Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Aki lakott már anyóséknál,...

Aki lakott már anyóséknál, majd elköltözött onnan, milyen érzés volt, jobb lett minden? Mi a véleményetek erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

1 éves a kisfiam, anyóséknál lakunk, de kezd baromira elegünk lenni. Tudom, nem kellett volna ideköltözni, de akkor még jóban voltunk és jó ötletnek tűnt. Azóta én egyáltalán nem vagyok jóban anyósomékkal, a párom is-is. Én borzasztóan utálok itt lakni, nagyon rosszul érzem itt magam, szerintem a gyerekünknek sem a legjobb itt (pl nem egyszer ébredt fel a kiabálásukra, stb).

Saját házat egyelőre nem tudunk venni, és a párom hallani sem akar az albérletről, inkább maradna itt.. csak úgy menne albérletbe, ha én is elmennék dolgozni és több lenne a bevétel.

Ti mit csinálnátok a helyemben? Sajnálom a kisfiam, hogy távol legyen tőlem egész nap, de néha úgy érzem megbolondulok és ez a helyzet tarthatatlan.



2021. szept. 28. 00:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
79%
Ja és dolgozni sem szeretnél ugye gondolom minimum 3 évig. Tudom,hogy mindig az anyós a rossz és hibás mindenben,de akkor is pofátlanság ,hogy amikor a házába fogad és semmit nem fizettek azzal ugye nincs bajotok .
2021. szept. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
68%

Ezért is írtam, hogy tudatlanul írsz...

Nálunk egy öreg kockaház 30-40 millió (elhelyezkedéstől függ). Szerinted egy ilyen ház felújítása mennyibe kerülne a mostani alapanyagárakkal? Minimum 20m,de ez csak tényleg a minimum, mikor egy tetőcserére 7 millás ajánlatot adtak most mamámnak 😃 Akárhogy számolom, ez egyből ott van 50-60 millió és ez még mindig 50-60 éves ház egy, nagyon max másfél szobával. Akkor szerinted mennyibe kerül egy 20-30 éves ház mondjuk 3 szobával mert mondjuk valaki két gyereket szeretne és szeretné hogy külön szobája legyen mindenkinek? 🤔 Sajnos Pest és környékén ilyen árak vannak. Azokat még meg sem említettem, akik mondjuk nem szeretnének felújítani 🙄

2021. szept. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

De, szeretnék albérletbe menni, az egyetlen, amiért nem mentünk, hogy a gyerek még pici és vaciláltam, hogy megéri-e egy nyugodtabb életért bölcsibe adni őt. És a párom erőltette mindig ezt az együtt élést, nem én. Nem szeretnék 3 éves koráig itthon lenni vele. Ha tudnám, hogy neki jó lesz, már rég elmentem volna dolgozni és már itt sem lennék.

És nem, nem vettük fel a babavárót.

Kérlek ne írjatok össze vissza badarságokat. Nem fogok ide kiírni minden részletet. Szerintem azok nélkül is megválaszolható a kérdés.

Hasonló tapasztalatokra lennék kíváncsi. Köszönöm.

2021. szept. 28. 08:35
 24/33 anonim ***** válasza:
18%

#15-ös vagyok


Kommentekre hogy válaszoljak, nincs tökéletes megoldás ebben a helyzetben, és ez mindenkit érint. Csak azt mondtam ha már albit fizetsz akkor hitelt is lehetne, mert elrepülnek az évek, neked meg nincs semmi mert akkor jó volt az albérlet. Nem elitélem, egyszerűen nekem nem ez a megoldás.


30-40mFt egy ház? Ez megint relatív, hol laksz. Itt Heves megyében azért 25mFt-ért kapsz olyan házat ami fel van újítva, téglaépítésű, stb.

De valóban most az alapanyag árak miatt az újítás is baromi drága, még ha magadnak csinálod is meg mert tegyük fel ügyes vagy.



Akkor teszem fel a kérdést, mi a jó? Várni 35 éves korod-ig és papa lenni mikor 20 lesz a gyerek, mert nem szülhet a nő, vagy fizetni olyan dologért ami sose lesz a tied, és nem tudsz leűlni úgy később, hogy igen b@ssza meg, ki van fizetve ezt nem veszi el tőlem már senki.


