Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ha anyósom illetlen...

Mit tegyek ha anyósom illetlenűl viselkedik: nem szól mikor jön hozzánk -pedig jeleztük többször- beállít amikor ebédelunk pedig tudja hogy vendégeink vannak, majd sértődve uzenget a férjemnek hogy nem voltam elég kedves vele ?

Figyelt kérdés

Tudta hogy vendégeink vannak, akikkel nagyon ritkán találkozunk, és csak pár órát vannak nálunk, közeli barátaink,akikkel egy évben kb.csak 1-2alkalommal találkozunk, ráadásul pont akkor ettünk.

Nagyon kellemetlen volt nekünk hogy akkor érkezett.

Gondoltam látja hogy mi a helyzet, jó étvágyat kíván és elmegy ,de ott állt , elkezdett játszani a gyerekkel mintha othon lenne.

Én el voltam foglalva a vendégekkel az ebéddel és elvettem a picimet megetetni . Ezután megsértődött(nem mutatta ki) de este beszélt a férjemmel és panaszkodott neki hogy Ö mennyit segít és én nem vagyok elég kedves vele pedig ö mindig milyen jó hozzánk.


Ti hogy reagalnatok erre?

A kapuzarat hamarosan megcsináljuk mert egyéb prioritás volt a háznál, oda még nem jutottunk.


Én eddig sehogy nem reagáltam, mert úgy látom hogy ő viselkedett illetlenűl több szempontból is.


2022. ápr. 4. 07:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem nem kell meghívni ebédelni, mert bár tényleg van egy ilyen "magyar mentalitás", hogy ha váratlanul beállít valaki, akkor enni-/innivalóval megkínálom, azért ez nem pont ez a helyzet. Viszont lehet olyat mondani, hogy "kérlek játssz egy kicsit a gyerekkel, amíg mi megebédelünk, aztán együtt iszunk egy jó kávét" vagy "nagyon nyűgös a gyerek, pont most akartam lefektetni, gyere, tegyük le együtt, aztán megiszunk egy kávét", stb. stb.


Nyilván illetlen volt a részéről, hogy nem vonult vissza azonnal, más felől azért udvariatlannak sem kell lenni, főleg ha tényleg szokott segíteni.


Ezek azért felnőtt, értelmes emberek között nem megoldhatatlan dolgok. A borderline barátnőmmel például extrán óvatosnak kell lenni egy ilyen szituban, hogy ő van nálam és jön valaki vagy van valaki nálam és ő jön, de azért feltételezem, hogy itt a sztoriban senki nem borderline.

2022. ápr. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
95%

#2: nincs olyan magyar szokás, hogy bárhová be lehet állítani hívatlanul....


Jó pár évtizede van már telefon, mobiltelefon... Nem kell sürgönyt írni, hogy "ángyikám, gyünnénk vasárnap ebédre".


.-D

2022. ápr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
24%

10!


Hát én pl nem számolom ki, hogy 4en vagyunk, akkor az 4 szelet rántott hús, egy adagnyi minimum marad azért, amivel egy váratlan vendéget megkinalhatok. Ha meg vendégeket hívok, akkor nyilván még többet készítek a biztonság kedvéért.

2022. ápr. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
98%
Itt nyilván nem arról van szó, hogy jutott e anyósnak kaja. Hanem az, hogy neki vendègei voltak, ahová anyós nem kell. Nekem is volt ilyen szituációm. Anyós belült, és az ő cukorbetegsègèt, meg làbdagadàsàt hallgattàk. Kellemetlen volt mindenkinek. Akkor kértem, szóljon előre ha jön, és tudjuk mondani alkalmas e.
2022. ápr. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
92%
A párodnak kell leállítania, mert ha te teszed, nem biztos hogy jó vége lesz.
2022. ápr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
17%
Ez annyira 50-50%. Gáz, hogy odament csak úgy, de azért az is gáz ahogy te viselkedtél. Ő neki áll játszani a gyerekkel te pedig elveszed megetetni, mondhatnád is neki, hogy anyuka megkell etetnem most Pistikét stb. Illetve, ha normálisan reagáltál volna rá akkor a vendégek szemében is sokkal pozitívabb lennél, mint így. Nekem tuti meglenne a véleményem rólad, ha a párod anyjával így viselkedsz független attól meglett ide hívva vagy nem. Ez csak emberség kérdése, ő már idősebb nem fog megváltozni..
2022. ápr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
22%

14!


De ha az anyós nem megfelelően viselkedik, vagy nem úgy, ahogy te elvarod, akkor neked is bunkonak kell lenni vele?

2022. ápr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
96%
Nem, nem voltam bunkó. Alapból sem, és vendègek előtt meg pláne. Talán a kèrdező sem kapta ki a gyereket a kezèből, hanem normàlisan közölte, hogy megy megetetni. Nem írta le, nem tudjuk.
2022. ápr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
96%
Utólag már most mit tennél? Legközelebbi családi eseményen vagy amikor találkozol vele majd megmondod hogy kellemtlen helyzetbe hozott, legközelebb legyen szíves előre szólni, mikor jön.
2022. ápr. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
13%

18!


Na látod. Ez lenne a lényeg. Attól, hogy más bunkó, vagy számunkra nem megfelelően viselkedik, nekünk nem kell ugyanúgy viselkedni.

2022. ápr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!