Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ha anyósom illetlen...

Mit tegyek ha anyósom illetlenűl viselkedik: nem szól mikor jön hozzánk -pedig jeleztük többször- beállít amikor ebédelunk pedig tudja hogy vendégeink vannak, majd sértődve uzenget a férjemnek hogy nem voltam elég kedves vele ?

Figyelt kérdés

Tudta hogy vendégeink vannak, akikkel nagyon ritkán találkozunk, és csak pár órát vannak nálunk, közeli barátaink,akikkel egy évben kb.csak 1-2alkalommal találkozunk, ráadásul pont akkor ettünk.

Nagyon kellemetlen volt nekünk hogy akkor érkezett.

Gondoltam látja hogy mi a helyzet, jó étvágyat kíván és elmegy ,de ott állt , elkezdett játszani a gyerekkel mintha othon lenne.

Én el voltam foglalva a vendégekkel az ebéddel és elvettem a picimet megetetni . Ezután megsértődött(nem mutatta ki) de este beszélt a férjemmel és panaszkodott neki hogy Ö mennyit segít és én nem vagyok elég kedves vele pedig ö mindig milyen jó hozzánk.


Ti hogy reagalnatok erre?

A kapuzarat hamarosan megcsináljuk mert egyéb prioritás volt a háznál, oda még nem jutottunk.


Én eddig sehogy nem reagáltam, mert úgy látom hogy ő viselkedett illetlenűl több szempontból is.


2022. ápr. 4. 07:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
94%
Mi bunkóság van abban hogy a barátaival akart foglalkozni nem egy pofátlan emberrel? Ritkán találkoznak ezt le írta.... Mit nem lehet ezen megérteni? Mit?
2022. ápr. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
92%
Bunkóság az, ha valaki hívatlanul beállít, ráadásul akkor, amikor tudja, hogy a családnak ritkán látott vendégei vannak.
2022. ápr. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
93%

Hat én nem tudom egyesek hol élnek, ha nekik boldog boldogtalan a nyakunkra járhat, és meg ok állnak nekik haptákba.

Nem megyunk senkihez be csak úgy, és pont. Ha mégis, akkor számoljunk vele, hogy lehet nem lesz alkalmas.


Amúgy baráti társasággal én sem vegyíteném anyóst ha nem is ismerik egymást, főleg ha évente párszor látjuk őket, nem hinnem úgy akarnának beszélgetni hogy egy idegen is hallja. Ha már bunkosag, a vendégekkel szemben inkább az, hogy elhívják oket hogy XY lesz ott, és beül egy számukra idegen anyós is. Az is lehet, hogy ok is egy picit babazni akartak volna, és nem az asztaltól nézni ahogy anyuka a héten már sokadszorra gügyög az ő kis szerelméhez. Ő a nagymama, nem neki született a gyerek, hogy legyen kit könnyes szemmel babusgatni, hanem egy apa meg egy anya gyereket vállalt, ezt kene megérteni.


Még azt mondom ha folyton nálam logna egy barátnőm, akkor nem gond ha összefut egyszer-egyszer anyossal, de ha kimondottan vendégségbe hívok egy társaságot akkor nem.


Én elhiszem h a kötekedő valaszolonak ez nem gond, de ez akkor sem volt bunkosag a kérdező részéről, csak te ülsz egyedül háttal a moziban.

2022. ápr. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
92%

“ panaszkodott neki hogy Ö mennyit segít és én nem vagyok elég kedves vele pedig ö mindig milyen jó hozzánk.”


Segítség az, amit te kérsz. Gyanítom ezt anyuka inkább úgy csinálja, hogy állandóan a nyakatokra jár, de ezek a kéretlen akciók minden, csak nem segítség.


Amigy meg tudta h vendégek vannak, ő volt a bunkó, hiszen azt is tudta h csak pár órára maradnak, de neki PONT akkor kellett érkeznie.

2022. ápr. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
92%
Anyós rutinos róka, tudja nagyon jól, hogy mit művel. Hivatkanul járkálni valakihez bunkosag, hivatlanul átmenni mikor tudom hogy ritkán látott vendégeik vannak, majd csodálkozni, meg idiótaság is.
2022. ápr. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:
93%

“ A Te viselkedésed illetlen a magyar szokások szerint. Ha ebéd közben jön valaki hozzánk ( akár csak a szomszéd), illik meghívni az asztalhoz.”


Nálunk meg az az illem magyar szokás szerint, hogy hétvégén ebédidőben nem mászkálunk át senkihez, de inkább még a telefont is előtte/utána időzítjük.

De tok jó hogyha bárki beállit pl a szomszéd hogy tudok-e adni egy kis lisztet, akkor asztalhoz kell hívni. 😀

2022. ápr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
4%

Lehet pampogni, hogy az anyós milyen bunkó, de a menye se különb


Anyuka, nem számítottunk magara, de azért leteszek meg egy terítéket, tessék velünk enni. - ebben benne van, hogy ne állítson be hivatlanul, de nem lett volna bunko sem.


Igy viszont két bunkó csatája zajlik

2022. ápr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
93%

Szóval ha nem asszisztálok, és nem szolgálom ki valaki tolakodását, akkor bunkó vagyok.

A kérdezővel még jól is járt, lehet egy temperamentumosabb feleség már rég elküldte volna a halál f@szára a folyamatos hívatlan beállítás miatt. Na akkor lehetne hápogni hogy nem tudok naponta unokazni brühühü.

2022. ápr. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
93%

"Anyuka, nem számítottunk magara, de azért leteszek meg egy terítéket, tessék velünk enni."

És ebből mit lát anyós? Azt, hogy továbbra is azt csinálhat, amit akar, járhat a nyakukra hívatlanul, nem kell figyelembe venni, hogy a fiának és a menyének más dolga van. Maximum egy kis ejnyebejnye a válasz, vagy még az sem, úgyhogy csinálhat bármit.

2022. ápr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
91%
Persze, mert az ilyen ember arról híres, hogy érti az ilyen finom kos célzásokat…😀
2022. ápr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!