Mi volt a baja?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó hogy gyomor problémákkal küzdök, refluxom lett 22evesen. És eléggé le van korlátozva hogy mit ehetek a gyomorsav túltengés miatt. Nem ehetek zsíros, fűszeres és csípős ételek, és továbbá kerülnöm kell a szénsavas üdítőket, az alkoholt és a kávét. Ezt szépen be is tartom.

De viszont most anyósom nagyon felmérgelt. Múlt hétvégén történt, meghívtak minket egy családi ebédre. Anyósomnak mondtam még előtte pár nappal hogy ha kérhetem főzne olyan ételt amiben a fent leírtak nincsenek a gyomor problémám miatt. Azt mondta hogy rendben úgy lesz. Erre mikor ebédre került a sor, bab gulyás volt és fűszeres húsok, sült krumpli. Meg kínált alkohollal, pedig tudja hogy most nem ihatok. Ugye én nem ettem semmit sem, mert ebéd után úgy is vissza jött volna. Erre Anyósom megkérdezte hogy miért nem ettem semmit, én ekkor mondtam neki hogy gyomor problémával küzdők, de szóltam róla direkt. Ekkor elkezdi ja hát őt ez nem érdekli, ő nem fog külön főzni csak azért mert ilyen bajom van.

Nem tudom hogy akkor miért volt ilyen, a férjem is kérdezte tőle hogy miért volt ilyen, erre annyit mondott az anyja hogy őt nem érdekli az én problémám, ő nem fog az én kedvemért mást főzni.

Nagyon rosszul esett ez anyóstól. Mert hogy ha akkor nem-et mond, akkor megértettem volna, de így.

Nem tudom hogy miért csinálta.


2021. máj. 12. 00:03
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
86%

Nekem ebben az anyós "jóindulatánál" sokkal jobban fájna, ha a párom ezt szótlanul végignézte volna, miközben jóízűen megebédel velük együtt, miközben semmi nincs, amit én ehetnék.


Ha ezt még egyszer megcsinálná velem az anyósom, onnantól fogva kizárólag párolt zöldségeket tálalnék fel nagy választékban az elkövetkező években minden alkalommal, amikor ők jönnek vendégségbe hozzánk, és napokkal előtte megmondanám a férjemnek, hogy ha esetleg szeretné őket mással megvendégelni, akkor szabad a pálya a konyhában.

2021. máj. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
86%

40-es: ha nem tudja az anyós, hogy mit ehet egy refluxos, utána kérdez mondjuk és ha úgy érzi, nem tud rá külön főzni, akkor rendel neki egy adag valamit. Azért egy speckóbb kajáért 3-4 rongy nem egy akkora ár egyszer egy alkalommal, ki lehet bírni. Meg ne ígérjen olyat az anyós, amit nem tud betartani, vagy nem akar, vagy mondja azt egyből, hogy "bocs, nincs kapacitásom, nem főzök külön, hozzál szendvicset". Nem mondom, hogy nem bunkó ilyet mondani, hogy hozzon szendvicset, de még mindig korrektebb, mint így átbaxni.


Meg a férj is mondhatta volna, hogy jó, akkor mi elmegyünk egy étterembe, nektek meg további szép napot.

2021. máj. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
47%

Mért nem mondtad meg konkrétan, hogy mit ehetsz és addig egyeztettek, amíg nem találjátok meg azt az ételt amit ő is el tud készíteni és te is meg tudsz enni.


Mert egyrészt sokkal egyszerűbb elmondani, hogy zsíros és fűszeres, csípős ételeket nem ehet, mint felsorolni rengeteg olyan ételt, ami nem ez a kategória, másrészt ha a vendéglátó nem kérdezi meg, hogy mit ennél szívesen, akkor elég furcsán veszi ki magát, ha te szeretnéd megmondani, hogy mit főzzön.


(Főleg, ha ez az anyósod, aki a jelek szerint nem annyira szívlel, és több egó szorult belé, mint empátia és kedvesség.)


Amúgy szerinted tényleg annyira bonyolult egy olyan nőnek, aki háztartást vezet, és felnevelt legalább egy gyereket, tudni azt, hogy mi mindent lehet készíteni, ami nem a "zsíros, fűszeres, csípős" kategória?


Amit a kérdező leírt, az alapján nem a feladat fogott ki rajta, csak demonstrálni akarta, hogy neki mi a fontos, ki a fontos, és mi nem, ki nem.


A kérdező helyében a következő látogatásakor valószínűleg sushi-t készítenék vagy rendelnék.

2021. máj. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
88%

"Azért egy speckóbb kajáért 3-4 rongy nem egy akkora ár egyszer egy alkalommal, ki lehet bírni."


Ebben az esetben még csak arról sincs szó, hogy nagyon speckó kajára lenne szüksége a kérdezőnek, mint néhány embernek, akinek valóban nagyon speciális étkezési igényei vannak egy csomó korlátozással, tiltott alapanyaggal, allergénnel stb.


Most komolyan, mennyi pénz, idő és energia a példa kedvéért pár csirkecombot elkészíteni egy tepsiben alufólia alatt, mellette zöldségekkel?


Nem vagyok egy házi tündér, de nekem ez max. 20 perc effektív munka az előkészítéssel és azzal együtt, hogy időnként ránézek sütés közben, meg meglocsolgatom.

2021. máj. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
77%
43-as: hehehehe, a sushi se rossz :DDDDD kevés is, nyers is, jó kibaxás egy parasztbelű embernek :D
2021. máj. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 A kérdező kommentje:

Bocsánat hogy most válaszolok, elég sok elmaradt munkám volt. Hát ezek után anyósomhoz nem fogok menni, és páromnak mondtam jó csendben végig nézte, én bezzeg mindig kiállok érte, fordított esetben rosszul esett volna neki.

Szóval megbeszéltük, de haragszom.

2021. máj. 12. 17:54
 47/59 anonim ***** válasza:
27%
Eddig milyen volt a kapcsolatod az anyósoddal?
2021. máj. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
78%
Mióta vagytok házasok?
2021. máj. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 A kérdező kommentje:

Eddig jó volt, sose viselkedett hasonló képpen anyós. Össze költözésénél volt fura, de utánna újra normális lett.

1 éve vagyunk házasok.

Aki írta a rennie gyógyszert hogy szedjem, azt nem szedhetem mert csak addig hatot amíg a számba volt utánna már erősebb és rosszabb lett a sav.

Anyósom imádja a csípős ételeket és az erős fűszerezésű ételeket.

2021. máj. 12. 18:37
 50/59 anonim ***** válasza:
10%
Szódabikarbónás víz
2021. máj. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!