Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ha anyósom illetlen...

Mit tegyek ha anyósom illetlenűl viselkedik: nem szól mikor jön hozzánk -pedig jeleztük többször- beállít amikor ebédelunk pedig tudja hogy vendégeink vannak, majd sértődve uzenget a férjemnek hogy nem voltam elég kedves vele ?

Figyelt kérdés

Tudta hogy vendégeink vannak, akikkel nagyon ritkán találkozunk, és csak pár órát vannak nálunk, közeli barátaink,akikkel egy évben kb.csak 1-2alkalommal találkozunk, ráadásul pont akkor ettünk.

Nagyon kellemetlen volt nekünk hogy akkor érkezett.

Gondoltam látja hogy mi a helyzet, jó étvágyat kíván és elmegy ,de ott állt , elkezdett játszani a gyerekkel mintha othon lenne.

Én el voltam foglalva a vendégekkel az ebéddel és elvettem a picimet megetetni . Ezután megsértődött(nem mutatta ki) de este beszélt a férjemmel és panaszkodott neki hogy Ö mennyit segít és én nem vagyok elég kedves vele pedig ö mindig milyen jó hozzánk.


Ti hogy reagalnatok erre?

A kapuzarat hamarosan megcsináljuk mert egyéb prioritás volt a háznál, oda még nem jutottunk.


Én eddig sehogy nem reagáltam, mert úgy látom hogy ő viselkedett illetlenűl több szempontból is.


2022. ápr. 4. 07:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
78%
Hát az én párom szüleit pont ezért nem engedem be a lakásba. Mert az, hogy elmegyek valakihez, az nem úgy működik, hogy én eldöntöm és megyek, hanem van telefon internet felhívom a másikat és, ha igent mond megyek, ha nem nem! Nem kell beengedni gyerek ide vagy oda. Ha meg veled van baja, neked mondja meg. Az én párom szülei pl kíméletlenül utálnak, de pont nem érdekel, mert sem emberi, sem háttérbeli szinten messze nem tartanak ők ott ketten, ahol mi tartunk a párommal.
2022. ápr. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
14%
A Te viselkedésed illetlen a magyar szokások szerint. Ha ebéd közben jön valaki hozzánk ( akár csak a szomszéd), illik meghívni az asztalhoz.
2022. ápr. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
22%
Mondjuk én leultettem volna őt is az ebédhez, dehat ez én vagyok. Ha téged zavar anyosod, akkor zárd a bejárati ajtót és ne engedj be senkit, akit nem hívtál.
2022. ápr. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 A kérdező kommentje:
-Jeleztük többszőr hogy szóljon amikor jön hozzánk - így akartam írni, ez kimaradt
2022. ápr. 4. 07:44
 5/73 anonim ***** válasza:
94%

De miért nem szóltál ott helyben? Mama, ne haragudjon, most nem alkalmas, látja, vendégeink vannak. Majd ha holnap jön, játszik Pistikével. Nem, tényleg nem jó most, majd holnal találkozunk, csókolom.

Utólag már hova puffogsz? Így is, úgy is megsértődik, akkor miért nem lehet szólni?

2022. ápr. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
97%

Nem értem az egész helyzetet.

A lakás/ház ajtaja be van zárva, csak az jöhet be, akit beengedsz, ha becsönget.

Anyós rosszkor jön, akkor ott az ajtónál megmondod neki, most nem jó a látogatás, jöjjön este vagy máskor és becsukod az ajtót.

Egyéb esetekben meg egyáltalán nem kell neki ajtót nyitni, ha nem egyeztet elöre, hogy nektek megfelelö-e

2022. ápr. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 A kérdező kommentje:

Utolsó: írtam hogy NINCS kapuzár.

Mit ertetlenkedsz? Írtam hogy kértük többször is hogy szóljon ha jön, ráadásul nem ismeritek az illemszabalyokat ti sem???

2022. ápr. 4. 08:13
 8/73 anonim ***** válasza:
98%
Nyugodtan megmondhatod neki,hogy téged ezzel kellemetlen helyzetbe hozott a vendégek előtt. És azt is,hogy nem megyünk csak úgy be valakihez,hiába van nyitva a kapu. Attól,hogy a fiával vagy együtt,semmire nem jogisítja őt fel. Ezt ketten közöljétek vele.
2022. ápr. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
84%
Ha NINCS kapuzár, akkor ideje egyet felszerelni!
2022. ápr. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
96%
Aki szerint illik leultetmi az asztalhoz az hány főre főz? Egyik suttyó unokatestvérem minden hónap végén ezt csinálja a fél családdal.
2022. ápr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!