Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ha anyósom illetlen...

Mit tegyek ha anyósom illetlenűl viselkedik: nem szól mikor jön hozzánk -pedig jeleztük többször- beállít amikor ebédelunk pedig tudja hogy vendégeink vannak, majd sértődve uzenget a férjemnek hogy nem voltam elég kedves vele ?

Figyelt kérdés

Tudta hogy vendégeink vannak, akikkel nagyon ritkán találkozunk, és csak pár órát vannak nálunk, közeli barátaink,akikkel egy évben kb.csak 1-2alkalommal találkozunk, ráadásul pont akkor ettünk.

Nagyon kellemetlen volt nekünk hogy akkor érkezett.

Gondoltam látja hogy mi a helyzet, jó étvágyat kíván és elmegy ,de ott állt , elkezdett játszani a gyerekkel mintha othon lenne.

Én el voltam foglalva a vendégekkel az ebéddel és elvettem a picimet megetetni . Ezután megsértődött(nem mutatta ki) de este beszélt a férjemmel és panaszkodott neki hogy Ö mennyit segít és én nem vagyok elég kedves vele pedig ö mindig milyen jó hozzánk.


Ti hogy reagalnatok erre?

A kapuzarat hamarosan megcsináljuk mert egyéb prioritás volt a háznál, oda még nem jutottunk.


Én eddig sehogy nem reagáltam, mert úgy látom hogy ő viselkedett illetlenűl több szempontból is.


2022. ápr. 4. 07:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
91%

13-as: nem arról van szó, hogy nem jutott volna az anyósnak ennivaló, hanem arról, hogy egy társaság van együtt, akik közé az anyós nem illik különbözö okokból, pl. meg olyan témákról van szó, amihez nem tud hozzászólni vagy nem értelmesen, az ö magánproblémáit meg a vendégeknek nem érdekes.

Másrészt meg ha vendégeket várok is, és több ételt készítek, azt úgy tervezem, hogy a következö napon megesszük a maradékot és nem úgy, hogy becsámborgó emberkéknek jusson!


Emellett ma már mindekinek megoldható, hogy elöre odaszól, ha valakihez akar menni, váratlanul beállítani a lehetö legnagyobb fokú bunkóság!

2022. ápr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 anonim ***** válasza:
83%
Megnyugtat egy kicsit a gondolat hogy nálunk sokkal rosszabb a helyzet? Nekünk ide költözött hozzánk 2 hónapra, külföldön lakunk de 2 hónap az így is sok, először maximum 1 hétről volt szó. A kórházba is be akart jönni végig nézni a szülést. Most meg állandóan el akarja vinni magával a gyereket hónapokra tőlünk
2022. ápr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
89%
#20 amilyen az adjon isten olyan a fogadj isten. Engem pont nem érdekelne, hogy idősebb, viselkednie, tiszteletben tartani más életét kellene. Egy másik hozzászóló, aki írta, hogy ő már nem fog változni. Nem is kell. Alkalmazkodni kell, aki nem tud az maradjon távol tőlem leginkább és a családomtól. Hasonló, ismétlődő problémák végett én kitiltottam a párom szüleit a lakásból! Pont ezért mert változni nem akar, viselkedni meg nem tud!
2022. ápr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 anonim ***** válasza:
14%

"#20 amilyen az adjon isten olyan a fogadj isten. "


Bunkofalván valoban ez a divat. Normaliséknál viszont nem süllyednek le arra a szintre. De ha neked így jó, hát csináld így.

