Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Aki lakott már anyóséknál,...

Aki lakott már anyóséknál, majd elköltözött onnan, milyen érzés volt, jobb lett minden? Mi a véleményetek erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

1 éves a kisfiam, anyóséknál lakunk, de kezd baromira elegünk lenni. Tudom, nem kellett volna ideköltözni, de akkor még jóban voltunk és jó ötletnek tűnt. Azóta én egyáltalán nem vagyok jóban anyósomékkal, a párom is-is. Én borzasztóan utálok itt lakni, nagyon rosszul érzem itt magam, szerintem a gyerekünknek sem a legjobb itt (pl nem egyszer ébredt fel a kiabálásukra, stb).

Saját házat egyelőre nem tudunk venni, és a párom hallani sem akar az albérletről, inkább maradna itt.. csak úgy menne albérletbe, ha én is elmennék dolgozni és több lenne a bevétel.

Ti mit csinálnátok a helyemben? Sajnálom a kisfiam, hogy távol legyen tőlem egész nap, de néha úgy érzem megbolondulok és ez a helyzet tarthatatlan.



2021. szept. 28. 00:42
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
82%

Esküvő után költöztem anyósék. Mi 3 hónapig bírtuk a saját anyját a férjemnek. :D

Leléptünk albérletbe. A viszony sosem volt jó (5 évig jártunk együtt, már akkor sem bírtuk egymást az anyjával), de fiatal voltam és örültem, hogy a férjemmel van egy kis szobánk. Esküvő előtt egymásnál sem aludhattunk!

Évtizedek alatt eljutottam oda, hogy már nem is beszélek vele és a vírusra hivatkozva nem is megyek.

Én azért tudtam csak 30 évesen szülni, mert addigra tudtunk kikerülni az albérletből saját házba.

Úgy látom itt a férjed a hunyó, nem bír leszakadni az anyja csecséről.

2021. okt. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
78%

A kapcsolatunk elején én még tanultam, így a szüleimnél éltünk. Volt egy beépítetlen tetőtér, amire felvettünk 4 millió hitelt (ami elég is volt, ugyanis szakember nélkül csináltunk mindent), örültünk a lehetőségnek, ugyanis abban állapodtunk meg, hogy a ráköltött pénzt és azt, amivel a ház értékét növeltük ezzel, azt kézhez kapjuk ha édesanyámék úgy döntenek, hogy eladják a lakást.

Ha nem adták volna el akkor annyival több százalékot öröklök. 4 milliót felvettük 5 évre, közben kész lett egy komplett 60 m2-es lakás. Itt nagyon jól elvoltunk amíg letelt a hitel futamidő, majd el lett adva a lakás, és kaptunk egy indulót a saját lakáshoz és a hitelhez. Mi így csináltuk, és amíg ott laktunk semmi probléma nem volt, ugyanis akkor találkoztunk amikor mentünk munkába/iskolába és az együttélés ennyiben ki is merült. A párom úgy szereti a szüleimet, mint a sajátjait, mivel sajnos nem volt túl jó gyerekkora. Van ilyenre is példa, de ritka, ahogyan olvasom a válaszokat.

2021. okt. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%
Soha az életben nem költöztem vna abba a retkes házba. Na jó, nem soha, mert ki lehet takarítani, de na.. :)
2023. febr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!