Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg nagy kérés hogy ne...

Tényleg nagy kérés hogy ne nevesse ki az unokát? Megsértődni ezen?

Figyelt kérdés

Anyósom a kezdetek óta mindig kinevette a gyereket,azzal a igazi nevetséges nevetéssel, olyasmit is ami abszolút nem vicces és senki más nem nevetett azon, max ez az aranyos mosolygást kiváltó dolgokon is.


Kicsinek amikor pl elkezdett felkönyökölni hahotázás mellett nézte, most pl elkezdett beszélni totyogni is, hangosan kinevette, ez a fél perces hangos nevetés. Amúgy is ettől folyamatosan megijedt a gyerek (és ezen is nevet) szóltunk hogy ne csinálja, mindig azt mondta hogy jaj ugyan már, csak nevet rajta miért baj? Olyasmin ami nem vicces,nem értjük miért kell őszintén... És nem zavarban van, de most már a gyerek kifejezetten fél tőle és ha csinál valamit a mama társaságában fél szemmel lesi hogy mit reagál, ha kineveti onnantól inkább elvonul a gyerek, szégyenli magát pedig semmi olyat nem csinál amit kellene, csak ez a kinevetés totál elbizonytalanítja a látogatások alkalmával és már más társaságban is elkezdte ezeket a jeleket mutatni, hogy figyel mit reagálnak mások arra amit csinál, kinevetik-e, hála máshol nem és így nem vonul el, nem érzi rosszul magát, de itt betelt a pohár és szóltam mamának hogy vagy befejezi vagy hazamegyünk és volt hogy összecuccoltam a gyereket és elhoztam, telefonáláskor is ha mondtam hogy mentünk pl ringatóra és fél percig röhögött rajtunk, hogy nem tudtam megszólalni annyira nyomta, így csöndben vártam és kérdezte hogy itt vagyok? Mondtam hogy igen de én tudom min kell nevetni ennyire...

És megsértődött hogy nem visszük a gyereket inkább.


2022. ápr. 11. 13:38
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
29%
Mással nem ilyen? Mert akkor egyszerűen csak ez a szokása, csinálhattok bármit.
2022. ápr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
97%
Hűha. Hát nem is tudom, én is nagyot néznék. Mindenen így nevet ilyen sokáig? Felnőtteknél is? Tényleg nem értem én se, mi vicces van abban, hogy mentek Ringatóra. Nem iszik vagy ilyesmi?
2022. ápr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
97%

Hát akkor sértődjön meg, egészségére.

A férjed amúgy nem tud beszélni vele?

2022. ápr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez érdekes...

Amúgy az élet más dolgain is folyton röhög?

2022. ápr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Férjem szólt rá és neki is fel volt háborodva hogy miért nem nevethet?! Nem azzal van a baj hogy nevet, de olyasmin amin ami nem vicces, max aranyos azon nem kell a madarakat lenevetni a fáról főleg nem a gyerek természetes dolgain.

Anno azon nevetett így amikor mondtuk hogy járunk a kutyával kutyaiskolába, vagy hogy volt a férjem gasztroenterológusnál, voltunk down szűrésen, ezek számára nevetséges dolgok úgy vettük észre.

2022. ápr. 11. 13:51
 6/44 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem vizsgáltassátok ki mert ez nem normális.
2022. ápr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
97%
És ha rákérdezel, hogy mama min nevet? Mit mond?
2022. ápr. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
85%
Pfú.. Hát jól bírod. Én tuti kaptam volna már egy idegrohamot, és megszorongattam volna a nyakát. Micsoda elmebeteg. Nagyon idegesítőnek hangzik.
2022. ápr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonymousreview60 ***** válasza:
79%

1. Igazad van abban kérdező, hogy az embernek van egy "Ez vicces."/velenevetős nevetése, meg "Ez hülye."/rajtanevetős/kinevetős nevetése. És a kettő között különbség van, szinte mindig észrevehető. Te/ti ezt meg tudod az anyós esetében különböztetni? Ha igen, és valóban a kinevetős nevetést alkalmazza, akkor arról le kell szoktatni.

2. Lehet, hogy az anyósnak csak egyféle nevetése van, és azt alkalmazza a "Jajj, de cuki." és a kárörvendős esetben is.

3. Vannak emberek, akik ha zavarban vannak (tanácstalan, szégyelli magát stb.), akkor nevetnek. Japánban a mosolygás és a nevetés is sokszor ezt leplezi.

2022. ápr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Elmondja hogy azon amit a gyerek csinál\mond, hogy hogyan csinálja és milyen vicces az, de kb alig bír megszólalni úgy nevet. De az újszülött gyereken is aki feküdt és max nyújtózott is ez volt.


Nyilván most még nem tud sok szót tisztán egyértelműen kimondani a gyerek, sikít, kapaszkodik, ütögeti a játékokat (életkori sajátosságokról van szó) de ez max cuki, nem olyasmi amin hangosan kell nevetni, ezeken más nem nevet, max megmosolyogjuk, egy hihi esetleg de nem úgy hogy a gyerek kizokken a játékból és értetlenül néz hogy miért nevét rajta valaki.

2022. ápr. 11. 14:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!