Nyílván is sokaknak vannak hatalmas igényei is, az is baj, én élem a magam életét pont ezért és igazából a jövendőbeli feleségemmel kell ezt megbeszélnem neki mi fér bele, ahogy nektek is majd a párotokkal. Ennyi :)

2021. szept. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
80%
Én a helyedben elkezdenék munkát keresni. Utánanéznék a csok-nak+babavárónak. Annyi támogatást adnak már a gyerekeseknek, tuti ti is rudtok vele élni. És vegyetek saját lakást/házat. Amit albire kifizetnétek, az menne a saját házatok törlesztésére. De ahhoz tényleg kell a 2 fizu.
2021. szept. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
65%

Nem akarok senkit megbántani, de ez csak itthon divat, hogy 3 évig otthon dekkol anyuka és 1 fizuból nyomorognak.

Külföldön rengeteg országban 1,5-2 hónappal a pici születése után anyuka már dolgozik. Egy szóval sem mondtam, hogy ez normális, de a másik véglet sem működik a legtöbb családban.

Szerintem nincs min gondolkozni így, ha kell a még egy fizu a külön költözéshez, akkor menj el dolgozni.

Más megoldás nem nagyon van a leírtak alapján.

Bár a párodnak ez így megfelel és ő erőltette, úgyhogy gondolom morogni fog, hogy sok pénzzel jár az albi/saját ház.

Ez van, ha nem a felnőtt férfiak közül választasz párt. Nem vált le és nem is akar.

2021. szept. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
89%

Hitelhez a megvenni kívánt lakás értékbecslős árának (kifizetett ár 80%-a körül) a 20%-át le kell rakni az asztalra önerőként. Tehát ha venni akar 30 millióért lakást/házat, akkor azt 24m körülire értékelik, tehát 4,8m önerő kell. 25 millió hitelt nem fognak adni erre az ingatlanra másként, csak úgy, ha be tudnak vonni más ingatlant is jelzálog alá. Ehhez jön a JTM-korlát, 500e havi jövedelem alatt max. a havi jövedelem fele lehet jelzáloghitel, 500e felett 60%.

Nem olyan egyszerű lakáshitelt felvenni ha nincs szülői segítség, illetve annyiban kimerül, hogy megtűrik a lakásukban - ami persze sokkal jobb annál, mintha az utcára küldenék őket, de azért az önálló elinduláshoz nem elég.

2021. szept. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
92%

Én majdnem 4 évig bírtam anyukánál, de elég is volt. Sőt, apuhoz sem költöztem, anyuéknál voltam 8 hónapot még annó. Eget verő gond nem volt a szüleimmel, inkább csak a korosztály. De anyósom.... nem így főzz, ne abba, ne azzal... rosszul mostam, teregettem, sepregettem. Egy idő után már inkább nem csináltam semmit, akkor meg az volt a gond. De az nem, hogy a számlákat mi fizettük a 4 évből 3 évig tuti. Most, hogy eljöttünk, még mindig vannak gondok, mert nem messze jöttünk, de még most is ő függ tőlünk, nem fordítva és kezd baromira elegem lenni. Főleg, hogy nem egyszer bántott meg már.

De határozottan nyugodtabb vagyok végre

2021. szept. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
92%

Körülbelül 8 hónapot laktunk párom szüleinél, nem volt vészes, jóban voltunk, de nagyon megkönnyebbültem amikor vége lett. Tudat alatt folyamatosan "láthatatlan" próbáltam lenni, észre se vegyék hogy ott vagyok, tehernek éreztem magam a számukra. Nagyon rossz hatással volt a mentális egészségemre.

Szerintem menj el dolgozni, legalább részmunkaidőben és add bölcsibe a kicsit, hogy albiba tudjatok menni. Neki se tesz jót, ha érzi rajtad, hogy folyamatosan stresszelsz az együttélés miatt.

2021. szept. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
88%
Mikor megszületett az első gyerekünk akkor felajánlotta hogy koltozzunk oda. Nem jöttünk ki valami jól így elmentünk albérletbe rá 2 évre vettünk egy házat. Soha nem bírtuk egymást de mióta külön vagyunk jobb a helyzet. Azért azt hozzá tenném hogy sose volt az a mindenbe beleszolok típus itt más problémák voltak.
2021. szept. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!