2022. ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
22%
Ezt sajnos le kell nyelned, ez van, ha házastársad, párod van, akkor a hülye famíliáját is el kell tűrnöd. A férjedre inkább haragudhatsz, hogy minek engedte be az anyját. Vagy ha már beengedte, nyilván mert szerinte ez volt a helyes, neki kellett volna foglalkoznia az anyjával (is), nem neked! Ha a férjednek jó volt az úgy is, hogy az anyjával töltött idő miatt kevesebb időt tud a barátaitokkal tölteni, az az ő dolga. Neked nem kell időt tölteni az anyóssal. Az anyós a fiához meg az unokájához megy elsősorban, nem hozzád. Nincs joga rád megsértődni. Ezt magyarázza el a férjed neki, hogy nem értél rá, és kész, anyós-menynek nem kell egymással foglalkozni különösebben amúgy sem.
2022. ápr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
91%

Én ott helyben közöltem volna, hogy mint láthatja vendégeink vannak, most nem alkalmas, úgyhogy majd máskor és persze legközelebb egyeztessük előre, ne váratlanul állítson be. Főleg ha már többször lett neki jelezve. Semmit nem utálok annál jobban, mint mikor valaki/bárki csak úgy váratlanul megjelenik, hogy akkor ő most jött. Hát az a minimum, hogy előtte idecsörögsz és megkérdezed egyáltalán jó-e most, nem pedig szó nélkül betoppansz.

Anyós nem kicsit volt b*unkó, én még egyszer szólnék neki erélyesebben, hogy nálunk ez nem játszik vagy szól előre és megkérdezi, hogy jöhet-e, jó-e most vagy minden ilyen alkalommal ki lesz tessékelve, ez van. Azért na! Tisztelje már minimálisan a privát szféránkat.. és ha pont akkor jön, mikor mittudomén, együtt vagyunk a férjemmel?? Odaáll fölénk és kommentálja jól csináljuk-e? Meg kell húzni a határokat és a zárat minél előbb felszereltetni!

2022. ápr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
93%
Kapun nincs zár, oké, de az ajtón se? Ha a betörő sétál be, hogy csókolom jöttem a tévéért, meg keresse már elő a kápét addig, azt is csak nézed?
2022. ápr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim ***** válasza:
88%
Férjed mit szólt, mert az nagyon nem mindegy. Nyilván ezt neki kell megoldani eslősorban.
2022. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
95%
Akárcsak apósom. Szembe van a portájuk a házunkkal.Ha áll előttünk kocsi, ha idegen neki, ha ismerős neki, akkor már jön is be.Persze,köszönjön be, de amikor már 30 perce itt van és eldumazik a mi barátainkkal, mi meg nem haladnánk a dolgainkal, az sok.
2022. ápr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
85%
Én sem értem, miféle magyar szokás a váratlanul betoppantat meghívni? A 21. században vagyunk, létezik egy csomó kommunikációs eszköz, nem távoli rokon kopogtatott be egy pisire, miközben fél úton volt Németországba, hanem anyós érkezett, mint rendszerint. Önmagában a rendszeres váratlan beugrás rém illetlen, sosem lehet tudni, hogy nem zavarunk-e, de vendégek esetében különösen bunkó viselkedés volt, a vendégek nem a kérdező anyósát akarják bámulni, lehet olyan dolgokról akartak volna beszélgetni, ami nem tartozik amúgy rá. Érzékeny vagyok erre a kérdéskörre, mert én anyósom ugyanezt csinálja, mióta megvan az unoka: számtalanszor állított fel a budiról, vagy b@szta ki az álmot a szememből, mert éjszaka sikerült mondjuk 3 órát aludni, mert ő jött a “szerelméhez”. Ha nem nyitok azonnal ajtót, felhív telefonon, hogy hol van az ő kisbabája. És akkor sem esett le neki a 20 filléres, amikor egy ilyen telefonos beszélgetésbe beközöltem, hogy a s3ggemet törlöm, amúgy a gyerek alszik, addig kint strázsált, míg nem végeztem, mert neki viszket a p1nája, hogy unokázhasson. Mivel a direkt utalásokból nem ért, ezért próbálok úgy kicseszni vele, hogy mikor sejtem, hogy jön, direkt nem vagyunk otthon, be is riasztok, mert azt meg nem tudja kezelni, így még azzal is van dolga. Előbb utóbb csak megtanulja, hogy már csak az ő érdeke is szólni, mert nem úgy vagyunk bekötve, hogy 0-24-ig frissen főtt kávéval várjuk, ha megviszket neki.
2022. ápr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!