Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg nagy kérés hogy ne...

Tényleg nagy kérés hogy ne nevesse ki az unokát? Megsértődni ezen?

Figyelt kérdés

Anyósom a kezdetek óta mindig kinevette a gyereket,azzal a igazi nevetséges nevetéssel, olyasmit is ami abszolút nem vicces és senki más nem nevetett azon, max ez az aranyos mosolygást kiváltó dolgokon is.


Kicsinek amikor pl elkezdett felkönyökölni hahotázás mellett nézte, most pl elkezdett beszélni totyogni is, hangosan kinevette, ez a fél perces hangos nevetés. Amúgy is ettől folyamatosan megijedt a gyerek (és ezen is nevet) szóltunk hogy ne csinálja, mindig azt mondta hogy jaj ugyan már, csak nevet rajta miért baj? Olyasmin ami nem vicces,nem értjük miért kell őszintén... És nem zavarban van, de most már a gyerek kifejezetten fél tőle és ha csinál valamit a mama társaságában fél szemmel lesi hogy mit reagál, ha kineveti onnantól inkább elvonul a gyerek, szégyenli magát pedig semmi olyat nem csinál amit kellene, csak ez a kinevetés totál elbizonytalanítja a látogatások alkalmával és már más társaságban is elkezdte ezeket a jeleket mutatni, hogy figyel mit reagálnak mások arra amit csinál, kinevetik-e, hála máshol nem és így nem vonul el, nem érzi rosszul magát, de itt betelt a pohár és szóltam mamának hogy vagy befejezi vagy hazamegyünk és volt hogy összecuccoltam a gyereket és elhoztam, telefonáláskor is ha mondtam hogy mentünk pl ringatóra és fél percig röhögött rajtunk, hogy nem tudtam megszólalni annyira nyomta, így csöndben vártam és kérdezte hogy itt vagyok? Mondtam hogy igen de én tudom min kell nevetni ennyire...

És megsértődött hogy nem visszük a gyereket inkább.


2022. ápr. 11. 13:38
1 2 3 4 5
 21/44 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

Akkor ezt udvariasan, de nagyon határozottan kommunikálni kell felé. És elvárni a megfelelő viselkedést. Hogy miért és mit és hopgyan.

Az, hogy ő felnevelte a férjedet 20-40 éve valahogy, nem jelenti azt, hogy az a módszer jó vagy hogy akkor jó volt (csak még nem tudták, hogy mi a baj azzal a módszerrel). Ez nem fog neki jól esni, de c'est la vie.

Nekem a nagyanyám a neki fura dolgaimra azt mondta olyan havi egyszer, hogy "Hibás vagy." (azaz hülye stb.). Én ezt akkor nem dolgoztam fel, nem gondoltam bele, de nem volt jó érzés. Akkor anyám nem is tudott róla. Nem tudom miért, de nem mondtam el neki. De ma már értem és érzem, miért volt ez bántás.

2022. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
94%

Hú. Nálunk én voltam ilyen a tesóm babájával. Nem ennyire mindenen. De pl ha csinált valami cukit, vagy valami újat nevettem. Tényleg tisztán örültem neki és boldoggá tett, ezért. De észre vettem, hogy a kicsi megijed, vagy elbizonytalanodik és utána nagyon odafigyeltem.

Főleg amikor visszanéztem a videókat, azokon volt szembeötlő nekem a pici reakciója nevetésemre, meg egyébként irritáló volt a mindenen nevetésem is.

Jól tetted. Nagyon oda kell figyelni a reakciókra, mert nyomot hagy a gyerekben, hiába nincs rossz szándék.


Ha úgy alakul és vannak, mutass neki ilyen videókat.

2022. ápr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
97%

"Mondjuk a férjemet nem ő nevelte fel mert lelépett a szülés után 3 évre, szóval ő nem volt gyakoroló anyuka."


Ennyi. Valami leleki defektje lehet ez alapján. Nem érdemes erőltetni vele a nagymamásdit.

2022. ápr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
96%
23.: Jaja, nem is értem, miért futnak egy ilyen nő után. Ha anyának sem volt anya, akkor nagymamának sem lesz az. Az öregasszony fejben defektes.
2022. ápr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem normális, mondjuk az ah ő baja. A legfőbb baj, hogy már mutatja a jeleit a gyerek annak, hogy mennyire bizonytalanná meg gatlasossa teszi. Na én ezért nem vinnem oda, csomó fajta szorongást ültethet belé.
2022. ápr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
91%
Nincs valami mentális problémája a vénasszonynak?
2022. ápr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
98%

Van egy ismerősünk aki ugyanezt csinàlja. Még szerencse hogy csak ismerős. De számomra is érthetetlen miért csinálja ezt valaki. Nem gondolom hogy ez őszinte nevetés lenne.

Jó hogy nincs ilyen a családban.

Én sajnos visszaadó ember vagyok. Ha ezt csinálná az anyósom akkor visszaadnám neki.

Ha valami olyat mond ami nem vicces, pl elestem tegnap, vagy megjártam a gyógyszertárban biztos hogy folyton kiröhögném és ha szólna akkor mondanám neki hogy ugye milyen gáz, ő pontosan ezt csinálja. Így akartam bemutatni. Esetleg ettől észreveheti magát de nem biztos.

2022. ápr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
98%
Utolsó, valószínűleg én is ezt csinálnám, le merem fogadni leszokna a vihogásról a nyanya.
2022. ápr. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
95%
Azt írod, tud uralkodni magán, ha muszáj. Mondjátok el neki, hogy tudjátok, hogy nincs rossz szándéka, de a gyerek fél a röhögésétől, gátlásossá válik, nem szívesen van így a társaságában. Ha így sem tudja moderálni magát, akkor tényleg ne vigyétek hozzá a gyereket, aztán sértődjön meg, ha akar.
2022. ápr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

Én hanyagolnám a nőt, aztán felőlem a fején is pöröghetne kínjában meg sértődözhetne egész nyugodtan.

Mert ennyi stresszt a saját életembe se lennék hajnaldó vinni. Arról meg pláne szó sem lehet, hogy valakitől fél meg szorong a gyerekem, hogy valaki őt önértékelési zavarokba taszítja, és én kiteszem ennek egész gyerekkorában.

Tényleg komoly gondokat okozhat ez neki, nagyon meghatározóak a piciként megélt dolgok, lásd kisbabaként a kötődés elmélet. Senki nem jár olyan helyre szívesen és szorongás nélkül, ahol kb azt is kirohogik ha leül az asztalhoz. A gyerek is ugyanolyan ember mint bárki más, ez neki is rosszul esik, és folyamatosan át kell élnie, és egyre többet fog fel belőle! Nincs és nincs az a helyzet hogy a gyerekemnek a hibbant nagyanyja miatt szorongva és a megszégyenítés érzésével kelljen leélnie a gyerekkorát, felőlem akárki megsértődhet, de ezt nem hagynám.


Később ha változna a venasszony akkor kapna még egy esélyt, de mihelyt elkezdene röhögni jönnénk el.

2022. ápr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!