Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ha anyósom illetlen...

Mit tegyek ha anyósom illetlenűl viselkedik: nem szól mikor jön hozzánk -pedig jeleztük többször- beállít amikor ebédelunk pedig tudja hogy vendégeink vannak, majd sértődve uzenget a férjemnek hogy nem voltam elég kedves vele ?

Figyelt kérdés

Tudta hogy vendégeink vannak, akikkel nagyon ritkán találkozunk, és csak pár órát vannak nálunk, közeli barátaink,akikkel egy évben kb.csak 1-2alkalommal találkozunk, ráadásul pont akkor ettünk.

Nagyon kellemetlen volt nekünk hogy akkor érkezett.

Gondoltam látja hogy mi a helyzet, jó étvágyat kíván és elmegy ,de ott állt , elkezdett játszani a gyerekkel mintha othon lenne.

Én el voltam foglalva a vendégekkel az ebéddel és elvettem a picimet megetetni . Ezután megsértődött(nem mutatta ki) de este beszélt a férjemmel és panaszkodott neki hogy Ö mennyit segít és én nem vagyok elég kedves vele pedig ö mindig milyen jó hozzánk.


Ti hogy reagalnatok erre?

A kapuzarat hamarosan megcsináljuk mert egyéb prioritás volt a háznál, oda még nem jutottunk.


Én eddig sehogy nem reagáltam, mert úgy látom hogy ő viselkedett illetlenűl több szempontból is.


2022. ápr. 4. 07:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
92%

Oké, szerinted mindketten bunkók voltak. Akkor viszont egyik bunkó (anyós) ne mutogasson a másik bunkóra.


Amúgy meg én teszek rá, ki mit gondol, meghuzom a saját határaimat. Ha évente pár alkalomrol van szó oké, de olyat nem nyelek be senkitől, amivel nekem hetente többször bosszúságot okoz, nem fogok senki tolakodó viselkedése miatt idegeskedni.

2022. ápr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
92%

Nem érdekelne, és az sem, hogy a hátam mögött üzenget.


Bár én eleve be sem engedek olyat, aki nem szól nekem előre.

Idejött: oké, szia, mehetsz haza - és becsukom az ajtót.

2022. ápr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:
93%

beállít kaja közbe és alkalmas akkor leülteti az ember - oké, akkor "bocs, nincsen elég kaja".


Ilyen egyszerű. Egyébként meg irtó bunkóság hívatlanul beállítani máshoz és még el is várni, hogy megkajáltassák.

2022. ápr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
94%

Asztalhoz hívni? Csak ennyi? Ugyan már… még a végén bunkónak fognak mondani.


Szerintem először meg kellene neki mondani hogy milyen hálásak vagyunk hogy megint gondolt ránk és magától átjött, sőt, elnézést kérni, amiért nem nekunk jutott eszünkbe meghívni, hogy picit jobban megismerhesse a barátainkat. Leültetni, majd olyan irányba terelni a beszélgetést, amihez ő is hozza tud szólni. Jó téma az UNOKA, de az időskori betegségek taglalása se rossz. Az, hogy mi a helyzet pl a közös ismerősökkel, vagy picit bizalmasabb témákat majd megbeszéljük fél év múlva, mikor megint jönnek.

Elvégre mi már egy nagy boldog család lettünk anyossal, hogy megszültük NEKI a kis élete szeme fényét.

Anyós amúgy is olyan kedves, hiába utasítjuk vissza udvariasságból, ő annyit de annyit SEGÍT, mindig hoz a maradék kajából, sütiből is, mert mi csak szerénységből mondjuk, hogy nem kell.

🙂🙂🙂 irónia

2022. ápr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
93%

Az én házam az én váram.

Én szabom meg a szabályokat.


Azt már nem ismétlem, hogy mekkora bunkóság hívatlanul bárhová beállítani...

2022. ápr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
94%

Azért az valami egészen hihetetlen, hogy van aki tök komolyan még a kérdezőt nevezi bunkónak. Hálát adok az égnek, hogy még csak hasonló felfogású ember sincs a közvetlen környezetemben.


Többször mondva lett drága anyósnak, hogy SZÓLJON mielőtt jön, ne pedig hívatlanul beállítson, majd mikor ismételten eljátssza ezt, ráadásul úgy, hogy pontosan tudja vendégeik vannak és nem veszi észre mekkora tapló, simán nekiáll játszani a gyerekkel, miközben a kérdezőék éppen ennének és beszélgetnének a barátaikkal, akiket ÉVENTE 1-2X látnak még a kérdező lesz a bunkó. Agyam eldobom, de tényleg. Úgy elküldtem volna anyóst a francba, hogy csak na és a legcsekélyebb mértékig sem érdekelt volna, ha megsértődik. Tisztelje már a privát szféránkat és a kéréseinket bszki!

2022. ápr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
93%

Én se értem, hogy lenne a kérdező a bunkó.

Most ezek vagy anyoshoz hasonló felfogású emberek, vagy az életben nem volt még ilyen jellegű konfliktusuk és csak a fotelből okoskodnak…

2022. ápr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó 66os, leírtad a lényeget, a számból vetted ki a szót!

Nem tudtam mindent 100%ig elolvasni es visszairni mert sok a dolgom , de lehet majd fogom ha kell.

A lényeg amit az utolsó írt, mást választ is szívesen olvasok!

2022. ápr. 5. 13:01
 69/73 anonim ***** válasza:
83%
67 Vagy ők maguk is ilyen anyósok :D :D
2022. ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 A kérdező kommentje:

Hogy legyek érthetőbb:

Anyós közel lakik.

Azért nem hívtam asztalhoz mert volt már 1x hogy meghívtam amikor vendégeink voltak.

És nem volt belátása hogy hazamenjen és mi is tudjunk beszélni külön, ráadásul csak ő egyedül beszélt az asztalnál a saját családjáról, gyerekéről. A végén már nem tudtam hogy jelezzen hogy menjen haza mert végig ott ült. Most ezt el akartam kerülni így oda sem hívtam, mert tudtam hogy a vendégeim rovid ideig fognak maradni, akartam beszélni a saját dolgainkrol is.

Ezt hogyhogy nem tudjátok megérteni?

Nagyon nehéz amikor vki nincs belátással .

2022. ápr. 5. 14:28
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!