Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ha anyósom illetlen...

Mit tegyek ha anyósom illetlenűl viselkedik: nem szól mikor jön hozzánk -pedig jeleztük többször- beállít amikor ebédelunk pedig tudja hogy vendégeink vannak, majd sértődve uzenget a férjemnek hogy nem voltam elég kedves vele ?

Figyelt kérdés

Tudta hogy vendégeink vannak, akikkel nagyon ritkán találkozunk, és csak pár órát vannak nálunk, közeli barátaink,akikkel egy évben kb.csak 1-2alkalommal találkozunk, ráadásul pont akkor ettünk.

Nagyon kellemetlen volt nekünk hogy akkor érkezett.

Gondoltam látja hogy mi a helyzet, jó étvágyat kíván és elmegy ,de ott állt , elkezdett játszani a gyerekkel mintha othon lenne.

Én el voltam foglalva a vendégekkel az ebéddel és elvettem a picimet megetetni . Ezután megsértődött(nem mutatta ki) de este beszélt a férjemmel és panaszkodott neki hogy Ö mennyit segít és én nem vagyok elég kedves vele pedig ö mindig milyen jó hozzánk.


Ti hogy reagalnatok erre?

A kapuzarat hamarosan megcsináljuk mert egyéb prioritás volt a háznál, oda még nem jutottunk.


Én eddig sehogy nem reagáltam, mert úgy látom hogy ő viselkedett illetlenűl több szempontból is.


2022. ápr. 4. 07:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
16%

Ufo vagyok? Szerintem akár örülhettel is volna anyosnak, hiszen elfoglalja a gyereket, míg te a ritkán látott barátokkal beszélgetsz. Tok fölösleges volt kikapni a gyereket a kezéből, hisz ahogy írtad, volt dolgod amúgy is.


Valszeg akármit csinál a mami, soha nem jó (talán korábbi sérelmek miatt), de ezt talán ertekelhetted is volna.

2022. ápr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
76%

Semmilyen magyar szokásról nincs szó. Minden országban opció, ha véletlenül úgy jön ki a lépés, hogy hozzátartozó, barát, ismerős aki olyan státuszban van a szívünkben beállít kaja közbe és alkalmas akkor leülteti az ember. Ha e két feltétel valamelyike nincs meg akkor nem ülteti le az ember, országtól függetlenül. Itt a kérdésben nem volt alkalmas, tehát nem ülteti le az ember, sőt, a látogató büdös bunkó aki telibesz4rja, hogy vendégek vannak a menye-fia házában, nekikezd gügyögni a gyerekkel ahelyett, hogy 10 mp-en belül elnézéskérések közepette lekoccolna.

A manuszod kérdező mit csinált? Ő se nem küldte haza az anyját, sem nem tette helyre az üzengetést. Nem a kapuzár hiányával van itt a nagy probléma.

2022. ápr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
91%
Már miért kéne örülnie annak, hogy anyóspajti többedik kérés ellenére is hívatlanul és váratlanul odaállít, pláne hogy tudja jól, hogy vendégek vannak náluk?? A szülők meg tán csak le tudják foglalni a saját gyereküket egy vendégség erejéig (sőt, nyilván tovább is), kétlem hogy ehhez külsős segítség kéne. Olyat meg pláne sehol nem írt a kérdező, hogy "kikapta" volna a kezéből a gyereket, csak hogy elvette megetetni, amihez a gyermek anyjaként talán joga van előzetes engedély nélkül is...
2022. ápr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
96%

"írtam hogy NINCS kapuzár"

És az ajtón sincs zár? Bárki bármikor bemehet csak úgy?

Ha nem ért a szóból, nem engeditek be, más megoldás nincs. Közlöd vele az ajtóban, hogy bocsánat, vendégeink vannak, most nem alkalmas, jöjjön ekkor meg ekkor. Ha megsértődik, nem foglalkozol vele.

2022. ápr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
10%

34.

Mondjuk egy menynek nem illik így beszélni az anyósával. Ezt a férjnek kéne intéznie.

2022. ápr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
1%
Ne fogadd el a segítségét se, és akkor szép lassan le tudod szoktatni a béjárkálásról.
2022. ápr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
92%
Ja, mert anyósnak aztán illik sokadjára is, direkt kérés ellenére odapofátlankodni. Nem is értem ezt a felhajtást, hogy jaj a fia kell vele beszéljen. Mert miért? A menyének is van szája, ő is meg tudja mondani, ráadásul a 34 semmi b*unkót nem írt, én lehet még ennyire se lennék kedves, ha már jó ég tudja hanyadjára játssza ezt be. Lehet olyankor is volt már rá precedens, mikor a kérdező férje otthon se volt, most akkor tényleg mint az oviban fel kéne hívni a férjünket, hogy beszéljen az anyjával, hogy menjen el? Ugyan már, felnőtt emberek, ki kell nyitni a száját és megmondani, hogy most nem alkalmas, majd máskor.
2022. ápr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
65%
Ez kizárólag a te hibád, méghozzá extrém súlyos és extrém ostoba! Olyan nincs, hogy nincs a kapun zár!!!! Olyan nincs!!! Meg olyan se, hogy ha bekövetkezik az az alapvető nonszensz, hogy nincs a kapun zár, akkor nyitva maradjon a belső ajtó! Légy szíves a címet, és hogy hol tartjátok a pénzt és az ékszert, hogy ne kelljen sokat keresnem! És olyan sincs, hogy valakit én nem akarok a lakásomban tudni, és ő mégis befurakodik. Olyan nincs! Te hova tetted a józan eszedet és felnőtt életviteli készségedet???
2022. ápr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
95%
Eszem megáll, hogy egyesek szerint nem gond az, ha csak úgy beallitok valakihez akinél számomra ismeretlen emberek vendégeskednek. És még nekik kene jó képet vágni ehhez. Biztos PONT abban a 2 órában ért rá anyós csak.
2022. ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
88%
Ja még a kérdező lépkedjen tojáshéjon, hogy jaj anyuka ugye ne gond ha most megetetném a saját gyerekemet?
2022. ápr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!