Meg vannak olyanok is, akik máshogy értelmezik a fogalmakat, és szerintük nem zsíros az, amin négy deci olaj helyett kettő van, és nem fűszeres, amin négy csipet bors helyett három. Ha konkrét ételt mondunk, azzal megkönnyítjük a dolgukat.


De a kérdező anyósánál nem ez volt a baj, mert akkor vagy megmondta volna neki, hogy bocs, de nem tud olyat főzni, és inkább ne jöjjön ebédre, vagy készített volna valamit, amiről azt gondolja, talán jó lesz. Ehelyett nagyzenekarral bemutatta a "csak a fiamat akartam látni, te annyira nem érdekelsz, hogy felőlem le is fordulhatsz a székről, tudjál róla. Úgy teszek, mintha nem is léteznél." című darabot, ebédmeghívásra komponálva. Szóval anyósnál az volt a baj, hogy bunkó, és bunkó módon játszmázik.

2021. máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
83%

57-es: a húst pl. lehet tepsiben sütni, zsiradék nélkül, a rizst meg eleve nem olajban főzöd. A rizibizihez sem 1 liter olajat kell adni. A tésztához sem igen kell zsiradék, a pestóhoz egyáltalán nem kell zsiradékot adni.


[link]


Ha nem hiszed, itt a pesto recept.

2021. máj. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!