Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Borostyán anyós? Mit csináljak...

Borostyán anyós? Mit csináljak vele? Jó ötlet a gyerekvállalás, vagy csak olaj a tűzre?

Figyelt kérdés

Anyósom nem tud elengedni minket.

Férjemmel 2 éve vagyunk házasok, 5 éve vagyunk együtt, anyósomékkal egy fedél alatt élünk.

Szeretnénk saját életet, és lassan saját családot, hiszen én már 30 éves vagyok.

Anyósom nem tudja elfogadni, hogy a fia felnőtt, még mindig "kisbabám"-nak hívja, gyerekként kezeli. Férjem a tőle telhető legjobban próbálja jelezni neki, hogy nem szükséges így viselkednie. De a falnak is beszélhetne.

Én szólni nem merek, csak magam ellen hívnám ki a sorsot, illetve anyósomat, akinek férjemen kívül még 3 fia van, s minddel így viselkedik. Férjem a legidősebb és legdrágább fiú számára.

Jó látni, hogy szeretik egymást, de lassan torokszorító és gyomorforgató érzésem kezd kialakulni. Mikor jeleztük, hogy házakat nézünk, és volt egy hely, ahová menni akartunk, anyósomnak egy hétig migrénje volt.

Most férjem egy új helyen dolgozik, és anyósom minden nap kimegy elé autóval, úgy hozza haza.

Rosszul esnek ezek a dolgok, hogy nem akarja, hogy önállósodjunk, saját családunk legyen, fáj neki, így nekem is fáj, hogy így érez.

Tehetetlennek érzem magam.

Mikor jeleztem, hogy mi is szeretnénk már családot, mert az én koromban neki már 4 gyereke volt, csak annyit mondott, hogy nekem máshogy alakult az életem. Mintha tagadná az idő múlását. Szobája falán ott van a 4 fiú képe, és bár én is már a család tagja vagyok, férjemről és rólam nem közös kép van.

Anyósom mindenbe beleszól, és nem merek visszaszólni, nem akarok összeveszni, elveszíteni a férjem. A szobánkat is ő akarta berendezni, ahogy külön a kis amerikai konyhánkat is. Mikor kész tervvel álltunk elé, hogyan szeretnénk. Akkor kicsit elszakadt nálam a cérna, és férjem végül szólt, hogy ne szóljanak bele ebbe. Azóta nem szóltak.

Férjemmel egyre többet vitázunk pár hete az anyós miatt. Ő nem akar előre szólni, mert azt mondja, úgy nem értené meg az anyja. Csak az adott feszült helyzetben egy jól irányzott jelzéssel érti csak meg, hogy eddig, ne tovább. De én már úgy érzem, torkig vagyok. Tudom, hogy meg kell nyugodnom, a házasságunk érdekében. Nagyon szeretem őt, mindent feladnék érte.

Családot szeretnénk, pár hónapon belül gyerekvállaláson gondolkodunk. Anyósomék házában azonban ez nem lenne kivitelezhető, mert nincs annyi szobánk. Első körben apámhoz költöznénk, aki egyedül él, egy három szobás lakásban. A költözést nem tudjuk előbb megtenni, a "családi béke érdekében". Jó érvek kellenek, hogy el tudjunk költözni, hogy ez "elfogadható legyen". Ha pedig gyereket vállalunk, az egy jó érv.

Attól is félek, hogy anyósom irányítani akar majd, hogy hogyan neveljem a gyerekem, mert neki 4 van. Erőtlennek érzem magam ehhez.

Úgy érzem, nem akarják, hogy önállósodjunk, függőségben akarnak tartani minket. Főleg anyósom, és az ő szülei. Mindent szeretnek kontroll alatt tartani.

Sógorom vidékre költözött, kollégiumban lakik mert egyetemre jár. Anyósom dúl-fúl, borzalmas kedve van emiatt. Mikor egyszer kicsúszott a számon, hogy nem is baj, mert sógorom legalább önállósodik kicsit, nekem is jót tett, mikor 5 évig kollégista voltam, rávágta dühösen, szikrázó szemekkel, hogy "Ne önállósodjon!". Mindezt egy nagykorú férfire. S mindez az összes többi sógoromra is igaz. Engem legutóbb "viccből" házisárkánynak hívott. Mikor mondtam, hogy ez nekem bántó volt, hitetlenkedve kérdezte, hogy "ezzel is megbántottalak?", ezzel éreztetve, hogy túl érzékeny vagyok. Mikor vicces, de én meg őt látom túl érzékenynek. Szeretnék jó kapcsolatban lenni, de úgy érzem, nem tudok határt szabni ebben a helyzetben, és nem vagyok biztos benne, hogy tovább kéne bonyolítani a dolgokat a gyerekvállalással. Viszont ha saját családot nem vállalunk, anyósomék házában maradunk, gyerekszerepben. Én meg ha még éveket várunk, addig kiöregszem abból, hogy anya lehessek. Anyósomat pedig látszólag ez nem izgatja, csak a fiai számítanak. Férjével, apósommal a kapcsolata nem túl meleg és közeli, inkább a gyerekeibe kapaszkodik. Mi férjemmel szeretjük egymást, sokat beszélgetünk, megöleljük egymást, figyelünk egymásra. Ő kitalálta, hogy társfüggőek vagyunk. Ez is nagyon fájt tőle.



