Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha úgy alakul, ápolnátok az...

Ha úgy alakul, ápolnátok az anyósotokat? ha jó a kapcsolat

Figyelt kérdés

Nálunk ez a helyzet jött elő most, Jó a kapcsolatunk de azért ez mégis más. Kicsit kavarog bennem az,hogy a saját anyám miatt szó nélkül felmondanék és ápolnám ( egyedül nevelt fel minket testvéremmel) de azért anyós miatt?

A házi segítségnyújtás ahol az önkormányzat biztosít ápolót, nem vált be, semmit sem csináltak, több koszt és piszkos edényt hagytak ott mint előtte. Ennek nem volt értelme,így lemondtuk. De már nem lehet magára hagyni mert fura dolgokat produkál.



2022. máj. 5. 17:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/129 anonim ***** válasza:
93%

Nem. De anyámat se.

Otthon a megoldás nálam. Anyám anno segitett ápolni az apjat, és később az anyját, akkor azt mondta, ha rá kerül a sor, otthonba megy. Anyosom jelenleg velünk él, ha gondozasra szorul, ő is otthonba fog menni,

2022. máj. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/129 anonim ***** válasza:
95%

Én meg azért gondolkodok, hogy miért van a nőre hárítva a férj szüleinek ápolása mindig? Ellenben az soha nem merül föl hogy a pasas ápolja a neje szüleit. (tudom , az lenen a meglepő ha nem nyomnák a nőkre a fizetetlen munkát)


De hogy a kérdésre is válaszoljak: Attól Függ. Mondjuk nálunk éppen én keresek többet, mégis megvolt a nyomasztás a rokonok részéről hogy nekem kéne gondozni a férjem anyját. Hát nem. Én meg úgy voltam vele hogy van három gyereke, az ő dolguk megoldani. Mondjuk így meg az egy szem lányra nyomták a mama gondozását. Mert a "nődóga" mint minden amit a férfiak nem akarnak megcsinálni.

2022. máj. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/129 anonim ***** válasza:
83%
*azon
2022. máj. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/129 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Nem az én anyám. Ha idegeneket akarnék ápolgatni, az lenne a szakmám.
2022. máj. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/129 A kérdező kommentje:

10 Csak egy gyereke van, aki a férjem. Így ez az ő dolga és az enyém.

Egyrészt igen, nekem van ilyen szakképzettségem is( igaz nem ebben dolgozom jelenleg) értek hozzá. Valamelyikünknek fel kell mondania, és az nem lehet a férjem,mert ha az ápolást meg is tudná tanulni, majdnem 3szor annyi a keresete mint nekem. Nem eshet ki a keresete emiatt hosszú időre. Ez meg ugye nem előre látható mennyi idő lesz.

2022. máj. 5. 17:50
 16/129 A kérdező kommentje:
12 Egyrészt mert én értek hozzá, meg van az a szakmám is. Másrészt anyagilag másképp nem megoldható. Nyomhatnám rá,hogy de hát a te anyád- csak épp az én fizetésem a hitelt ha kifutná, és akkor még a rezsi, kaja- nem élnénk meg így.
2022. máj. 5. 17:52
 17/129 anonim ***** válasza:
79%

Még a saját anyámat se ápolnám. De van benne annyi, hogy ő magatól menne be otthonba, mert tudja milyen beteg emberre vigyázni 0-24. 25 éve egsügyben dolgozik, nem akar velünk kicseszni.

Mikor megismertem a páromat én letisztáztam vele, hogy mindenki a saját családjával bajlódik. Ő az ő szüleivel, én az enyéimmel. Pláne úgy, hogy páromnak is van egy nővére, nem hiszem hogy 2 felnőtt ember ne tudna fizetni egy ápolót.

2022. máj. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/129 anonim ***** válasza:
87%
Esetetekben így logikus, hogy a kisebb kereset essen ki. Na nekünk fordítva lett volna,mégis cseszegettek hogy a nő dolga az ápolás.
2022. máj. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/129 A kérdező kommentje:
17 Mindenki úgy dobálózik az otthonnal, tudjátok mennyibe kerül ? Csak a beugró... plusz a költségek. Persze , van akinek futja rá, csak nekem kicsit hihetetlen amennyien ezzel dobálóznak mintha 100 ezer Ft lenne.
2022. máj. 5. 17:55
 20/129 anonim ***** válasza:
89%
Ha a párod olyan sokat keres, akkor fizessen ő egy ápolót és kész.
2022. máj. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!