Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg nagy kérés hogy ne...

Tényleg nagy kérés hogy ne nevesse ki az unokát? Megsértődni ezen?

Figyelt kérdés

Anyósom a kezdetek óta mindig kinevette a gyereket,azzal a igazi nevetséges nevetéssel, olyasmit is ami abszolút nem vicces és senki más nem nevetett azon, max ez az aranyos mosolygást kiváltó dolgokon is.


Kicsinek amikor pl elkezdett felkönyökölni hahotázás mellett nézte, most pl elkezdett beszélni totyogni is, hangosan kinevette, ez a fél perces hangos nevetés. Amúgy is ettől folyamatosan megijedt a gyerek (és ezen is nevet) szóltunk hogy ne csinálja, mindig azt mondta hogy jaj ugyan már, csak nevet rajta miért baj? Olyasmin ami nem vicces,nem értjük miért kell őszintén... És nem zavarban van, de most már a gyerek kifejezetten fél tőle és ha csinál valamit a mama társaságában fél szemmel lesi hogy mit reagál, ha kineveti onnantól inkább elvonul a gyerek, szégyenli magát pedig semmi olyat nem csinál amit kellene, csak ez a kinevetés totál elbizonytalanítja a látogatások alkalmával és már más társaságban is elkezdte ezeket a jeleket mutatni, hogy figyel mit reagálnak mások arra amit csinál, kinevetik-e, hála máshol nem és így nem vonul el, nem érzi rosszul magát, de itt betelt a pohár és szóltam mamának hogy vagy befejezi vagy hazamegyünk és volt hogy összecuccoltam a gyereket és elhoztam, telefonáláskor is ha mondtam hogy mentünk pl ringatóra és fél percig röhögött rajtunk, hogy nem tudtam megszólalni annyira nyomta, így csöndben vártam és kérdezte hogy itt vagyok? Mondtam hogy igen de én tudom min kell nevetni ennyire...

És megsértődött hogy nem visszük a gyereket inkább.


2022. ápr. 11. 13:38
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
97%
Anyósod fejében baj van. Nem is valószínű, hogy tud uralkodni ezeken az őrült röhögéseken. Az esküvőtökön is hangosan röhögött végig?
2022. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonymousreview60 ***** válasza:
77%

Értem a helyzetet. Az anyósnak valószínűleg másban is elnagyoltak az érzelmi megnyilvánulásai, szűk a kifejező eszközkészlete. Emellettakkor és annyira és úgy nevet, amin és amikor és ahogyan nem kellene.

Eszerint ő nem mosolyog a cuki dolgokon, hanem nagyon hangosan nevet. Ez ő. Ő így viselkedik. Minden agresszió nélkül. De ez nem jelenti azt, hogy ha titeket - és főleg a gyereket - zavarja, akkor ezen neki ne kellene változtatni, akkor is, ha ez neki nem tetszik.

Nekem is nagyon sok minden nem tetszik, hogy hogyan reagálnak az emberek rám vagy a reakcióimra, de alapvetően mégis rajtam van a változási kényszer, nem nekik kell alkalmazkodni az én - szerintem nem bántó - hangerőmre stb.

2022. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
Baromi idegesítő tényleg mert állunk az udvaron, beszélgetünk nyugiba, gyerek elkezd bármit pl leguggol, hopp seggreül, már ütögeti a vállunkat hogy nézd és nevet, a gyerek meg megijed, kétségbe esik kb, jön hozzám hogy mi rosszat tett és már nem akar újra leguggolni ha ott vagyunk mert fél szeme a mamán van.
2022. ápr. 11. 14:12
 14/44 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ezek szerint felfogási gondok is nála, ha nem érti meg, amit mondasz, hogy fél tőle a gyerek.
2022. ápr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy az anyósod enyhe fokban születésileg gyengeelméjű? Az ő fiatalkorában ezt még csak akkor vizsgálták, ha nagyon feltűnő volt.
2022. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
16%

Én először úgy értettem, hogy kigúnyolja, de aztán írod, hogy ilyen cuki dolgokon nevet... az meg nem kigúnyolás.


Nekem ebből úgy tűnik, ő ilyen - mások vagyunk, gondolom akkor ti is eléggé, de ha nem okoz kárt a kicsinek ezzel, szerintem fogadjátok el, hogy mindenki más.


Kigúnyolni persze ne hagyjátok, engem kiskoromban a nagyszülők állandóan gúnyoltak, kiröhögtek, hát lett eredménye...

2022. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
97%

Jól csinálod, hogy eljössz. Mondd meg neki, hogy a gyerek fél a vihogásától. Most még csak a hang zavarja, de később tudatosulni fog benne, hogy őt neveti ki, és gátlásos lesz.

Megvan a nevetésnek a helye és az ideje.

2022. ápr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
Tud amúgy uralkodni magán, nem könnyen ugyan, hallottuk már szolidan nevetni, közösségben, de otthon vagy az unokája mellett valahogy ez nem működik neki, ami kicsit is az ő zónáján kívül van az számára ilyen scifi és inkább nevet rajta (lásd kutyaiskola, gasztodoki, down szűrés). Mondjuk a férjemet nem ő nevelte fel mert lelépett a szülés után 3 évre, szóval ő nem volt gyakoroló anyuka.
2022. ápr. 11. 14:16
 19/44 anonim ***** válasza:
100%
Jaj de idegesítőek ezek a mindenen hangosan, nyerítve röhögő emberek, meg tudnám tépni őket én is... Nem arról van szó, ha valami vicces nevessen, de amikor valaki órákat képes vinnyogni egy egyszerű fingon is akár, az már tényleg idegesítő. Ne is vidd oda a gyereket, vihorásszon a vénasszony magában.
2022. ápr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
97%
Egy down szűrésen mi a vicces? Ez tényleg hülye vénasszony.
2022. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!