2021. szept. 25. 07:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/105 anonim ***** válasza:
96%
Kedves Kérdező! Olyan nincs, hogy mindenkinek megfelelni! Nem kell szólni hogy költöztök, csak ha már minden kész. Egy ideig sértődött lesz, de majd elfogadja. És albérletbe költözzetek, ne az apukához. Ráadásul tisztes távolságra az anyóstól. ha a férjed veled jön, akkor partnered, ha nem, állítsd választás elé. Ha az anyját választja, jobb lesz ha elhagyod!
2021. szept. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/105 anonim ***** válasza:
96%
Igen , itt a férjjel is nagyon komoly problémák vannak, hagyja az anyjának. A kollégáig is hogyan kiröhöghetik,hogy anyukája megy elé a munkahelyre. A kérdező ott elcseszte ,hogy mikor kezdtek randizni ezt ehet tudni,hogy beteges az anya fiú kapcsolat,(ez szerintem itt nem szimpla nem tud leválni az anyjáról dolog) azt gondolta majd megváltozik. Ez a szituáció nem nem az ami megváltozik. Az anyós mega szar házasságát azzal kompenzálja, hogy a gyerekeire telepszik.
2021. szept. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/105 anonim ***** válasza:
96%
Gyereket azután kéne vállalni, miután ti is felnőttetek. Ez még nem következett be, ugyanis a felnőtt emberek felelősséget vállalnak a saját életükért. Önálló döntéseket hoznak, leválnak a szülőkről. Amíg te úgy gondolod, hogy anyukától átköltözünk apukához, hátha ott jobb lesz, addig semmivel nem vagy jobb a férjednél.
2021. szept. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/105 anonymousreview60 ***** válasza:
91%
Rinya-rinya-rinya. Nem vagytok felnőttek te és a férjed, mert nem állítjátok le az anyóst és nem költöztök el. Pont. Amikor erre képesek lesztek, akkor már egy nagyot léptetek a felnőttség felé. Amíg erre nem vagytok képesek, addig csak ivarérett nagykorúak vagytok, és addig még jobb is, ha nem vállaltok gyereket ... gyerekként.
2021. szept. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/105 anonim ***** válasza:
95%

Juj, megnyugtatlak LESZ sértődés, hajjaj!


Nálunk (saját család) a "felkötöm magam, ha elmész" c. szöveg is bejátszott, mire közöltem vele, hogy mutatok alkalmas gerendát, ha kéri, aztán figyelmeztettem, ha még egyszer zsarolni mer, akkor jódarabig elefelejthet.

2021. szept. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/105 anonymousreview60 ***** válasza:
95%

"nekem is jót tett, mikor 5 évig kollégista voltam, rávágta dühösen, szikrázó szemekkel, hogy "Ne önállósodjon!". Mindezt egy nagykorú férfire." Nagykorú fiúra, aki még férfivá is válhat.

Kérdező, az anyós kissé kontrollmániás, a fiai kényelmét kiszolgálja, mittomén, de ebből nem nő férfi. Beszéljétek meg a férjeddel, hogy mit akartok, és azt ti mindketten képviseljétek. Az anyóssal szemben is.

Az apádhoz költözés csak arra megoldás, hogy egy kicsit meghúzzátok a határokat az anyóssal szemben, de ha nem mentek önálló kecóba, még mindig alapvetően gyerekek vagytok.

2021. szept. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/105 anonim ***** válasza:
91%

Dehogynem lesz...

Csodállak, hogy ilyen békésen állsz hozzá, nekem nem kellett több fél évnél, hogy 0- ra redukáljam párom szüleivel a kapcsolatot.

Ott is anyukával van a gond. Tudod mi robbantott ki? Hogy két látogatást kihagytam, és hiába hívtam fel, nem érdekli az ok, a fejébe vette, hogy utálom őket. Hihetnéd, hogy ez a valós ok, de helyzet az, hogy azóta minden csaldtagnál mocskol. Manipulálom a fiát. Tiltom otthonról, tele beszélem fejét.

Állandóan bűntudatkeltő dolgokat mond páromnak. Egyszer párom megkérte, hogy ne tegye, ezért is én voltam a hibás, mert az ő fia sosem volt ilyen érzelmes, biztos bedrogozott ls olvassa a szöveget, amit írtam neki.

Vicc:D

Igazából az a baja, hogy a párom most először költözött el otthonról, ergo elvettem a kisfiát (25éves).


Nem tudsz úgy tenni, hogy mindenkinek jó legyen. Becsülöm, hogy ilyen békésen igyekszel hozzá állni, nekem sokkal kevesebb elég volt.

De nézd máshonnan. Ti el akartok költözni. Ő azt akarja, hogy maradjatok. Nem tudod úgy alakítani, hogy mindenkinek jó legyen.

Acélozzátok meg magatokat, költözzetek apádhoz, hogy onnan nyugisabban nézhessetek jövendőbeli otthont. Legyél kedves, ha szeretnék, az nem zárja ki a határozottságot.

Patália így is, úgy is lesz belőle.

2021. szept. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/105 anonim ***** válasza:
19%

hogy mi is szeretnénk már családot, mert az én koromban neki már 4 gyereke volt, csak annyit mondott, hogy nekem máshogy alakult az életem


És? Igazat mondott, nem? Neked is lehetne már négy, de máshogy döntöttél. Nehogy már ezt a nyakába varrd

2021. szept. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/105 anonim ***** válasza:
93%

Meg kell beszélni a férjeddel, hogy te gyereket akarsz, de semmi esetre sem az anyósod nyakán.


Vagy költözzetek, vagy keress egy igazi férfit aki megadja neked azt a családot amire vágysz.


Mert majd 10 év múlva az lesz, hogy nem akartátok megbantani, ott maradtatok, neked meg már gyereked se lehet.

2021. szept. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/105 anonim ***** válasza:
81%

hogy mi is szeretnénk már családot, mert az én koromban neki már 4 gyereke volt, csak annyit mondott, hogy nekem máshogy alakult az életem


Gondolom ő nem az anyósánál élt a 4 gyerekkel a te korodban

2021. szept. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!