Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha úgy alakul, ápolnátok az...

Ha úgy alakul, ápolnátok az anyósotokat? ha jó a kapcsolat

Figyelt kérdés

Nálunk ez a helyzet jött elő most, Jó a kapcsolatunk de azért ez mégis más. Kicsit kavarog bennem az,hogy a saját anyám miatt szó nélkül felmondanék és ápolnám ( egyedül nevelt fel minket testvéremmel) de azért anyós miatt?

A házi segítségnyújtás ahol az önkormányzat biztosít ápolót, nem vált be, semmit sem csináltak, több koszt és piszkos edényt hagytak ott mint előtte. Ennek nem volt értelme,így lemondtuk. De már nem lehet magára hagyni mert fura dolgokat produkál.



2022. máj. 5. 17:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/129 anonim ***** válasza:
94%

Sok ismerősöm van, aki ebből az ápolgatásból nagyon rosszul jött ki. Az élete egy nagy részét rááldozta, nem is volt egy álom meló és a végén ott állt semmi nélkül. A nyugdíja alacsony lett, minimális pénzt kapott csak az államtól az ellátás közben, a munkaerőpiacról kiesett. Ráadásul anyós és nem egy nagy csoda mostanság, ha az emberek elválnak.


Az oké lenne, ha a végén tiéd lenne egy ház, de gondolom az sincs, mert akkor már azért cserébe otthonba is adhatnátok.

2022. máj. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/129 A kérdező kommentje:
20 Hitelt fizetünk. Nem keres olyan sokat, csak az én fizetésemhez képest írtam.
2022. máj. 5. 17:58
 23/129 anonim ***** válasza:
91%

"Pláne úgy, hogy páromnak is van egy nővére, nem hiszem hogy 2 felnőtt ember ne tudna fizetni egy ápolót."


Ja. Havi 400e csak nappalra, 8 órára 1 hónapra a haziapolo. Ez nem szakápolas, csak felügyelet és csak munkanapokon. Az éjszakai ugyanezeket q feltételekkel 480e. Tehát heti 5 napra, napi 16 órára 880e. A hétvégét és a napi maradék 8 orakat is meg kell még oldani melle


Ha valakinek 7/24 felügyelet és apolas kell, akkor nem, azt nem tudja két felnőtt ember fizetni.

2022. máj. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/129 anonim ***** válasza:
96%
Csak a te fizetésed kiesik. Ez kisebb veszteség mint az otthont fizetni? Nincs a mamának háza, nyugdíja?
2022. máj. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/129 A kérdező kommentje:
21 Akkor mi lenne az opció, ha nem ez? Ha nem vállalom, nem lenne nyugodt a lelkiismeretem,mert csak az állami otthonba ha épp bekerülne. Van háza, de azon is van tartozás, meg egy félig vályog félig tégla ház egy vidéki faluban, jelképes összeget ér.
2022. máj. 5. 18:00
 26/129 A kérdező kommentje:

23 Igen, erre írtam,hogy sokan nemtudják. Az állandó képzett ápoló NAGYON drága.



24 Mivel nem keresek jól, így kisebb veszteség igen. Van nyugdíja, ami az állami otthonra ha elég de oda is pótolni kellene vinni dolgokat neki stb. A házán tartozás van, és félig vályog félig tégla egy vidéki faluban, jelképes összeget ha ér.

2022. máj. 5. 18:02
 27/129 anonim ***** válasza:
96%

Nem. Még anyámat se.

Épp elég volt nagyanyám tiniként. Meg látni azt, hogy anyám hogy megy tönkre közben.

2022. máj. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/129 anonim ***** válasza:
92%
Nem azért, de anyósod nem gondolt erre? Vagy ő úgy volt, hogy a fiacskája majd elvesz egy ápolónőt, és akkor ő el van intézve?
2022. máj. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/129 A kérdező kommentje:
28 Sajnos, abban a hitben volt olcsóbbak ezek a dolgok. De évekre előre ezt ki gondolta volna. Ha én nem ott vagyok gyakorlaton ,és nem látom mi megy ott ,lehet bement volna az állami otthonba. Borzasztó körülmények és borzasztó oda nem figyelés közé.Nem ápolónő vagyok, szociális gondozó és ápoló végzettségem van.
2022. máj. 5. 18:31
 30/129 anonim ***** válasza:
89%

De ilyen nincs, felnőtt ember. Ha ne adj isten, anyukáddal is történne valami, akkor egyszerre kettő fele szakadnál, vagy akkor mehetne anyós az elfekvőbe?


Utálom az ilyen felelőtlen embereket, akik kihasználnak másokat.

2022. máj. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!