Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehetne ilyen anyossal...

Mit lehetne ilyen anyossal kezdeni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sajnos egy háztartásban élünk,a párom én és az anyukája. Kétszintes a ház a felső a mienk,also az övé. Többször is úgy jöttünk haza munkából hogy at volt rendezve ez az, kimosta a ruhainkat stb. és ez minket eléggé zavart a párom szóvá is tette azóta ez redukalodott,de meg mindig van h észreveszunk ezt azt. (Pl leszedi a függönyt,atpakolja a növényeinket) És ez ugyanígy van a kerttel is bármit szeretnénk csinálni és megkérdezzük lehet e,nem engedi. Ha ultetek valami virágot vagy kidobja,athelyezi valami ürüggyel. Ha zoldseget ultetek ugyanez a helyzet. (Pl tavaly ültettem petrezselymet és snidlinget az ő előzetes beleegyezésével,majd egy hónap múlva kiasta hogy az nagyon terjed.) A parom munkáit is idővel eltünteti valahogy. Egyedul a fűnyírás,a gyomlalas meg az ilyesmit csinalhatjuk,de a legapróbb átalakítás is tilos kb. Persze aztán panaszkodik mindenkinek hogy nem csinalunk semmit,mindent neki kell.

Több rossz szokása van,pl feljar hozzánk reggelente, körbe járja fent az összes szobát majd elkezdi sorolni hogy ezt is ezt is meg ezt is csináljuk meg. És eléggé zavaró hogy belemaszik a privát szferankba. Próbáltuk már vele megbeszélni, de mindig kiabálás és vita a vége, meg az hogy minden amit csinal,azért csinálja mert én rosszul csinalom. A költözés egyenlőre nem opció kb 1,5 évig. Mit kene tennünk?



2022. márc. 24. 10:25
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Pár házzal arrébb költözésebben az esetben nem megoldás, ugyan ez lesz.
2022. márc. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Én nem várnék másfél évet a szomszédos házra, hanem minél előbb, minél távolabb, ahol már nem érzi annyira otthon magát, hogy belemásszon az életetekbe.

Én úgy látom, szerettek ott élni, és semmi gond nem lenne, ha anyuka visszafogná magát. Akkor viszont zárni kell az ajtókat, amennyit csak lehet a távollétetekben, és a kertben ki kell jelölni egy részt, ami csak a tiétek. Ha nem fogadja el, akkor meg kell mondani, hogy kezdjen el megbarátkozni vele, hogy nem lesz kinél átrendezni a szobát, ha így folytatja. Hátha észbe kap kicsit, hogy fogja vissza magát, ha a közelében akar tudni titeket.

2022. márc. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként csak nekem furcsa, hogy az anyós a volt élettársától teljesen ingyen kapja a lakhatását? Mármint tök jó, meg legalább nem gyilkolják egymást, de az én exeim (volt élettársaim, gyerekeim apukái) a büdös életben nem lennének ilyen nagyvonalúak, pedig nem utáljuk egymást. És hát én vmilyen szinten rá is szorulnék, mert nem dolgozom (eü-i okokból). Az anyós egyébként nem dolgozik? Nem szemétkedésből kérdem, tőlem oké, ha nem, csak ha egészséges 50 éves nő, akkor elég sok fölös energiája lehet tényleg.
2022. márc. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
25%
Attól mert nem házasok is az övé mármint az anyjáé. Nem szeretné hogy az ő házát rendezgesd. Én tuti nem tudnék még így elválasztva se anyósommal élni.
2022. márc. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
23-as igen dolgozik,egészségügyben ápoló.
2022. márc. 24. 13:52
 26/35 kovpet ***** válasza:
97%

"Apósom épített maga melle egy hazat,amiben most bérlők laknak. Oda koltozhetunk ha a bérlők ki költöznek. De az kb 1,5 év mert ok is építkeznek."


Tehát másfél év múlva csak az egyik függőségből a másikba vándoroltok és nem álltok a saját lábatokra?


"Az ő vállalkozásában dolgozunk együtt"


Nagyon nem jó, hogy így függtök a családtól.

Nincs mód arra, hogy függetlenítsétek magatokat tőlük és normál, piaci alapon lakjatok és dolgozzatok?

2022. márc. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszer csak ott hagyod az anyjának a kisfiát.
2022. márc. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem lehet tanàcsot adni, te is tudod. Ès hiába költözöl el, ugyan ez lesz, közel fog lakni, beleszól mindenbe. Majd megkapod azt is, nem a te házad. Én is elkövettem ezt a hibát, laktam anyós udvaràn, külön házban. Mèg a bútort is àt pakolta, mert neki úgy tetszik, berakta az ő ezer éves dolgait, amit sajnàlt kidobni mert emlèk, én meg èltem egy múzeumban. Ha már most nem kedvel, az elején, később rosszabb lesz. De ezt úgy is akkor hiszed el, ha megtapasztalod.
2022. márc. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
29 ez az igazság,elköltözött mert nem bírta mellette. Azért költöztem ide mert a parom Szlovákiában élt és fel évig nem találkoztunk a covid miatt,és ő mondta hogy nem akar többet nélkülem lenni ennyi időt így amint kinyíltak a határok, oda költöztem hozza azzal a feltétellel hogy nem örökre fogunk az anyjával lakni. Nem sporolasbol lakunk itt, nem a pénz miatt,egyszerűen a parom nem akar albérletet fizetni mivel van egy ház amiben lakhat. Ő sem gondolta hogy ilyen problémák lesznek. A macska meg a paromé eddig is itt volt. Az meg hogy rendezkedek a kertjében,nem azzal van a probléma ha szóvá teszi bárcsak tenné, hanem hogy szó nélkül likvidal mindent ami az én vagy a parom keze munkája. De ha neki van valami ötlete a kertben amit meg akar valósítani,akkor azt nekünk kell csinálni és a koltsegek 2/3at ki kell fizetni. Vagy övé a kert és csináljon mindent ő rajta(anyagiakat is beleértve),vagy legyen közös. És igen, a parom apja néven van a ház tehát a paromnak ugyanannyi joga van bármit átalakítani vagy bármit csinálni mint az anyjának, egy pillanatra sem jutna eszembe hogy kidobnank innen,nem is értem ez honnan jött. :D
2022. márc. 24. 15:57
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Költözni amint lehet.
2022. márc. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!