Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Aki lakott már anyóséknál,...

Aki lakott már anyóséknál, majd elköltözött onnan, milyen érzés volt, jobb lett minden? Mi a véleményetek erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

1 éves a kisfiam, anyóséknál lakunk, de kezd baromira elegünk lenni. Tudom, nem kellett volna ideköltözni, de akkor még jóban voltunk és jó ötletnek tűnt. Azóta én egyáltalán nem vagyok jóban anyósomékkal, a párom is-is. Én borzasztóan utálok itt lakni, nagyon rosszul érzem itt magam, szerintem a gyerekünknek sem a legjobb itt (pl nem egyszer ébredt fel a kiabálásukra, stb).

Saját házat egyelőre nem tudunk venni, és a párom hallani sem akar az albérletről, inkább maradna itt.. csak úgy menne albérletbe, ha én is elmennék dolgozni és több lenne a bevétel.

Ti mit csinálnátok a helyemben? Sajnálom a kisfiam, hogy távol legyen tőlem egész nap, de néha úgy érzem megbolondulok és ez a helyzet tarthatatlan.



2021. szept. 28. 00:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
69%
Így jártatok, ezért kell előbb önállósodni és nem gyerekfejjel szülni.
2021. szept. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
25%
11# Te mennyire okos vagy.
2021. szept. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
64%

nem fogunk felvenni 80-100 millát egy normális házra a szülővárosunkban,


Mert ez a minimum, igazad van.

2021. szept. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
77%
Én sem szülök anyósomhoz, pedig már szerinte és párom szerint kellene. Minden pénzt arra a házra költött, teljesen felújítottuk, de ennek az az ára, hogy én nem fogok ott gyereket nevelni. Bár én nem is szeretnék. Egyébként nem értem, egy albérlet nálunk havi 150nél kezdődik, ennyiből hitelt is simán fizethet az ember.
2021. szept. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
78%

Attól hogy rengetegen élnek albérletben, gyerekkel az még nem jelenti azt hogy jó megoldás, csak hogy van ilyen itthon elég sok család...


A jó ott kezdődik, ha már fizetsz valamit akkor a saját házad fizeted nem másnak.


Ez a helyzet relativ mert én most 25 leszek, de anyámhoz nem szeretném hogy szüljön gyereket barátnőm, viszont olyan árak vannak hogy kb 30 éves lennék vagy több mire megvan valami garzon... Mivel csak anyám van már így talán 3-an + a gyerek nem lenne olyan vészes, ő egyedül van sokszor így is, de egy teljes családban valóban mindig csak a vita van, és ezt megerősíti a GyK-s kérdések java is.



Ha már ott a gyerek csak tűrni lehet, minél kevesebbre csökkenteni a találkozást, házon belül. A kiabálással nem tudsz mit kezdeni, ha nincsenek rá tekintettel akkor ez van, utána menne a pampogás, a mi házunk, ne szólj bele hogy beszélünk bent, stb.


Sajnos ma ott tartunk nem tudsz segítség nélkül venni házat, vagy marad az albi ahogy írták, vagy szülők 1-2 évig amig annyi önerőd nem lesz hogy tudtok felvenni hitelt.

Kitartást!!

2021. szept. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
17%

#13

Tök jó hogy ismeretlenül és tudatlanul jobban tudod mint én 😃Mesélj kérlek, akkor nálad mi a minimum? Miután leírod, utána én is leírom hogy mért nem jó a te gondolatmeneted...

2021. szept. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
88%
Nem a 80 millás ingatlannál kezdődik az élet. Ha neked az alatt semmi nem jó, hát úgy kell neked.
2021. szept. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
75%

15 Van akinek jó megoldás vagy akinek sosem lesz 30-40 milliója akkor családja se legyen?! Nálunk igaz nem 80-100 milliós az árak de 30-40….. számunkra ez is sok lenne egyben kitenni.

Az albérlet ha valaki rendesen fizeti nincs vele gond, nekünk sosem volt gond vele. Olcsóbb helyen falun simán tudnánk venni házat de ott meg nem szeretnénk a praktikussági okok miatt.

2021. szept. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
86%
Úgyhogy az albérlet meg mindig kevésbé rossz mint tönkremenni idegileg és a család is tönkremegy.
2021. szept. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
87%

Az ilyen kérdéseket soha nem értem. Saját házra nem telik , albérletre nem akartok költeni , anyósod nyakán sem jó,akkor milyen választ vártok ? :D

Valamit valamiért. Vagy le kell adni az igényekből,vagy albérletet fizetni, vagy elviselni anyósodat (megjegyzem a saját házában) . Egy 40 milliós ház önerejét is évekbe telik/telne (feltételezem) összeszedni,még így is ,hogy nem fizettek semmit ,max a rezsit . Akkor mi a terv, 20 év anyóséknál ? :D

2021. szept. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!